Rutkowski ma zapłacić Jaroszewiczowi 50 tys. zł...

  Rutkowski ma zapłacić Jaroszewiczowi 50 tys. zł zadośćuczynienia

  wp

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rutkowski ma zapłacić Jaroszewiczowi 50 tys. zł zadośćuczynienia
  1/7
  przejdź do galerii
  Krzysztof Rutkowski ma zapłacić Andrzejowi Jaroszewiczowi 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych podczas głośnej akcji zatrzymania, do której doszło w sierpniu 2005 r. na Piotrkowskiej. Wyrok w tej sprawie zapadł w środę w Sądzie Okręgowym w Łodzi.
  Zakończył się proces, jaki Krzysztofowi Rutkowskiemu wytoczył Andrzej Jaroszewicz. Były rajdowiec i syn premiera z czasów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej domagał się od właściciela łódzkiego biura detektywistycznego pół miliona złotych zadośćuczynienia za głośną akcję pod restauracją Esplanada w Łodzi.

  Do zatrzymania doszło 8 sierpnia 2005 r. w ogródku gastronomicznym przy ulicy Piotrkowskiej.


  - Uzbrojeni ludzie z biura detektywistycznego Krzysztofa Rutkowskiego wpadli do ogródka, rzucili granaty hukowe, krzyknęli "gleba!". Następnie przewrócili mnie na ziemię, tak że zostałem poturbowany - relacjonował Andrzej Jaroszewicz.

  Andrzej Jaroszewicz podnosił, że akcja pracowników biura detektywistycznego była nieadekwatna do sytuacji. Syn byłego premiera skarżył się, że został brutalnie potraktowany przez ludzi Rutkowskiego i stracił reputację w swoim środowisku, co na kilka lat popsuło jego interesy.

  ZOBACZ TEŻ: Jaroszewicz domaga się 500 tys. zł od detektywa Rutkowskiego

  Sędzia Mariola Kaźmierak zgodziła się z Jaroszewiczem, że akcja biura detektywistycznego była zbyt brutalna i "przesadzona". Orzekła jednak, że kwota jakiej domagał się Jaroszewicz była zbyt duża i zasądziła sumę dziesięciokrotnie niższą. Zgodnie z orzeczeniem sądu Krzysztof Rutkowski będzie musiał zapłacić Andrzejowi Jaroszewiczowi 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych.

  Andrzej Jaroszewicz, komentując wyrok, stwierdził, iż jest zadowolony z faktu, że sąd przyznał mu rację, spodziewał się jednak wyższego zadośćuczynienia, wobec czego nie wyklucza wniesienia apelacji. Krzysztof Rutkowski nie stawił się na ogłoszenie wyroku.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama