Na działkach już widać wiosnę (zdjęcia)

Na działkach już widać wiosnę (zdjęcia)

Matylda Witkowska

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

Na działkach już widać wiosnę (zdjęcia)
1/4
przejdź do galerii

Bronisława i Stanisław Najder odsłonili już rododendrony.
©Grzegorz Gałasiński

Ostatnie przycinki gałęzi, przekopywanie trawników, naprawa altanek - w łódzkich ogrodach działkowych rozpoczęły się wiosenne porządki. Przyroda też nie próżnuje: we wszystkich ogrodach kwitną przebiśniegi i kolorowe krokusy.
Państwo Stanisława i Bronisław Najder postanowili wczoraj odkryć zabezpieczone na zimę rododendrony. - Duże mrozy już nie wrócą - wyrokuje pan Bronisław, który ma działkę przy ul. Milionowej. - Prace zaczniemy pod koniec tygodnia od przekopania trawnika. Musimy go odnowić - dodaje pani Stanisława.

Ich sąsiad, Marek Tomaszewski, już tydzień temu przyciął grusze i śliwy. Teraz naprawia drzwi, które uszkodzili mu włamywacze.
- Jutro rozpocznę wapnowanie trawnika - zapowiada.

Część działkowców chce jeszcze wstrzymać się z pracami. - Ma się zrobić zimno, poczekam aż pogoda się ustabilizuje - mówi Czesław Bończak, działkowicz z ul. Milionowej.

Kto nie pracuje, spędza dni ciesząc się ładną pogodą i kwitnącymi na działkach białymi, żółtymi i fioletowymi krokusami oraz przebiśniegami. Część działkowców ogląda już pierwsze pędy tulipanów i innych wschodzących kwiatów. - Jestem tu co drugi dzień i karmię nasze dwa koty. Ze względu na stan zdrowia pracami musi zająć się mój mąż - mówi Teresa Kobza, działkowiczka.

Na rozpoczynający się sezon przygotowaliśmy dla Czytelników ''Dziennika Łódzkiego'' poradnik pt. ''Wiosna w ogrodzie i na działce''. Znajdują się w nim porady dotyczące m.in. doboru roślin i niezbędnych wiosennych prac ogrodowych.

Autorem tekstów jest znany miłośnikom zieleni red. Andrzej Gębarowski, który swoje porady umieszcza na łamach naszego tygodnika ''50+''.

Poradnik można będzie kupić od środy w wybranych kioskach w cenie 5,49 zł plus cena gazety.
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo