Mieszkańcy ul. Jugosłowiańskiej drżą przed rzeką samochodów

  Mieszkańcy ul. Jugosłowiańskiej drżą przed rzeką samochodów

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Stowarzyszenie "Przyjazna Komunikacja dla Nowosolnej" złożyło skargę na ZDiT, że dąży do zmiany kategorii ul. Jugosłowiańskiej z lokalnej na zbiorczą.
  Radny Kamil Jeziorski (PiS) analizował skargę mieszkańców Nowosolnej. Uznał ją za bezzasadną, ale podzielił ich obawy

  Radny Kamil Jeziorski (PiS) analizował skargę mieszkańców Nowosolnej. Uznał ją za bezzasadną, ale podzielił ich obawy ©Maciej Stanik

  Mieszkańcy Nowosolnej boją się, że ul. Jugosłowiańska stanie się dojazdówką do obwodnicy, a w konsekwencji do autostrady A1. W studium transportowym zaproponowano taki wariant. Cicha wąska droga ma zamienić się w trasę, którą przejedzie 250 samochodów na godzinę. Obecnie przejeżdża 10 pojazdów na godzinę.

  Chociaż w studium zaproponowano zmianę kategorii ul. Jugosłowiańskiej z lokalnej na zbiorczą, to na razie mieszkańców chroni przed tym plan miejscowy. Ale można go w każdej chwili zmienić... Dlatego miejscy radni z komisji rewizyjnej i transportowej zwrócili się do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, aby wystąpiła z zapewnieniem, że Jugosłowiańska nie zamieni się w dojazd do autostrady.


  Stowarzyszenie "Przyjazna Komunikacja dla Nowosolnej" napisało skargę do rady Miejskiej na dyrektora ZDiT. Zarzuciło mu wprowadzenie mieszkańców w błąd, publiczne kłamstwo, niegospodarność i narażenie ludzi na utratę życia lub zdrowia poprzez podłączenie Jugosłowiańskiej do obwodnicy Nowosolnej. Radni z komisji rewizyjnej, a później Rada Miejska uznały tę skargę za bezzasadną. To nie oznacza, że nie podzielają obaw mieszkańców Nowosolnej.

  Obawy mieszkańców pojawiły się, gdy w czerwcu ubiegłego roku ogłoszono raport dotyczący studium transportowego, gdzie jest zapis, że Jugosłowiańska ma być zbiorcza, a kilka dni później radni uchwalili plan miejscowy z zapisem, iż to droga lokalna.

  - To świadczy o schizofrenii w działaniach miasta, skoro w ciągu kilku dni jedna jednostka miasta sankcjonuje pewne rozwiązanie, a druga jednostka przedstawia inny wariant - stwierdził radny Łukasz Magin (PiS), przewodniczący komisji rewizyjnej.

  Mieszkańcy Nowosolnej są nieufni.

  - Jedne dokumenty mówią, że Jugosłowiańska ma być lokalna, inne, że zbiorcza. Jesteśmy zdezorientowani - powiedział Mieczysław Zych, prezes zarządu stowarzyszenia "Przyjazna Komunikacja dla Nowosolnej". - Nasze obawy wynikają z tego, że w Studium Transportowym Miasta Łodzi jest zapis o ulicy zbiorczej. Może tak się zdarzyć, że na razie schowa się to studium do szuflady, a po kilku latach wyciągnie i wprowadzi takie rozwiązanie. Ustne zapewnienia nas nie przekonują.

  Radny Kamil Jeziorski (PiS), który analizował skargę stowarzyszenia, zapewnił, że obecny stan prawny mówi, iż Jugosłowiańska jest drogą lokalną, bo plan miejscowy jest aktem prawnym, zaś studium transportowe nie ma mocy prawnej, tylko jest dokumentem pomocniczym przy tworzeniu prawa. Jego opinię podziela Grzegorz Nita, dyrektor ZDiT.

  - Nic nie jest przesądzone, ale wiele wskazuje, że Jugosłowiańska w przyszłości pozostanie drogą lokalną. Zlecamy dokumentację techniczną obwodnicy Nowosolnej. Przy tych pracach projektanci jeszcze raz przeanalizują ten problem - powiedział Grzegorz Nita.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pawel

   pawel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wyczuwam straszna propagandę, która spadła na Pana Kropiwnickiego, wg mnie był dobrym prezydentem, szkoda, że sporo osób nie wie co zrobił lub myśli, że coś zrobiło się samo, niestety nic nie...rozwiń całość

   Wyczuwam straszna propagandę, która spadła na Pana Kropiwnickiego, wg mnie był dobrym prezydentem, szkoda, że sporo osób nie wie co zrobił lub myśli, że coś zrobiło się samo, niestety nic nie dzieje się samo, Pan Kropiwnicki załatwił dla Łodzi wiele ważnych inwestycji takich jak fabryka Della, zbudował Atlas Arenę, zakończył budowę grupowej oczyszczalni, zbudował AwuaPark Fala i wiele innych obiektów, szacunek dla niegozwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A może z Nowosolnej trzeba zrobić rezerwat?

   ki-buc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   przecież nic im się nie podoba.!!!! Najchętniej postawiliby znaki zakazu wjazdu dla wszystkich, z wyłączeniem mimów i marnych tancerek z Nowosolnej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejna bzdura i lans pisu

   didi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Najpierw straszy się ludzi, że będzie źle, chociaż radni uchwalili plan, który mówi, że będzie dobrze. Potem wrzuca się to na komisję - choć nie ma po co, skoro jest miejscowy plan. Potem wysyła...rozwiń całość

   Najpierw straszy się ludzi, że będzie źle, chociaż radni uchwalili plan, który mówi, że będzie dobrze. Potem wrzuca się to na komisję - choć nie ma po co, skoro jest miejscowy plan. Potem wysyła się pisemko (najczęściej interpelację) do DŁ i ma się lansik. O ile się jest z tej właściwej partii i mini sprawa, bo nigdy nie widziałem, żeby dziennik powołał się na interwencję innej opcji i przy sprawach ważnych.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przyjazna komunikacja dla Nowosolnej???

   Bałuty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

   A czemu dla Nowosolnej tylko?

   Komunikacja ma być przyjazna wszystkim Łodzianom, a nie Nowosolnej. Wiadomo już wszystkim w Łodzi, że liczne Towarzystwa (jest ich tam około dwadzieścia) chroniące...rozwiń całość

   A czemu dla Nowosolnej tylko?

   Komunikacja ma być przyjazna wszystkim Łodzianom, a nie Nowosolnej. Wiadomo już wszystkim w Łodzi, że liczne Towarzystwa (jest ich tam około dwadzieścia) chroniące Nowosolną przed każdym atrybutem cywilizacji to grupki po kilkunastu psycholi, reprezentujących zwoje własne interesy - a zawsze na złość odleglejszym sąsiadom.
   Takiego nagromadzenia złości, złośliwości, wzajemnego podgryzania się, podkładania sobie świń, donosicielstwa i pieniactwa nie znam w żadnym innym miasteczku w Polsce.

   No to kit im w pałę !!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowosolna...

   Stefan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   Potwierdzam: pieniacze, którzy jednocześnie chcą i nie chcą obwodnicy.
   Za te tradycyjne piątkowe blokady przejazdu serdecznie życzę im wszystkiego najgorszego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A rok temu domagali się nowego asfaltu ;-)

   Łodzianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 5

   Asfalt tak, ale tylko do mojej furtki!
   Żadnych OBCYCH.
   Mój, moje, mojego.

   I proszę mi nic nie budować na terenie dawnej strzelnicy, bo wprawdzie ktoś to kupił, ale to MOJE, bo wyprowadzamy tam...rozwiń całość

   Asfalt tak, ale tylko do mojej furtki!
   Żadnych OBCYCH.
   Mój, moje, mojego.

   I proszę mi nic nie budować na terenie dawnej strzelnicy, bo wprawdzie ktoś to kupił, ale to MOJE, bo wyprowadzamy tam pieski i wynosimy skoszoną trawę. Coś grubszego też się trafi.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ile osób tam mieszka?

   łodzianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 4

   Tyle, co w jednym bloku np. przy Kopcińskiego. Budować obwodnicę, nie przejmować się pieniaczami z domków, odciążenie od spalin mieszkańców obecnych tras przelotowych jest ważniejsze.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   https://www.facebook.com/hanna.zdanowska.lodz

   Łódź ku..wa jak mówi Pazura w kultowym filmie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   ..........

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama