W Ratuszu w Zduńskiej Woli będą sprzedawać... alkohol

  W Ratuszu w Zduńskiej Woli będą sprzedawać... alkohol

  Jolanta Jeziorska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W Ratuszu w Zduńskiej Woli będą sprzedawać... alkohol
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Jolanta Jeziorska

  Zduńskowolscy radni zdecydowali, że w Ratuszu, czyli Miejskim Domu Kultury, będzie można sprzedawać piwo i wino.
  Od lutego w Ratuszu w Zduńskiej Woli działa Kawiarenka Literacka. Właśnie z myślą o tym miejscu radni zmienili uchwałę dotyczącą usytuowania w mieście punktów sprzedaży napojów alkoholowych. Do tej pory sprzedaż i podawanie alkoholu były zabronione w budynkach gospodarczych, na targowiskach, straganach i w domach kultury. Teraz domy kultury z uchwały zostały wykreślone.

  Zaczęło się od wniosku do prezydenta, jaki skierowała dyrektor MDK Jolanta Zięba-Gzik.
  Motywowała to m.in. tym, że gdy zrobi się ciepło, przed Ratusz, a konkretnie przed działającą w nim kawiarenkę, będzie można wystawić stoliki z parasolami. - W kawiarence organizowane są i będą artystyczne przedsięwzięcia i dobrze byłoby spędzić podczas takiego poetyckiego wieczoru czas przy lampce wina - mówi Jolanta Zięba-Gzik.

  Dyskusji wśród radnych nie było, ponieważ wcześniej zdecydowali o takiej zmianie podczas obrad komisji. Głosowanie podczas piątkowej sesji okazało się czystą formalnością.

  - To jest Kawiarenka Literacka, nikt tam nie będzie się upijać. Chodzi raczej o możliwość wypicia symbolicznej lampki wina - uważa Witold Gwiazda, przewodniczący zduńskowolskiej Rady Miasta.

  - Oczywiście, uchwała skutkuje tym, że także w innych placówkach kulturalnych stwarza możliwość sprzedaży alkoholu. Czy alkohol będzie sprzedawany w takiej placówce, zależy także od uzyskania zezwolenia - mówi Czesław Rybka, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

  MDK, po uprawomocnieniu się uchwały, musi wystąpić o wydanie koncesji. To oznacza, że pierwszy alkohol może zostać sprzedany w Ratuszu najwcześniej za dwa miesiące.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   hehehe

   p

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   "- To jest Kawiarenka Literacka, nikt tam nie będzie się upijać. Chodzi raczej o możliwość wypicia symbolicznej lampki wina"
   Tak sobie tłumacz.
   Lato, parasolki, lampka wina symboliczna...
   :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zgroza powialo

   okonek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   ale ma to swoje wytlumaczenie - poziom wspolczesnej literatury jest taki, ze na trzezwo sie nie da ;)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama