System zamieszał głosami łódzkich radnych

  System zamieszał głosami łódzkich radnych

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kilka miesięcy temu władze Łodzi przekonywały, że nie ma możliwości wprowadzenia systemu do głosowania takiego samego, jak w Sejmie. Nie było na to pieniędzy. Później złagodzono stanowisko i zapewniono, że pieniądze na zakup takiego systemu będą zabezpieczone w przyszłorocznym budżecie.
  Marcin Bereszczyński

  Marcin Bereszczyński ©Grzegorz Gałasiński

  Do tego czasu publikowane są imienne wyniki głosowań w formie pliku pdf. Po środowej sesji Rady Miejskiej w Łodzi wiadomo, że system trzeba kupić natychmiast, bo obecny stwarza radnym gigantyczne problemy.

  W trakcie ostatnich obrad trzeba było zarządzić długą przerwę, aby naprawić elektroniczny system liczenia głosów. Wcześniej co chwilę któryś z radnych zwracał uwagę, że system nie zarejestrował jego głosu, albo zarejestrował głosowanie na "tak", zamiast na "nie". Radni od razu zwracali na to uwagę, żądając powtórzenia głosowania. Obawiali się, że łodzianie zobaczą plik pdf z błędnym wynikiem głosowania i będą mieli pretensje do radnych. Dawniej wystarczyło tylko zgłosić taki błąd do protokołu, bo protokoły z sesji były jedynym dokumentem, z którego można było dowiedzieć się, jak głosowali poszczególni radni.


  O sejmowy system do głosowania zabiegali radni PiS. Chcieli, aby mieszkańcy mogli na bieżąco śledzić, jak głosują poszczególni radni. Pragnęli, aby każdy mógł sprawdzić, jak głosował dany radny nawet kilka lat temu. Dlatego pisali interpelacje i prośby o uruchomienie takiego systemu. Przekonali władze miasta, a problemy na ostatniej sesji przekonały nawet największych niedowiarków.

  Czy uda się kupić sejmowy system do głosowania jeszcze w tym roku? Radni PiS sprawdzili, że kosztuje on niespełna 32 tys. zł. Niewiele w porównaniu do remontu tzw. kawiarenki w magistracie, na co zaplanowano 150 tys. zł, czyli kwotę, za jaką można kupić mieszkanie. Mam nadzieję, że kawiarenkę uda się wyremontować taniej, a zaoszczędzone pieniądze można będzie wydać na sejmowy system do głosowania.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nasze ??? miasto

   agentkazus gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   O wszystkim piszemy, o kandydatach, o modzie, o tym co kto i kiedy powiedział, kto ze świeckich będzie mszę św. odprawiał, itp, itd. Ale o tym jak strasznie brudna jest nasza Łódź w piękne...rozwiń całość

   O wszystkim piszemy, o kandydatach, o modzie, o tym co kto i kiedy powiedział, kto ze świeckich będzie mszę św. odprawiał, itp, itd. Ale o tym jak strasznie brudna jest nasza Łódź w piękne niedzielne popołudnie /i w każdy inny dzień tygodnia/, to nikt nie napisze. Np Aleja A.Mickiewicza od Łąkowej do Piotrkowskiej, rozumiemy, że to plac budowy ale tam nie budowlane śmieci tylko popijackie resztki - nie uchodzi w mieście starającym się o tytuł "KULTUTRY". A ul.A.Struga - w samym sercu miasta - jak to mówią niektórzy "bród, smród i syf" a to po prostu wstyd !!! Gdzie radni , gdzie DEPARTAMENTY UMŁ odpowiedzialne za schludność miasta i za te śmieszne kołki na Andrzeja przy Gdańskiej. W XXI wieku trzeba dla samochodów jak najwięcej miejsc parkingowych a nie aleje dla pieszych, których na tym odcinku i na tej stronie jest niewielu. Widać urzędnik załatwił to siedząc mocno za biurkiem albo w bufecie. Litości !!! urzędnicy. Pozdrawiam mało serdecznie kończący życie. zwiń

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama