Nie śmieć, toniemy w brudzie

  Nie śmieć, toniemy w brudzie

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jak po każdej zimie Łódź mamy zaśmieconą. Jedyna pociecha jest taka, że podobnie wygląda cała Polska.
  Nie śmieć, toniemy w brudzie

  ©Grzegorz Gałasiński

  W tym roku do zimowego brudu przywykliśmy, bo śniegu prawie nie było, więc nawet przez chwilę nikt nie łudził się, że jest czysto.

  Brudno musi być. Dlaczego? Ano dlatego, że praktycznie nikt nie ściga brudasów. Nie sądzę, by straż miejska i policja miały "na sumieniu" znaczącą ilość mandatów za zaśmiecanie miasta.

  Ostatnio jedyny znany przypadek, że flejtuch został przyłapany, zdarzył na ul. Pomorskiej. Gościa zauważyli policjanci. Sprawa stała się głośna, bo zamiast przyjąć mandat, chciał dać funkcjonariuszom w łapę. Kiedyś już w przedszkolu uczyli, żeby nie śmiecić. Teraz na ogół ani dom, ani szkoła nie kształtują odpowiednich nawyków. Efekt jest taki, że stojąc przy koszu, ludzie wyrzucają śmieci w powietrze.

  Mamy więc Polskę pełną walającego się papieru, plastyku, puszek i szkła. Nie pomogą wezwania: "Posprzątajmy Łódź!". Trzeba wdrożyć konsekwentne działania pod hasłem: "Nie zaśmiecaj miasta!" i - jak za sanacji - skrupulatnie pilnować porządku z bloczkiem mandatowym w jednej ręce i pałą w drugiej.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama