Rocznica katastrofy smoleńskiej. Ze Spały wyruszy sztafeta...

  Rocznica katastrofy smoleńskiej. Ze Spały wyruszy sztafeta gen. Buka

  Beata Dobrzyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Rocznica katastrofy smoleńskiej. Ze Spały wyruszy sztafeta gen. Buka
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Beata Dobrzyńska/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Po raz piąty ze Spały wyruszy sztafeta im. gen. Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Bieg rozpocznie się 10 kwietnia
  5. Sztafeta Pamięci gen. broni Tadeusza Buka wystartuje w piątek, 10 kwietnia, ze Spały w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Gen. Buk, mieszkaniec Spały i były dowódca jednostek wojskowych w Tomaszowie i Żaganiu, był jednym z pasażerów prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem. Gen. Buk pochowany został na cmentarzu w Spale i od pięciu lat spod cmentarza wyrusza sztafeta, która ma uczcić jego imię i pamięć.
  Tak będzie i tym razem. O godz. 8.41 nastąpi zapalenie zniczy przy grobie generała, a następnie przekazanie przez rodzinę generała pałeczki sztafecie. Gdy biegacze ruszą w drogę, uroczystości przeniosą się na most im. gen. Buka i do spalskiego kościółka.

  Organizatorem sztafety jest 34. Brygada Kawalerii Pancernej im. Hetmana Jana Zamoyskiego z Żagania, a współorganizatorem 25. Brygada z Toma-szowa. Uczestnicy przemierzają trasę ze Spały do Żagania, zatrzymując się w miastach i przybliżając postać gen. Buka i jednostek, w których dowodził. W tym roku sztafeta zatrzyma się m.in. w Zelowie, Szadku, Błaszkach, Sulmierzy-cach, Sławie, Nowej Soli. Do Żagania dotrze 25 kwietnia.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama