Konwencja programowa Adama Jarubasa w Opocznie [ZDJĘCIA]

  Konwencja programowa Adama Jarubasa w Opocznie [ZDJĘCIA]

  Andrzej Wdowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Konwencja programowa Adama Jarubasa w Opocznie [ZDJĘCIA]
  1/35

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Dariusz Śmigielski

  - Jeśli zostanę wybrany prezydentem Polski, to jednym z moich priorytetów będzie zwiększanie polskiego potencjału obronnego - wzmocnienie armii i zwiększenie liczby żołnierzy pod bronią – mówił dzisiaj w Opocznie Adam Jarubas, kandydat PSL na prezydenta RP, przedstawiając swój 10-punktowy program wyborczy.
  Bezpieczeństwo kraju, przekształcenie Senatu w izbę samorządowo-gospodarczą, obrona polskiego złotego, usuwanie barier w rozwoju przedsiębiorczości i wprowadzanie ułatwień dla rodzin wielodzietnych i samotnych matek – to niektóre założenia tego programu.

  Do Opoczna na konwencję programową Adama Jarubasa zjechali najważniejsi ludzie w PSL. Był szef partii, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, ministrowie Marek Sawicki i Władysław Kosiniak – Kamysz, parlamentarzyści Krystyna Ozga i John Godson, wicemarszałkowie województwa łódzkiego Dariusz Klimczak i Artur Bagieński oraz znany z serialu "Ranczo" aktor Piotr Pręgowski.

  Zanim Adam Jarubas zaprezentował swój 10-punktowy program, przekonywał zgromadzonych na sali ludzi, że jest najlepszym kandydatem na prezydenta RP. Jego zdaniem wybór ludowca na ten urząd zakończy ciągnący się od lat spór Prawa i Sprawiedliwości z Platformą Obywatelską.

  - W 2005 roku kiedy prezydentem został polityk PiS i rozpoczęła się wojna polsko-polska. W 2010 roku jak na prezydenta wybrano polityka PO, ta wojna jeszcze bardziej się nakręciła – mówił Jarubas. - Tylko zwycięstwo kandydata szerokiego centrum, kandydata ludowego może zakończyć ten szkodzący Polsce, bezsensowny spór – podkreślał polityk PSL.

  W kwestiach bezpieczeństwa proponował m.in. utworzenie baz NATO we wschodniej części Polski i zacieśnienie współpracy z sojusznikami.

  Jarubas w swoim wystąpieniu zapowiedział obniżkę podatków, wprowadzenie prawa przyjaznego dla przedsiębiorców i usuwanie barier w rozwoju przedsiębiorczości.

  Zapewniał, że będzie bronił polskiego złotego. - Dopóki PSL jest w koalicji rządowej, Polacy mogą spać spokojnie, bo rano za bułki i mleko będą płacić w złotówkach – podkreślał.

  Zdecydowanie opowiadał się za przekształceniem Senatu w "izbę samorządowo-gospodarczą reprezentującą samorząd, samorząd gospodarczy i związki zawodowe". Jego skład nie powinien być wyłaniany według kryterium partyjno-politycznego.

  Jarubas zapewniał także, że jako prezydent będzie dążył do zniwelowania skutków kryzysu demograficznego, inicjując wprowadzanie ułatwień dla rodzin wielodzietnych i samotnych matek.

  - To dobrze napisany program, jaki powinien mieć kandydat na prezydenta RP. Jest też realny, nie ma w nim gruszek na wierzbie – ocenił program Tomasz Jędrzejczak, wiceminister sportu i turystyki.

  Dlaczego właśnie Opoczno wybrano na miejsce konwencji programowej kandydata PSL na prezydenta Polski?

  - Wybór Opoczna - leżącego na styku województwa świętokrzyskiego i łódzkiego - ma nawiązywać do "dużego dorobku samorządowego PSL w tych województwach", bo we władzach są tam "politycy nowej generacji" – właśnie Adam Jarubas i Dariusz Klimczak – wyjaśnił szef partii Janusz Piechociński.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hasła

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Wiele haseł i żadnych konkretów. A to "zwiększenie polskiego potencjału obronnego", to za czyje pieniądze?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   program wyborczy jarubasa

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   sprzedam ziemie ,sprzedam lasy gówno będziecie mieli polskie golasy, szalom maleche

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przyglądając się przeszłości kandydatów i ich osiągnięciom

   Asasign (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   oraz zapleczu z którego się wywodzą/ niektórzy przerobili kilka klik partyjnych i grup wpływów/ to Mamy realnie wybór pomiędzy dżumą cholerą ebolą ospą i innymi paskudztwami. A poza tym po co nam...rozwiń całość

   oraz zapleczu z którego się wywodzą/ niektórzy przerobili kilka klik partyjnych i grup wpływów/ to Mamy realnie wybór pomiędzy dżumą cholerą ebolą ospą i innymi paskudztwami. A poza tym po co nam żyrandol za kilkaset milionów. Zlikwidujmy tą patologię, podobnie jak Senat część Sejmu tak do 160 osób oraz poBuzkowe sejmiki wojewódzkie urzędy marszałkowskie powiaty. Na wysokowykwalifikowanych pracowników z tych struktur czeka głęboki rynek pracy w całym kraju. zwiń

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę