Zamach w Tunisie: Zakończyła się operacja Polki rannej w...

  Zamach w Tunisie: Zakończyła się operacja Polki rannej w ataku

  Tomasz Skłodowski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Zakończyła się operacja Polki rannej w Tunisie, która przebywa obecnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie. - Operacja przebiegła pomyślnie - poinformowały władze szpitala.
  Zespół lekarzy pod kierownictwem profesora Ireneusza Koteli przeprowadził bardzo skomplikowaną operację odtworzenia stawu łokciowego.

  - Ta operacja to jeden z elementów długiego procesu powrotu do zdrowia - powiedział prof. Kotela ze szpitala MSW. Dodał, że w ramach rekonwalescencji, pacjentka będzie korzystała ze specjalistycznej komory hiperbarycznej, znajdującej się na terenie CSK MSW.


  W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie leczonych jest 8 osób, które zostały ranne w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie.

  - Specjaliści ze szpitala MSW zagwarantowali kompleksową opiekę medyczną poszkodowanym w ataku terrorystycznym. Pacjenci są w rękach profesjonalistów. Wierzę, że dzięki temu wsparciu, nasi rodacy szybko powrócą do zdrowia - powiedziała minister Teresa Piotrowska.

  Minister Teresa Piotrowska jest stale informowana o stanie zdrowia pacjentów. Decyzją szefowej resortu dzień po zamachu do Tunezji wysłany został zespół lekarzy ze szpitala MSW i straży pożarnej oraz psychologowie z policji i PSP. Specjaliści asystowali również poszkodowanym w Tunisie podczas powrotu wojskowym samolotem do Polski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo