Biskupi z całej Europy przyjechali do Łodzi. Rozmawiają o...

  Biskupi z całej Europy przyjechali do Łodzi. Rozmawiają o wychowaniu młodzieży [ZDJĘCIA]

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Biskupi z całej Europy przyjechali do Łodzi. Rozmawiają o wychowaniu młodzieży [ZDJĘCIA]
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Łacheta

  Kilkudziesięciu biskupów i przedstawicieli episkopatów całej Europy zjechało do Łodzi i Porszewic, by rozmawiać o katechizowaniu młodzieży.
  W regionie łódzkim rozpoczął się kongres Komisji Rady Konferencji Biskupów Europy ds. katechezy, szkół i uniwersytetów.

  Przewodniczącym tej komisji jest łódzki arcybiskup Marek Jędraszewski.

  W czwartek biskupi obradowali na Politechnice Łódzkiej w Łodzi. Od wczoraj przebywają w ośrodku konferencyjnym archidecezji łódzkiej w Porszewicach. Kongres potrwa do niedzieli.

  Temat przewodni spotkania to "Być i stawać się odpowiedzialnymi za życie". Jak podkreślał na otwarciu kongresu abp. Marek Jędraszewski serce współczesnej kultury kształtowane jest właśnie na uniwersytetach.

  - Jestem szczególnie dumny, że kongres ten ma miejsce w Łodzi, trzecim co do wielkości mieście w Polsce i jednym z największych centrów akademickich w kraju - mówił.

  Natomiast kardynał Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego z Watykanu podkreślał wagę wychowania.

  - W procesie kształcenia nie wystarczy zatem przekazywać wiedzę i umiejętności - mówił. - Należy tak formować młodego człowieka, by pragnął i potrafił zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystywać do budowania dobra, a nie do szerzenia zła - podkreślał.

  W sobotę biskupi zwiedzać będą Łódź i region. W programie są m.in. miejsca swiązane z życiem św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach, Park im. Słowackiego w Łodzi, gdzie widzenie miała św. Faustyna Kowalska, odwiedzą też pomnik Pękniętego Serca i stację Radegast.

  Kongres zakończy się w niedzielę mszą św. o godz. 9.30 w łodzkiej katedrze. Przewodniczyć jej będzie kardnał Zenon Grocholewski z Watykanu.

  Rady Konferencji Biskupów Europy (Consilium Conferen-tiarum Episcoporum Europae czyli CEEE) skupia przedstawicieli episkopatów z 45 krajów. Celem CEEE jest rozwiązywanie wspólnych, europejskich problemów i wymiana doświadczeń. Przy Radzie działają komisje poświęcone powołaniom, mediom, sprawom społecznym oraz właśnie katechizacji, szkołom i uniwersytetom. Komisja ta spotyka się co pięć lat.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do wiadomości p.red. Matyldy Witkowskiej: 31 marca 2015 papież Franciszek przyjął rezygnację

   kod_captcha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   kardynała Zenona Grocholewskiego z urzędu prefekta Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Dotychczasowy prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego odchodzi na emeryturę - poinformował Watykan....rozwiń całość

   kardynała Zenona Grocholewskiego z urzędu prefekta Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Dotychczasowy prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego odchodzi na emeryturę - poinformował Watykan. Papież mianował we wtorek nowym prefektem kardynała Giuseppe Versaldiego, dotąd przewodniczącego Prefektury Spraw Ekonomicznych.
   Na problematyce kościelnej też się Pani nie zna?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Te stare pierniki...

   Płaska_Ziemia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Te stare pierniki...rodem ze średniowiecza chcą wychowywać młodzież w XXI wieku???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ostatnio na Dominikanie nikt nie wychowuje

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   jest vacat

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dokąd przylecieli?

   LCJ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Mam nadzieje że kregom kościelnym również zależy na rozwoju miasta i naszego lotniska dlatego podpowiedzieli zagranicznym biskupom zeby przylecieli na łódzkie lotnisko a nie Okęcie. Oni raczej nie...rozwiń całość

   Mam nadzieje że kregom kościelnym również zależy na rozwoju miasta i naszego lotniska dlatego podpowiedzieli zagranicznym biskupom zeby przylecieli na łódzkie lotnisko a nie Okęcie. Oni raczej nie powinni mieć takich wypaczeń że stąd nic nie lata.

   Pozdro dla lokalnych patriotówzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie latają

   klekot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Z obserwacji ruchu wokół katedry zamiast latać jeżdżą i to pod prąd. Jak móżna wychowywać młodzież pokazując, że można lamać prawo. Nawet to drogowe.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w końcu to hierarchowie

   LCJ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Nie żyją w biedzie jak Jezus. Więc pod katedre z lotnisja nie dojechali pociągiem czy MPK tylko wygodniej.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo