Puchar Polski: Błękitni Stargard Szczeciński - Lech Poznań [WYNIK, RELACJA NA ŻYWO]

BAZA
Stawką starcia Lecha Poznań z Błękitnymi Stargard Szczeciński jest awans do finału Pucharu Polski. W pierwszym meczu drużyna z II ligi pokonała Kolejorza 3:1. Rewanż w czwartek 9 kwietnia przy ul. Bułgarskiej.

Lech Poznań w pierwszym spotkaniu dwumeczu z Błękitnymi Stargard Szczeciński przegrał 3:1. Kolejorz zaczął bardzo dobrze i w 9. minucie dzięki trafieniu Zaura Sadajewa objął prowadzenie. Z czasem jednak coraz trudniej było dostrzec, że jeden zespół występuje w Ekstraklasie, a drugi w II lidze.

Do wyrównania w 54. minucie doprowadził Tomasz Pustelnik. Ten sam zawodnik 10 minut później wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wynik w 83. minucie ustalił Łukasz Kosakiewicz. Lech kończył mecz w dziesiątkę, gdyż za drugą żółtą kartę z boiska został wyrzucony Sadajew.

Rewanż w Poznaniu 9 kwietnia.

Błękitni Stargard Szczeciński to zdecydowanie największa sensacja tej edycji Pucharu Polski. Zespół występuje bowiem w II Lidze, czyli dopiero na trzecim szczeblu rozgrywek. W drodze do półfinału ekipa trenera Krzysztofa Kapuścińskiego musiała wyeliminować sześciu, w tym także dużo wyżej notowanych rywali.

• Cracovia - Błękitni 0:2

Lechowi do znalezienia się w najlepszej czwórce wystarczyło odprawienie trzech przeciwników, ale za to dwóch z Ekstraklasy.