Łódzkie pogotowie chce kupić sprzęt ratownikom...

  Łódzkie pogotowie chce kupić sprzęt ratownikom [ZDJĘCIA+FILM]

  Zdjęcie autora materiału

  Jarosław Kosmatka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Łódzkie pogotowie chce kupić sprzęt ratownikom [ZDJĘCIA+FILM]
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Łacheta

  Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi planuje zakup sprzętu, który zastąpi ratowników przy prowadzenia masażu serca.
  Łódzkie pogotowie ratunkowe testuje od kilku miesięcy specjalistyczny sprzęt do prowadzenia reanimacji krążeniowej. Ratownicy jeżdżący w specjalistycznych zespołach ratownictwa medycznego (ambulansach, w których obowiązkowo oprócz ratowników jest lekarz) sprawdzają dwa różne urządzenia, od dwóch producentów: Lucas 2.0 i AutoPuls.

  Oba urządzenia mają jedną wspólną cechę. Po założeniu na pacjenta, automaty przejmują wykonywanie masażu serca.
  Jest to wielkie ułatwienie dla ratowników, bo wykonywanie regularnego ucisku klatki piersiowej poszkodowanego jest czynnością bardzo męczącą. Z drugiej strony urządzenia te zapewniają utrzymywanie parametrów prowadzonej reanimacji podczas akcji ratunkowej.

  - Dla nas najważniejszymi parametrami urządzenia, którego mamy używać, jest jego skuteczność - mówi Michał Wójcik, ratownik z WSRM w Łodzi, który testował oba urządzenia.

  Urządzenia mają swoje wady i zalety. Jeśli chodzi o założenie ich na pacjenta, w każdym przypadku ratownicy potrzebują na to 20-30 sekund.

  Producent AutoPulsu zapewnia, że przewaga jego automatu nad konkurencją, leży przede wszystkim w możliwości transportu pacjenta podłączonego do aparatu. Z kolei dostawca systemu Lucas chwali się możliwości jego pracy przy podłączeniu do sieci 220v. Urządzenie działa też do 45 minut na akumulatorze. W przypadku AutoPulsu, zdaniem jego użytkowników, baterie w automacie trzeba zmieniać co pół godziny i nie można go podłączyć do sieci.

  Najważniejsze jest jednak to, aby ratownicy dostali do karetek nowoczesny sprzęt, który pomoże im w codziennej walce o życie pacjentów z zatrzymaniem krążenia.  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama