Afera SKOK nadaje ton kampanii. PiS odpiera zarzuty i uderza...

  Afera SKOK nadaje ton kampanii. PiS odpiera zarzuty i uderza w prezydenta Komorowskiego

  Dorota Kowalska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Afera SKOK nadaje ton kampanii. PiS odpiera zarzuty i uderza w prezydenta Komorowskiego
  Afera ze SKOK-ami to nie tylko straty mogące iść w miliony złotych, to także tajemniczy oficer WSI. SKOK-i nadają dzisiaj ton kampanii prezydenckiej, mnożą się wzajemne oskarżenia, w sprawie wypowiedział się sam prokurator generalny.
  Afera SKOK nadaje ton kampanii. PiS odpiera zarzuty i uderza w prezydenta Komorowskiego
  Historia ze SKOK-ami wyrasta na jedną z kluczowych w kampanii prezydenckiej. I choć się wydawało, że afera uderzy głównie w PiS, trudno nie odnieść wrażenia, że ta partia z defensywy przeszła do ofensywy. Zaczęło się od artykułu we "Wprost". Dziennikarze tygodnika napisali, że twórca SKOK-ów i senator PiS Grzegorz Bierecki wyprowadził do spółki, której jest właścicielem, kilkadziesiąt milionów złotych. Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego miał o tym informować najważniejsze osoby w Polsce: Ewę Kopacz, marszałka Senatu oraz szefów CBA i ABW. Bierecki został właściwie natychmiast zawieszony w prawach członka PiS.


  Źródło: TVP/x-news


  To nie pierwsze nieprawidłowości dotyczące SKOK-ów. Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o zawieszeniu działania SKOK Wołomin. Powód? Dramatycznie zły stan finansów banku. Śledztwo dotyczące działania na szkodę SKOK Wołomin zostało wszczęte już w maju 2013 roku, po tym jak podczas innego postępowania dotyczącego wyłudzenia kredytów z gorzowskiego oddziału PKO ustalono, że wielomilionowe kredyty na podstawie nierzetelnej dokumentacji wyłudzano także ze SKOK Wołomin.

  - Straty są największe w historii III RP - ocenił w "Kropce nad i" prof. Leszek Balcerowicz i zasugerował, że negatywną rolę w tej sprawie odegrał niegdyś Andrzej Duda, obecnie kandydat PiS na prezydenta. To Duda odpowiadał w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego za przygotowanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie SKOK-ów. Jak powiedział Balcerowicz, Komisja Nadzoru Bankowego mogła objąć SKOK-i nadzorem dopiero po 2012 roku, bo projekt ustawy w tej sprawie z 2009 roku został skierowany przez Lecha Kaczyńskiego do Trybunału Konstytucyjnego.


  Źródło: TVN24/x-news


  Posłowie PiS odpierają jednak ataki. Senator Bierecki napisał list do Mariusza Błaszczaka, szefa klubu, w którym pisze, że nie ma podstaw, by nadal był objęty karą. Wcześniej Bierecki wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że podnoszone przeciw niemu zarzuty "to kłamstwa". "W nawiązaniu do publikacji »Wprost« i »Gazety Wyborczej« oświadczam, że wszystkie zarzuty podnoszone w tych artykułach to kłamstwa. Kłamią na mój temat również politycy PO, z premier Ewą Kopacz na czele, prowadząc w ten sposób brudną kampanię wyborczą" - napisał w wydanym komunikacie.

  A politycy Prawa i Sprawiedliwości zaczęli podnosić, że do upadku SKOK Wołomin i wyprowadzenia setek milionów złotych przyczynili się ludzie związani z WSI i prezydentem Bronisławem Komorowskim. W tym kontekście pojawia się nazwisko Piotra P., byłego oficer WSI, powiązanego wcześniej z fundacją Pro Civili, który zasiadał w radzie nadzorczej SKOK-u Wołomin.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O co chodzi?

   Ala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Kancelaria Prezydenta twierdzi, że jego syn nie był prokurentem w spółce powiązanej ze SKOK Wołomin. Ale wg KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) jest prokurentem w MADDY INVESTMENTS SP Z O O. Spółka ta,...rozwiń całość

   Kancelaria Prezydenta twierdzi, że jego syn nie był prokurentem w spółce powiązanej ze SKOK Wołomin. Ale wg KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) jest prokurentem w MADDY INVESTMENTS SP Z O O. Spółka ta, była zaangażowana w proceder odzyskiwania gruntów po byłych zakładach przemysłu URSUS (w Internecie są pisma urzędowe) i jest powiązana osobowo (odsyłam do KRS) i biznesowo z byłym Zarządem SKOK Wołomin (przez Fundacje Pro Civili). Kto kłamie Kancelaria, czy Sąd?
   Prokurator Generalny Seremet: informuje, że prokuraturach jest ponad 2,2 tys. spraw dotyczących SKOK-ów, ale nie podaje ile postępowań prowadzonych jest w sprawie sektora bankowego. Przecież to manipulacja! Zgodnie z danymi statystycznymi z Policji (www.statystyka.policja.pl) i zakładając, że postępowanie w tej sprawie trwa ok. 3 lat, z samego artykułu KK 297 „oszustwa kredytowe” wobec sektora bankowego prowadzonych jest ponad 23 tys. postepowań, a przestępstwa bankowe penalizuje przecież wiele paragrafów. Czyli tych spraw wobec banków jest kilkadziesiąt tysięcy.
   Jakubiak przewodniczący KNF (Komisji Nadzoru Finansowego- odpowiedzialnej za stabilność finansową Kraju) zamiast prokuratury, o przypadkach podejrzeń nieprawidłowość w SKOK, informuje premier i media, powodując w ten sposób negatywną kampanię informacyjną wobec wszystkich SKOK. Przypomnę, podejrzenie jest- o niby zgodne z prawem, ale niemoralne, wyprowadzenie przez Biereckiego 70 mln zł i złodziejstwo w SKOK Wołomin zarządzanej przez ludzi WSI. We wszystkich SKOK jest ok. 15 mld.zł. depozytów x 1% (o tyle większość SKOK podniosła oprocentowanie lokat, żeby zahamować ich odpływ)= 150mln.zł kosztów, jakie poniosą wszystkie SKOKi za samo podniesienie oprocentowania na depozytach z powodu toczącej się burzy medialnej. A jeśli to nie pomoże, to po prostu stracą płynność. Wtedy przejmą je banki, które w 2014r. wykazały 16mld.zł dochodów i większość z tego transferują za granice, bo mają obce kapitały. W czyim interesie działa Jakubiak? Bo mi się wydaje, że tu nie chodzi o PO czy PIS, tylko o rozmontowanie systemu SKOK i wyeliminowanie konkurencji bankom.
   Proszę, niech mi ktoś wyjaśni, źle interpretuje fakty? bo już sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć!!!!
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to ciekawe

   dzejpasiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Prawo jak pajęczyna przeleci bąk ugrzęźnie muszyna. Oby ta afera w końcu przemówiła do ludzi, którzy jeszcze chcą głosować na PO a tym samym na ustrój gdzie najwięksi oszuści pozostaną na wolności...rozwiń całość

   Prawo jak pajęczyna przeleci bąk ugrzęźnie muszyna. Oby ta afera w końcu przemówiła do ludzi, którzy jeszcze chcą głosować na PO a tym samym na ustrój gdzie najwięksi oszuści pozostaną na wolności i będą wciąż nietykalni. Jeśli syn tuska to za mało to już syn komorowskiego to "wisienka na torcie". zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto stoi za drenowaniem pieniędzy z Polski?

   ArtykułCzwarty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Może warto by się zająć miliardami wyprowadzanymi z Polski przez banki? Kilkadziesiąt milionów złotych Biereckiego to pan Pikuś jest. Ciekawa rzecz, żę w roku 2008 czyli w pierwszym pełnym roku...rozwiń całość

   Może warto by się zająć miliardami wyprowadzanymi z Polski przez banki? Kilkadziesiąt milionów złotych Biereckiego to pan Pikuś jest. Ciekawa rzecz, żę w roku 2008 czyli w pierwszym pełnym roku rządów Platformy Obywatelskiej z Polski wyprowadzono 12 mld dolarów. Ciekawe, że w roku 2006 czyli jedynym pełnym roku rządów PiS było to zero dolarów... Wnioski wyciągnijcie sami.
   http://www.artykulczwarty.plzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zadecydowalem

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Właśnie zdecydowałem oddać swój głos na Andrzeja Dudę. Zadecydował o tym agent sowiecki Dukaczewski.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tematyczne uzupełnienie informacji Times o treści zebrane z portali krajowych

   Farmer John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Sasin o słowach Dukaczewskiego:
   „To jest obrzydliwe. Próba wplątania śp. Lecha Kaczyńskiego w tę aferę jest nieprzyzwoita”

   • Marek Dukaczewski ... twierdzi, że członek władz SKOK Wołomin, Piotr...rozwiń całość

   Sasin o słowach Dukaczewskiego:
   „To jest obrzydliwe. Próba wplątania śp. Lecha Kaczyńskiego w tę aferę jest nieprzyzwoita”

   • Marek Dukaczewski ... twierdzi, że członek władz SKOK Wołomin, Piotr P., były żołnierz WSI bywał gościem
   śp. Lecha Kaczyńskiego ... Jak Pan ocenia te doniesienia?
   Jacek Sasin: ... Trwa właśnie dyskusja na temat związków prezydenta Bronisława Komorowskiego z Piotrem P.
   Podstawą do niej nie jest zdjęcie pokazywane ostatnio, tu chodzi o relacje Komorowskiego z WSI jeszcze sprzed lat.
   Tu chodzi o związki prezydenta w Fundacją Pro Civili, gdzie jedną z głównych postaci był właśnie Pan P. W tamtym
   czasie parasol ochronny nad tymi działaniami tworzył Bronisław Komorowski jako szef MON. Ta sprawa dotyczy
   zatrudnienia syna pana prezydenta w jednej ze spółek powiązanych z Piotrem P. A tłem jest głosowanie prezydenta
   Komorowskiego przeciwko likwidacji WSI ... Próba wplątania śp. Lecha Kaczyńskiego w tę aferę jest nieprzyzwoita.
   Wiadomo, że prezydent Kaczyński był tym, kto z ogromną determinacją dążył do tego, by WSI rozwiązać.
   To Lech Kaczyński doprowadził do ich zlikwidowania...

   • Jak Pan ocenia sprawę związków Bronisława Komorowskiego z WSI? ... Jak Pan ocenia wagę tej sprawy?
   Tu mamy serię faktów i dowodów. Stosunek prezydenta do WSI jest znany od lat, on sam nie ukrywał tego,
   że jest obrońcą WSI. Mówił o tym publicznie, wskazując, że ta formacja dobrze przysłużyła się Polsce.
   Prezydent Komorowski głosował przeciwko likwidacji WSI. Twardym faktem są powiązania syna pana prezydenta
   z Piotrem P. Mamy fakty dotyczące fundacji Pro Civili, którą była wiele razy już opisywana. Mówimy o twardych faktach,
   o sprawach, które nie są domysłami. Można mówić, że pan P. utrzymywał kontakty z różnymi osobami, ale trzeba
   zadać pytanie, kto był w stanie zapewnić bezkarność P. w SKOKu Wołomin? ...

   • Dlaczego?
   KNF został powiadomiony o nieprawidłowościach w SKOKu Wołomin przez Kasę Krajową SKOK. Jednak dopiero
   półtora roku później KNF podjęła realne działania. To był czas, który dano władzom SKOK na dalsze nieprawidłowości.
   Dzięki temu pieniądze mogły być wyprowadzane z tego SKOKu. Wydaje się oczywiste, że parasol ochronny mogli
   SKOKowi dać jedynie ludzie rządzący w Polsce, czyli układ PO i prezydenta Komorowskiego. Nikt inny tego nie mógł
   zapewnić. (...) Całości publikacyj znajduje się w sieci!
   zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, co stanie się z SKOK Stefczyka gdy mafia

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   PO-PSL-Komorowski WSI położy na tej kasie brudne łapy, to SKOK Kopernik i SKOK Wołomin
   są tego najlepszym przykładem.
   Mafia POdpier...li wszystko, a za szkody zapłacą podatnicy z własnej kieszeni...rozwiń całość

   PO-PSL-Komorowski WSI położy na tej kasie brudne łapy, to SKOK Kopernik i SKOK Wołomin
   są tego najlepszym przykładem.
   Mafia POdpier...li wszystko, a za szkody zapłacą podatnicy z własnej kieszeni - jak zawsze.

   To idzie walka nie tylko o pieniądze Polaków zgromadzone w SKOK Stefczyka, ale o obronę ostatniej
   polskiej niezależnej rubieży finansowej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PIS = SKOK

   Na Jarku czapka gore (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

   No i masz wreszcie układ Jarek.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i twarde dowody

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   wpostaci zdjec z kina.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Widze że byle kto może

   kroton

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   zrobić sobie fotkę z panem brezydętem ,ale jak jakiś gość chciał mu coś powiedzieć to obalono go na ziemię i zatykano usta.Pewnie też chciał sobie pstryknąć fotkę ,ale nie miał odpowiednich...rozwiń całość

   zrobić sobie fotkę z panem brezydętem ,ale jak jakiś gość chciał mu coś powiedzieć to obalono go na ziemię i zatykano usta.Pewnie też chciał sobie pstryknąć fotkę ,ale nie miał odpowiednich propozycji i znaczenia ,po prostu nie był to bogaty mafiozo.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pogonić całą bandę czworga!

   podatnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Pora skorzystać z okazji i pogonić całą bandę czworga a głos oddać na Pawła Kukiza!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie róbcie przysłowiowy "kogiel mogiel" w głowach Polaków

   XYZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   oddajcie sprawę sądowi, który powinien rozstrzygnąć kto tu kłamie a kto mówi prawdę. Ten co kłamie powinien rychło znaleźć się za kratkami. Tyle i aż tyle!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama