Tym razem nie "na wnuczka" ani "na policjanta".25-latek...

  Tym razem nie "na wnuczka" ani "na policjanta".25-latek udawał, że ma tętniaka. Wyłudził 100 tys. zł

  Ewa Kurzyńska/KWP (aip)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Tym razem nie "na wnuczka" ani "na policjanta".25-latek udawał, że ma tętniaka. Wyłudził 100 tys. zł

  ©fot. tomasz gola

  Policjanci zdemaskowali oszusta, przedstawiając mu 28 zarzutów popełnienia przestępstwa. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.
  Tym razem nie "na wnuczka" ani "na policjanta".25-latek udawał, że ma tętniaka. Wyłudził 100 tys. zł

  ©fot. tomasz gola

  25-letni mieszkaniec Tarnobrzega, wykorzystując dobre serca darczyńców, wyłudził blisko 100 tys. zł na rzekome leczenie tętniaka. Pierwszą prośbę o pomoc młody mężczyzna skierował do 84-letniej kobiety. Powołując się na chorobę prosił o pieniądze na zakup leków. Chętną do niesienia pomocy kobietę oszust zaczął regularnie odwiedzać.
  Gdy 25-latek zorientował się, że kobieta posiada na koncie znaczną sumę pieniędzy poprosił ją o wsparcie leczenia chorego synka.Oszust wybrał z konta 84-latki ponad 60 tys.
  zł. Na tym nie koniec, bo starsza kobieta sprzedała jeszcze gromadzoną przez lata złotą biżuterię. Uzyskane w ten sposób 20 tys. zł także przekazała 25-latkowi. A gdy zabrakło jej środków na pomoc, pożyczyła pieniądze u sąsiadów.
  Jak ustalili policjanci, mężczyzna utrzymywał się z wyłudzonych pieniędzy. Kupił komputer, telefon komórkowy oraz skuter. 25-latek nie miał dość i o pieniądze zwrócił się do kolejnej kobiety. Użył tych samych argumentów: rzekome leczenie tętniaka. 80-latka przekazała oszustowi pieniądze.
  Przed kilkoma dniami policjanci zdemaskowali oszusta. Zatrzymany 25-latek był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy i nie stawiał oporu. Śledczy przedstawili mu 28 zarzutów popełnienia przestępstwa. Zabezpieczyli u niego sprzęt komputerowy, dokumenty oraz karty bankomatowe. 25-letni mężczyzna był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa. Za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama