Otwarcie otolaryngologii i okulistyki w szpitalu MSW w Łodzi...

  Otwarcie otolaryngologii i okulistyki w szpitalu MSW w Łodzi [ZDJĘCIA+FILM]

  Jacek Losik

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Otwarcie otolaryngologii i okulistyki w szpitalu MSW w Łodzi [ZDJĘCIA+FILM]
  1/33
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kasprzak

  Otwarto kolejne dwa oddziały w szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Łodzi. 23 marca Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych, przecięła wstęgę do otolaryngologii i okulistyki. Remont pochłonął 2,2 mln zł.
  Chorzy cierpiący na jaskrę, zaćmę lub mający zaburzenia oddychania w czasie snu (np. chrapanie) mogą liczyć na lepszą opiekę zdrowotną w Łodzi. W poniedziałek w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych otwarto nowe oddziały - otolaryngologiczny i okulistyczny.

  Za 2,2 mln zł (800 tys. z MSW, reszta pieniędzy pochodziła z budżetu szpitala) zakupiono m.in.
  nowoczesny sprzęt do diagnostyki zaburzeń słuchu, urządzenia do poprawy drożności nosa (plazma argonowa i generatory fal o częstotliwości radiowej), przewoźne USG. Na pacjentów czekają maksymalnie trzyosobowe sale z osobną łazienką i telewizorem. Zmodernizowano również pokoje lekarskie i sale zabiegowe.

  - Personel zyskuje doskonały warsztat pracy, czyli najwyższej jakości sprzęt, a pacjenci zyskują nieporównywalnie lepsze warunki do pobytu - mówi dr n. med. Jacek Schmidt, ordynator oddziału otolaryngologicznego, na którym rocznie hospitalizowanych jest od 500 do 800 pacjentów np. z problemami zatok. - Wykonujemy specyficzne operacje na układzie oddechowym, gdzie stan psychiczny pacjenta bardzo mocno oddziałuje na przebieg znieczulenia. Większy komfort sprawi, że leczenie będzie stało na wyższym poziomie.

  Podobnego zdania jest dr n. med. Dorota Korzycka, ordynator oddziału okulistycznego, który rocznie przyjmuje około 650 pacjentów, cierpiących głównie na jaskrę i zaćmę.

  - Dla starszych pacjentów jest bardzo istotne, żeby nie musieli pokonywać zbyt dużych odległości, szczególnie wtedy, gdy źle widzą - twierdzi.  Nowa otolaryngologia może hospitalizować 15 pacjentów, a na nowej okulistyce jest z kolei przygotowanych 9 łóżek. Do zmodernizowanych oddziałów pacjenci mają zostać przeniesieni w tym tygodniu.

  Modernizacja dwóch oddziałów jest dwudziestą inwestycją, jaką SP ZOZ MSW przeprowadził w ciągu ostatnich siedmiu lat. Od 2008 roku w szpital zainwestowano 65 mln zł, w tym ponad 30 mln zł stanowiły środki własne placówki.

  - To były nasze ostatnie oddziały, które wymagały inwestycji. Ponadto, w ciągu siedmiu lat spłaciliśmy zadłużenie szpitala (placówka była zadłużona na 53 mln zł - red.) - mówi Robert Starzec, dyrektor szpitala. - Receptą na sukces była współpraca z personelem. Każdy najlepiej wie, co mu przeszkadza w jego miejscu pracy i czego potrzebuje. Wysłuchaliśmy ich, wspólnie znaleźliśmy rozwiązania. To było bardzo ważne, bo mamy mniejsze dotacje, niż np. szpital marszałkowski.

  Wstęgę przecięła Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych. Jak twierdzi, szpital przy ul. Północnej 42 jest jednym z wiodących placówek resortowych w Polsce.

  - To jest najwyższa półka szpitali w Polsce. Każdy pacjent, który tutaj trafia może czuć się bezpiecznie - mówiła minister spraw wewnętrznych po obejrzeniu zmodernizowanych oddziałów. - Czerpiemy wiele satysfakcji z tego, że szpital resortowy w trudnych warunkach rynkowych potrafi inwestować, by być przyjaznym pacjentom. Nie zapominajmy o tym, że placówka musi zabiegać o kontrakt w NFZ, jak każdy inny szpital.

  Minister Piotrowska opiera swoją opinię m.in. na certyfikatach, które potwierdzają wysokie standardy SP ZOZ MSW w Łodzi.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (12)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to wszystko ?

   stanisław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   byłem operowany endoskopowo i jestem rozczarowany . szarlatan jest wszędzie , wieszał krzyżyk chyba po to by były większe łapówy i łatwiejsze partaczenie wykonywanej pracy .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   teraz wiem do czego służy ministerka-katechetka......

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CZARNE BRUDASY

   kali (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   PYTANIE ... CO TAM ROBI PEDOFIL ..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale kasa się zgadza?

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A czy w tym szpitaliku, "lekarz" nadal będzie dostawał za jeden dyżur 1500 ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ksiadz w szpitalu

   Baba Jaga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Tak tylko pytam... co to za facet w czarnej sukience i amarantowej czapeczce???
   Cos kojarzy mi sie ten "gosc" z kosciolem... czy ten pan byl byl chory i zostal pierwszym pacjentem nowego oddzialu...rozwiń całość

   Tak tylko pytam... co to za facet w czarnej sukience i amarantowej czapeczce???
   Cos kojarzy mi sie ten "gosc" z kosciolem... czy ten pan byl byl chory i zostal pierwszym pacjentem nowego oddzialu szpitalnego?? Ale wtedy wlasciwe jest pytanie: dlaczego nie byl ten chory w pizamie??
   Jesli ten pan byl zdrowy, to pytam: JAKIM PRAWEM PANSTWOWY SZPITAL, UTRZYMYWANY M.IN. Z MOICH PODATKOW, BRAL UDZIAL W TEJ UROCZYSTOSCI???
   Miejsce ksiedza jest w kosciele!!!

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Gendery jak zwąchają kasę, to wszędzie się wcisną. Ciekawe ile etatów dla kapelana zapewnią nowe oddziały?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BabaJaga-idź sobie precz

   :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Moim zdaniem Twoje miejsce jest w szambie. Troluj gdzie indziej, chory człowieku. Jeszcze będziesz wzywał Pana Boga u kresu Twojego życia.... Wtedy pan w purpurowej piusce nie pomoże Ci... i...rozwiń całość

   Moim zdaniem Twoje miejsce jest w szambie. Troluj gdzie indziej, chory człowieku. Jeszcze będziesz wzywał Pana Boga u kresu Twojego życia.... Wtedy pan w purpurowej piusce nie pomoże Ci... i sprawdz sobie jak wyglada amarant, bo i tego nie wiesz. Bp Pękalski jest w dechę! :) Pozdrawiamy Biskupie! Szczęść Boże! :) Dziękujemy za Twoją obecność!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ja

   świderek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   chcę tego od potwora spagetti

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ja

   świderek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   chcę tego od wyznawców makaronowego stwora spagetti

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a my w iczmp

   oszu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Ino zrobili wybrakowany blok operacyjny i przepłaconą kardiochirurgię

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lans

   Władek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Nie widziała koza woza

   Zdjęcie autora komentarza
   MSWiA

   Krzysztof Malinowski

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Nie ma czegoś takiego. Jest MSW i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo