Ważne
  W Centrum Kliniczno - Dydaktycznym w Łodzi otwarto klinikę...

  W Centrum Kliniczno - Dydaktycznym w Łodzi otwarto klinikę rehabilitacji [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Centrum Kliniczno - Dydaktycznym w Łodzi otwarto klinikę rehabilitacji [ZDJĘCIA]
  1/17

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Stanik

  Po wielu latach udało się otworzyć kolejne piętro w Centrum Kliniczno - Dydaktycznym w Łodzi. Powstała tam klinika rehabilitacji medycznej.
  Pacjenci i personel medyczny nie mogą już narzekać na warunki leczenia w Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego. Cały oddział został przeniesiony z ul. Drewnowskiej na ósme piętro CKD. Razem z kliniką przeniesieni zostali wszyscy jej pracownicy.

  Wcześniej w klinice były tylko cztery sale chorych, po dziesięciu pacjentów każda. Chorzy korzystali z jednej łazienki damskiej i jednej męskiej. Brakowało też podstawowych gabinetów do rehabilitacji. Teraz klinika zajmuje całe ósme piętro CKD i pomieści 37 dorosłych chorych oraz 20 dzieci.

  Co najważniejsze, w nowym miejscu udało się utworzyć m.in. salę kinezyterapii grupowej, salę do ćwiczeń indywidualnych, salę do ćwiczeń sensomotorycznych, a także oddzielne kolorowe sale ćwiczeń dla dzieci. Jest nawet szkoła.

  – Ośrodek funkcjonuje teraz zgodnie ze standardami dwudziestego pierwszego wieku – przyznaje prof. Paweł Górski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. – Otwarcie tej kliniki w CKD jest dowodem na efektywność naszej pracy. Gdyby piętro stało niewykończone, oznaczałoby to naszą porażkę i nie moglibyśmy już zrzucić tego na Gierka – dodaje.

  W klinice leczeni są pacjenci m.in. z zaostrzeniem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, stawów obwodowych, rehabilitowani są chorzy po urazach, wypadkach, udarach, a nawet ze stwardnieniem rozsianym. Pacjenci, którzy byli leczenie jeszcze na ul. Drewnowskiej, zostali przeniesieni i to oni najbardziej doceniają zmiany.

  – Nie liczyłem nawet, że aż tak zmienią się warunki. To jest ogromny postęp – przyznaje pan Józef Zmysławski, pacjent.

  Oprócz leczenia szpitalnego, pacjenci przed wyjściem ze szpitala zostają też poinstruowani, jak wykonywać najprostsze czynności i normalnie funkcjonować.  Źródło x-link: Otwarcie oddziałów otolaryngologii i okulistyki w szpitalu MSW w Łodzi


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rehabilitacja Łodź ALIUS-MED DOBRY REHABILITANT

   Jarek owidzki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zapraszamy na zabiegi refundowane przez NFZ i odpłatne takze kinesiotaping
   www.alius-med.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najlepsza Rehabilitacja Łódź Tuszyn Andredpol Rzgów

   Jarek owidzki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Rekomenduję ALIUS-MED DOBRY REHABILITANT-dobra rehabilitacja ,świetni rehabilitańci ,wysoki poziom usług, na NFZ, kinesiotaping
   www.alius-med.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ALIUS-MED DOBRY REHABILITANT NAJLEPSZA REHABILITACJA DLA ŁÓDŹ

   Jarek owidzki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Polecam ALIUS-MED DOBRY REHABILITANT DLA ŁÓDŹ ANDRESPOL TUSZYN RZGÓW, NAJLEPSI REHABILITANCI Z DŁUGOLETNIM STAŻEM , NA NFZ
   www.alius-med.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama