Mecz Irlandia - Polska: Oceniamy polskich piłkarzy po remisie 1:1

LEM
Oceniamy polskich piłkarzy po meczu Irlandia - Polska, zakończonym remisem 1:1. Skala od 1 do 10.

ŁUKASZ FABIAŃSKI - 7
Dobry bramkarz to taki, który ma szczęście, a on je miał prawie przez cały mecz. Prawie.... Pomogły mu dwa słupki, ale trzeba tez dodać, że bronił z dużym wyczuciem i refleksem. Dobrze wychodził do dośrodkowań , był w dobrej formie.

PAWEŁ OLKOWSKI - 4
Najsłabszy z nawszych obrońców. Spóźniał się z interwencjami, "krył "na radar" Niewiele brakowało by strzelił sobie samobója, kiedy próbował zatrzymać dośrodkowanie, ale wyręczył go słupek.

Zobacz: Mecz Irlandia - Polska [RELACJA NA ŻYWO ONLINE, WYNIK, ZDJĘCIA]

KAMIL GLIK - 7
"Byk z Turynu" pokazał za co kochają go jego kibice klubowi. Walczył z gospodarzami nie tylko w powietrzu, ale też w parterze. Dobrze też kierował kolegami z defensywy. Pewny punkt naszego zespołu.

ŁUKASZ SZUKAŁA - 6
Nie tak dobry jak Glik, ale był to poprawny występ. Przydały się jego warunki fizyczne na twardo, bezkompromisowo walczących Irlandczyków. Popełnił jeden błąd w 58 min, kiedy został ograny i musiał ratować się faulem 30 m od bramki.

JAKUB WAWRZYNIAK - 6
Spodziewaliśmy się, że może mieć największe problemy z powstrzymywaniem akcji gospodarzy, a tymczasem mile nas zaskoczył. Nier popełnił większego błędu, choć często musiał walczyć z dwójką Irlandczyków.

SŁAWOMIR PESZKO - 7
Zrobił coś czego się nie spodziewaliśmy. Strzelił bramkę. Gdy były lechita zdobywa gole są one zazwyczaj bardzo ładne. Walczył, starał się wykorzystać swój spryt, bardzo dobry powrót do kadry.
TOMASZ JODŁOWIEC - 4
Nie miał spektakularnych akcji, swoje zadanie w ypełnił tylko do przerwy kiedy starał się rozbijać ataki gospodarzy i często był pierwszą zaporą, na której zatrzymywali się gospodarze. W drugiej odsłonie zabrakło sił i cały czas się broniliśmy.

GRZEGORZ KRYCHOWIAK - 5
W 19 minucie miał doskonałą sytuację, ale jego strzał głową był niestety niecelny. Wywalczył wiele piłek, ale też dużo stracił, bo grał zbyt chaotycznie. Spodziewaliśmy się więcej jego technicznych zagrań, a on dostosował się do tej "rąbanki".

MACIEJ RYBUS - 5
Gdyby nie bład w doliczonym czasie gry, gdy zgubił krycie przy rzucie rożnym dostałby lepszą ocenę. Niestety zagapił się i straciliśmy gola. Do tej pory grał dobrze, zaliczył asystę przy golu Peszki.

ARKADIUSZ MILIK - 4
Praktycznie niewidoczny, nie potrafił przechwycić piłki, zrobić coś sensownego w ataku. Przegrywał walkę z twardymi obrońcami, nie było z niego pożytku, gdy cofał się po piłkę do środkowej linii.

ROBERT LEWANDOWSKI - 5
Walczył starał się, ale jak to zwykle w reprezentacji był nieskuteczny. Nie potrafił sobie wypracować sytuacji, niezbyt dobrze rozumiał się z kolegami. Od zawodnika światowej klasy w pojedynku z "drwalami" wymaga się więcej.

REZERWOWI:

SEBASTIAN MILA
Wszedł na boisko dopiero w 82 minucie. Szkoda, że Adam Nawałka nie zdecydował się na wcześniejszą zmianę, bo nasi środkowi pomocnicy od 70 minuty dali sie stłąmsić i prawie cały czas zmuszeni bylismy do rozpaczliwej momentami defensywy. Może gdyby wszedł Linetty nasza gra w środku pola nie wyglądałby tak źle.