"Dziewczyny na politechniki". Politechnika Łódzka zachęca...

  "Dziewczyny na politechniki". Politechnika Łódzka zachęca maturzystki do studiowania

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  "Dziewczyny na politechniki". Politechnika Łódzka zachęca maturzystki do studiowania
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Krzempek

  23 kwietnia Politechnika Łódzka włączy się w ogólnopolską akcję, która zachęca maturzystki do studiowania na uczelniach o profilu ścisłym.
  W południe odbędzie się otwarte spotkanie "Dziewczyny na politechniki" z władzami uczelni w sali widowiskowej PŁ przy alei Politechniki 3a, ale na część warsztatów w godz. 10 - 11:30 trzeba się zapisać - na przykład na warsztaty z tworzenia ekokosmetyków albo ze zdobienia plazmą sztućców i biżuterii.

  - Po warsztatach w sali widowiskowej PŁ odbędzie się spotkanie z władzami uczelni, studentkami, wykładowczyniami i absolwentkami PŁ, przedstawicielkami dużych firm - informuje Ewa Chojnacka, rzeczniczka PŁ. - Będą pokazy mody, konkursy, prezentacje. Można porozmawiać o ofercie edukacyjnej i perspektywach zatrudnienia po studiach. Dla wszystkich uczestniczek przewidziano pamiątkowe gadżety.


  Panowie mają przewagę wśród studiujących na PŁ, ale topniejącą - w roku akademickim 2006/2007 (gdy ruszał pilotaż kampanii dla dziewczyn) na politechnice studiowało 36 procent kobiet, a według raportu "Kobiety na politechnikach 2014" było to prawie 40 procent.

  Raport podaje, że najbardziej sfeminizowaną rekrutację 2013/2014 przeprowadził na PŁ Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (79 proc.) Najmniej dziewcząt przyjął Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki - 7,5 proc.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama