Napadli na willę lekarki i na hurtownię oraz porwali...

  Napadli na willę lekarki i na hurtownię oraz porwali "Klakiera". Gang na ławie oskarżonych

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Napadli na willę lekarki i na hurtownię oraz porwali "Klakiera". Gang na ławie oskarżonych

  ©Polska Press/archiwum

  Proces 11-osobowego gangu zaczął się w czwartek w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Listę oskarżonych otwiera 29-letni Krzysztof S. - "Suchy".
  Napadli na willę lekarki i na hurtownię oraz porwali "Klakiera". Gang na ławie oskarżonych

  ©Polska Press/archiwum

  "Suchy" nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. W śledztwie stwierdził, że został pomówiony przez Adama S. Także inni oskarżeni nie przyznawali się do winy i odmawiali odpowiedzi na pytania sądu lub prokuratury.

  Oprócz "Suchego" na ławie oskarżonych zasiadają: 38-letni Rafał U. - "Szczerbaty", 34-letni Krzysztof K. - "Buli" oraz 28-letni Kamil Rz. - "Anioł".

  Oskarżeni działali w różnych składach osobowych.
  Prokuratura zarzuca im m.in. napad na hurtownię przy ulicy Kasprzaka w Łodzi, porwanie Wojciecha R., zwanego "Klakierem", napad na dom lekarki Hanny T. w rejonie ulicy Łagiewnickiej oraz kradzież i zwrot po wpłaceniu haraczu mercedesa sprintera, załadowanego... jajkami.

  Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

  Według śledczych, do domu lekarki bandyci wtargnęli 6 stycznia 2010 roku. Zwabiła ich informacja, że gospodyni przechowuje milion złotych. Przy drzwiach natknęli się na sprzątaczkę Jadwigę P., która wpuściła ich, gdyż myślała, że są to pacjenci. Byli to jednak bandyci, którzy zaczęli krzyczeć: "To jest napad!, Gdzie są pieniądze?!". Założyli kominiarki. Osaczyli sprzątaczkę i lekarkę. Mieli ze sobą miotacz gazu, ale go nie użyli.

  Nie wiadomo, jak zakończyłby się napad, gdyby nie inkasent z elektrowni, który zadzwonił do drzwi. Jego przybycie pokrzyżowało szyki trzem bandytom, którzy rzucili się do ucieczki. Mieli nosa, bo tego dnia dłużnik miał oddać lekarce 110 tysięcy euro i 130 tysięcy złotych.

  Także inny głośny napad, na hurtownię przy ulicy Kasprzaka 16 stycznia 2010 roku, do pewnego momentu przebiegał jak po maśle. Dwóch bandytów weszło do środka, trzeci został na czujce, a czwarty w aucie.

  Przestępcy zrabowali w hurtowni 334 tys. zł i zaczęli uciekać, gubiąc po drodze banknoty. Wkrótce zostali zatrzymani przez przechodnia i kierowcę, który zajechał im drogę.

  Dwaj rabusie wpadli, a ich kumple uciekli. Wcześniej mieli więcej szczęścia. Ukradli m.in. bmw, nissana, volkswagena passata i motocykl Honda, który stał w rejonie jadłodajni na osiedlu studenckim Lumumbowo.

  Dość spektakularna była kradzież - 16 kwietnia 2007 roku - mercedesa sprintera z... jajkami, który stał u zbiegu ulic Solnej i Północnej w Łodzi. Za jego zwrot rabusie dostali od właściciela 16 tys. zł. Auto porzucili w rejonie karczmy w Miłosnej. Ponadto gangsterzy porwali "Klakiera", który im podpadł, ponieważ - jak ustalili śledczy - nie rozliczył się z samochodu, który miał sprzedać kontrahentom zza Bugu. Stąd decyzja o porwaniu.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Akcja

  Akcja "Dzieci Dzieciom" w Galerii Łódzkiej - zakończona! [VIDEO]

  Człowiek Roku 2017. Trwa głosowanie!

  Człowiek Roku 2017. Trwa głosowanie!

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza akcja charytatywna

  Nasza akcja charytatywna