Jubileusz Akademii Muzycznej w Łodzi. Tytuł honoris causa...

  Jubileusz Akademii Muzycznej w Łodzi. Tytuł honoris causa dla Zygmunta Krauzego

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Jubileusz Akademii Muzycznej w Łodzi. Tytuł honoris causa dla Zygmunta Krauzego
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów 70-lecia Akademii Muzycznej będzie przyznanie tytułu honoris causa Zygmuntowi Krauze.
  Kulminacja jubileuszowych wydarzeń w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi przypadnie na 24 marca - dokładnie w 70. rocznicę rozpoczęcia zajęć w powojennym konserwatorium w Łodzi.

  Podczas jubileuszowego posiedzenia Senatu w Sali Koncertowej AM tytuł doktora honoris causa otrzyma prof. Zygmunt Krauze, światowej sławy kompozytor, pianista i wieloletni pedagog Uczelni. Urodzony w Warszawie Krauze kształcił się m.in.
  pod okiem Nadii Boulanger w Paryżu, a znany jest jako twórca unizmu w muzyce, którego zasady wyprowadził z twórczości i teoretycznych rozważań łódzkiego malarza Władysława Strzemińskiego. Jako doradca muzyczny został zaproszony do współpracy z eksperymentalnym paryskim instytutem IRCAM, działającym w Centrum Pompidou. W minionym roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  Program jubileuszowych wydarzeń jest bogaty i obejmuje m.in. prezentacje szkicu do spektaklu inspirowanego dramatem F. G. Lorki "Dom Bernardy Alba" i wykład Iriny Nikolskiej z Moskwy pt. "Opery Zygmunta Krauze: problem indywidualizacji gatunku - wykład ilustrowany". Szczegóły na stronie internetowej Uczelni.


  Źródło x-news: Ben Affleck uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Browna (napisy)

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo