W formularzu rekrutacyjnym do gimnazjum rodziców pozbawiono...

  W formularzu rekrutacyjnym do gimnazjum rodziców pozbawiono płci

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W formularzu rekrutacyjnym do gimnazjum rodziców pozbawiono płci
  1/2
  przejdź do galerii

  ©UMŁ

  W formularzu rekrutacyjnym do gimnazjum słowa "matka" i "ojciec" zastąpiono bezpłciowym "rodzicami 1 i 2 ". Organizacje prorodzinne protestują.
  W elektronicznym formularzu naboru do łódzkich szkół, zamiast tradycyjnych rubryk "matka" i "ojciec", pojawiły się pojęcia "pierwszy rodzic" i "drugi rodzic". Zdaniem organizacji prorodzinnych to próba promocji małżeństw homoseksualnych. Dlatego protestują.

  Alarm podnieśli rodzice, zapisujący dzieci do gimnazjów. To od nich o sytuacji dowiedzieli się członkowie działającej przy łódzkim magistracie Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Rodziny, Dzieci i Młodzieży.

  Obecne na spotkaniu cztery organizacje: Fundacja Życie, Fundacja Aurea Libertas, Katolicki Klub im. Świętego Wojciecha i Stowarzyszenie Agape jednogłośnie uchwaliły sprzeciw wobec rugowaniu pojęć "matka" i "ojciec". We wtorek wysłały go do łódzkiego magistratu.

  - Jest to sprzeczne z dobrym obyczajem - podkreśla Michał Owczarski z Fundacji Życie. - W Polsce rodzice to wciąż matka i ojciec. Tymczasem ten formularz dopuszcza rodziców jednej płci. Takie zmiany nie są przypadkowe, mają na celu doprowadzenie do społecznej akceptacji małżeństw jednopłciowych.

  Michał Owczarski tłumaczy, że podobne procesy zachodziły w Europie Zachodniej.

  - Tam także zaczęło się od formularzy, potem przyszły małżeństwa jednopłciowe. A najlepszym środowiskiem do wychowywania dzieci jest rodzina, składająca się z matki i ojca - mówi łodzianin.

  Grzegorz Gawlik z biura prasowego łódzkiego magistratu uspokaja, że to tylko błąd, który wystąpił jedynie w dodatkowym formularzu dla dzieci spoza rejonu i dotyczył podstawówek. Grzegorz Gawlik zapewnia, że negowanie płci rodziców nie było intencją łódzkiego magistratu, a pojęcia "pierwszy rodzic" i "drugi rodzic" pojawiły się omyłkowo.

  - Korektę omyłki zlecono firmie, obsługującej rekrutację. Obecnie pracuje ona nad usunięciem tej omyłki - wyjaśnia Grzegorz Gawlik. - Dodatkowo po wydruku w dokumentach te same rubryki wypełnione są prawidłowo, wpisane w nich jest "dane matki" i "dane ojca".

  Rekrutację elektroniczną od tego roku obsługuje w Łodzi wrocławska firma Vulcan. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, podobne rubryki internetowe, z których wyrugowano słowa "ojciec" i "matka", działają w całej Polsce. Dopiero na wydrukach pojawiają się te słowa.

  Jak tłumaczy oficjalnie firma Vulcan, problem dotyczy jedynie formularza internetowego.

  - Przez niedopatrzenie nie została wprowadzona tam zmiana nazewnictwa - wyjaśnia Dorota Kędzierska z firmy Vulcan. Dodaje, że firma pracuje nad naprawą błędu.

  We wtorek o opinię spytaliśmy także Małgorzatę Olejnik, dyrektor Gimnazjum nr 37.

  - Faktycznie, przy wypełnianiu formularza przez internet pojawia się "rodzic 1" i "rodzic 2". Natomiast po wydruku zgłoszenia, które trzeba dostarczyć szkole, rubryki zamieniają się w "matkę" i "ojca". Rodzice kandydatów, jak dotąd, nie zgłaszali problemu. Jeżeli komisja chciałaby zająć się prawdziwymi problemami, powinna skontaktować się z nami, dyrektorami i pedagogami. Opowiedzielibyśmy np., że część rodziców w Łodzi z przyczyn finansowych nie ma dostępu do internetu w domu i dlatego pomagamy w wypełnianiu formularza w placówkach.

  Wsp. Maciej Kałach

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (31)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sztuczne problemy

   sztuczne problemy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   niektórzy szukają problemów tam gdzie ich nie ma
   jakie to ma znaczenie rodzic1, rodzic2? dla mnie żadne

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przepowiednik

   normal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   świat nie znosi próżni; walczycie z Kościołem, przejdzie Islam

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   idiotyzm

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 12

   Ludzie czym te genderowskie mendy zajmują się. Polskie PiSowskie piekiełko.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   samowolka ?

   chromosom xy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 2

   po prostu genderowskie mendy z feministkami robią co chcą ! im większy chaos tym lepiej, bo załatwiają swoje interesiki i przywileje ! tych co do tego dopuścili wywaliłbym na zbity pysk ! bo to nie...rozwiń całość

   po prostu genderowskie mendy z feministkami robią co chcą ! im większy chaos tym lepiej, bo załatwiają swoje interesiki i przywileje ! tych co do tego dopuścili wywaliłbym na zbity pysk ! bo to nie przeoczenie, pomyłka, błąd ! chyba, że za szybko wdrożono w życie to co ma być po konwencji !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A bracia mniejsi??? Co to za dyskryminacja!

   Kajko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 1

   Od roku żyję z kurą i nasze pisklęta chcieliśmy posłać teraz do zerówki. One szybko dojrzewają. Nie znam tylko pesela żony, tzn. rodzica drugiego... A może pierwszego? Pomożecie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No to, Ahmed, kończymy to truchło europejskie!

   Ibrahim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 3

   Samo się rozsypuje...
   Allah akbar!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przepraszam, a po co płeć???

   dot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

   Tylko komplikacja. Skoro wszystkie stosunki są uprawnione, to wywalić płeć! Nie będzie żadnego molestowania ani przemocy w rodzinie, będzie pięknie i równo. Będzie piękne gówno! Nr 98042513456 do...rozwiń całość

   Tylko komplikacja. Skoro wszystkie stosunki są uprawnione, to wywalić płeć! Nie będzie żadnego molestowania ani przemocy w rodzinie, będzie pięknie i równo. Będzie piękne gówno! Nr 98042513456 do tablicy!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A jak jest mapowane na wydruku ?

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Bo mogą wyjść kwiatki typu ojciec Anna, matka Tadeusz..to wtedy chyba lepiej już rodzic 1 i 2 :D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jestem przeciwny "genderom" i adopcjom homo

   Konserwa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Jestem głęboko przeciwny adopcji dzieci przez pary homo, jestem przeciwny nazywaniu ich związków małżeństwami. Jestem przeciwny nazywaniu zboczenia "opcją", czy "orientacją".

   A teraz o formularzu:...rozwiń całość

   Jestem głęboko przeciwny adopcji dzieci przez pary homo, jestem przeciwny nazywaniu ich związków małżeństwami. Jestem przeciwny nazywaniu zboczenia "opcją", czy "orientacją".

   A teraz o formularzu: Uważam, że czepianie się formularza jest zwyczajnie bez sensu, ew. prawdziwym powodem jest czyjeś parcie na szkło.
   Opiekunami mogą być rodzice (mama i tata!), ale bywa, że wujek i ciocia, lub babcia i dziadek. Zamiast wypisywać teksty w stylu "Ojciec lub opiekun prawny" prościej jest napisać zwięzłe i zrozumiałe "opiekun".

   Przy okazji: czy opiekunami prawnymi mogą być np. ciocia i babcia? Wówczas mamy jednopłciową i niezboczoną parę opiekującą się dzieckiem! ;-)))
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :D

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Może ciocia znudzona wujkiem lubi zabawić się z babcią żyjącą w celibacie po śmierci dziadka ? ;D

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A skąd ta pewność ?

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   .. że to nie zboczona para ? ;)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pewności nigdy nie ma

   Konserwa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Bywa, że gej ma żonę i dzieci, bywa że facet ma żonę, syna, a potem postanawia zostać kobietą, następnie zaś parlamentarzystką...
   Bywają związki brata z siostrą, trafiają się Fritzle, tylko na...rozwiń całość

   Bywa, że gej ma żonę i dzieci, bywa że facet ma żonę, syna, a potem postanawia zostać kobietą, następnie zaś parlamentarzystką...
   Bywają związki brata z siostrą, trafiają się Fritzle, tylko na 1000 przypadków molestowania dziecka w 400 sprawca jest homo, co przy ok. 2% odsetku wskazuje wyraźnie kto jest grupą ryzyka.

   No, daleko ZBOCZYLIŚMY z tematu. ;-)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To wstęp do ...

   bingo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Niewolnictwa !! Tak , tak , rozbicie rodziny to atomizacja czyli rozpad na jednostki łatwo dające sie manipulować przez władzę czy to przy wyborach czy to przy okradaniu poprzez np. za wysokie...rozwiń całość

   Niewolnictwa !! Tak , tak , rozbicie rodziny to atomizacja czyli rozpad na jednostki łatwo dające sie manipulować przez władzę czy to przy wyborach czy to przy okradaniu poprzez np. za wysokie podatki czy też zmianę światopoglądu ! Feudalizm przy tym to pikuś tylko malo kto to dostrzega !! Już władza ( czyli urzędas ) wie co jest moralne a co nie , czego trzeba uczyć w szkole i co myśleć etc..To cel lewactwa !!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama