Witaj, bimberku

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Unia Europejska, wraz z nią Polska, zacznie walczyć z alkoholizmem! Jak dobrze pójdzie, od 2016 roku pół litra najtańszej wódki będzie kosztować 32 zł, dwa razy więcej niż dziś. Zdrożeje piwo.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  - Polityka cenowa to jeden z najskuteczniejszych elementów walki z alkoholizmem - powiedział DGP popierający zmiany wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki, co znaczy, że tylko teoretycznie wie, o czym mówi.

  Każda nadmierna podwyżka ceny alkoholu spotyka się z racjonalną odpowiedzią rynku. Wzrasta przemyt, co Polska przerabiała już kilka razy. Najbardziej "potrzebujący" pędzą bimber - to najprostszy i najtańszy sposób na ekonomiczny analfabetyzm rządzących. Po zeszłorocznej podwyżce akcyzy, oficjalna produkcja wódki spadła o 24 proc., zmalały wpływy z podatków, tylko pijanych nie ubyło. Piwosze też znajdą tańsze, acz nielegalne zamienniki. Oczywiście, alkohol szkodzi, ale jeszcze bardziej szkodzi głupota władzy.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zabieram się do produkcji

   Wal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   W piątek kupiłem destylatorek, w sobotę przygotowałem zacier, jak dojrzeje przepędzimy z sąsiadem. Wyliczyliśmy, że literek wódeczki będzie nas kosztować max 7 zł

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   więc zapraszamy do błaszek

   leśnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   pan walczak wyszedł na przeciw podwyżkom alkoholi i już zainicjował błaszkowskie noce, będzie można rozkoszowac się bimberkiem przyrządzanym na wiele sposobów, różnorodnośc niesamowita: cytrynówka,...rozwiń całość

   pan walczak wyszedł na przeciw podwyżkom alkoholi i już zainicjował błaszkowskie noce, będzie można rozkoszowac się bimberkiem przyrządzanym na wiele sposobów, różnorodnośc niesamowita: cytrynówka, przepalanka, z sokiem malinowym itp itd. literek czystego 1410 według przepisu to tylko 25 zł. więc zapraszam wszystkich do BŁASZEK na konic sirpniazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Muszę zostać ALKOHOLIKIEM

   P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Czy regularne picie alkoholu o tej samej nawet godzinie, to alkoholizm?
   Jeśli tak, to jestem alkoholikiem, gdyż regularnie 31.XII. każdego roku, o godzinie 24.oo od dziesiątek lat piję alkohol....rozwiń całość

   Czy regularne picie alkoholu o tej samej nawet godzinie, to alkoholizm?
   Jeśli tak, to jestem alkoholikiem, gdyż regularnie 31.XII. każdego roku, o godzinie 24.oo od dziesiątek lat piję alkohol.

   Teraz muszę zacząć pić częściej, by nadrobić przyszłą podwyżkę. (o diabli, zaczną się kłopoty z małżonką, jak sprzedam ostatnią deskę do krajania mi zakąsek)

   I kto tu kogo wpędzi w alkoholizm? Kto ma pić, będzie pić. Zarobki do wymogów UE nie wzrosną, a więc będzie więcej dzieci głodnych. Nasz fiskus zaciera ręce z ministrem finansów na czele.
   Jak łatwo ciągniemy przykłady UE – proste ogórki, itp., a nie to o co UE walczy – dobrobyt i zamożność ludzi. Zastanawiam się czy my to ludzie?

   Muszę kończyć i biegnę do monopolowego, by o „trzynastej” już tam być. ‘@misorny’ idziesz ze mną do współpracy? Żal już mi przeszedł.
   zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   Nazywam się Milion

   misiorny

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   Wywołany - odpowiadam:
   Nie ma takiej siły w znanym mi Kosmosie, która byłaby w stanie powstrzymać mężczyznę od rozkoszowania się jedną z trzech, uznanych za męskie, przyjemności na literę „P”....rozwiń całość

   Wywołany - odpowiadam:
   Nie ma takiej siły w znanym mi Kosmosie, która byłaby w stanie powstrzymać mężczyznę od rozkoszowania się jedną z trzech, uznanych za męskie, przyjemności na literę „P”. Każdą z osobna, lub wszystkimi naraz. No chyba, że ktoś nie może, to przepraszam.
   Jakiś czas temu świadomie, choć pod przymusem zrezygnowałem z jednej z tych trzech przyjemności tym silniej staram się nadrobić dwoma pozostałymi.
   Jako człowiek trunkowy (choć bez przesady) uważam każde zakazywanie, ograniczanie za zamach na elementarne wolności obywatelskie, nie mówiąc już o szlacheckich, w związku z tym podnoszenie cen uważam za podłość władzy najwyższego stopnia.
   Na szczęście, jak to wyżej Redaktor napisał, jeszcze się taki nie urodził, któremu by się udało namówić prawdziwego Polaka, Niemca, Rosjanina, Czecha, Francuza czy Szkota do abstynencji. Dlatego utrzymuję roztropnie ścisłą znajomość z kilkoma fachowcami, którzy potrafią się powstrzymać od natychmiastowego spożycia pierwszego obciągu i przechowywać destylat kilka miesięcy w drewnianej beczce. Po odpępkowaniu takiej beczułki wylewa się z niej niebiański blask słońca zaklęty w wybornym płynie, który polecam wszystkim, którzy sa prawdziwymi Europejczykami, a nie jakimiś fanatykami muzułmańskimi, czy katolickimi.

   Przepraszam za ten religijny wtręt, ale nie cierpię, kiedy jakiś „nawiedzony” chce mnie przekonać do racji, które już dawno odrzuciłem w drodze wolnego, choć chałupniczego intelektualizowania.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Historia a teraz

   P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Mój rodzic w latach sześćdziesiątych, utrzymywał kontakt z kolegami z Francji. Miał też on słabość do wyrobów domowych, m/innymi wódki domowej w małej ilości ale za to wyższego gatunku (nie raz ja...rozwiń całość

   Mój rodzic w latach sześćdziesiątych, utrzymywał kontakt z kolegami z Francji. Miał też on słabość do wyrobów domowych, m/innymi wódki domowej w małej ilości ale za to wyższego gatunku (nie raz ja …?). Destylacji poddawał wino / jakie to nie wiem, też własnej roboty.
   Raz po jakiejś wymianie listów na temat męski (trunkowy), wysłał butelkę do Szampanii (nie pamiętam nazwy miasta) swojej roboty specyfiku. Pamiętam jak otrzymał list z podziękowaniem i niedowierzaniem, iż ów wyrób jest domowej pracy i tylko dla przyjemności osobistej.
   Ja o beczkowaniu nie słyszałem.

   Z mojego życia.
   Pracowałem w naszej PWSFTviT. Przegląd narodowości ludzi i religii w połowie lat siedemdziesiątych był spory. Muzułmanie nie robili żadnych ceregieli. Nie pili (oficjalnie, ale nie wszyscy). Przymusowe oblanie ostatniego klapsa filmu – jak nie oblejesz to jego oleją (film). Oni nie pili, gdyż jakby napił się jeden kieliszek to groziłby mu alkoholizm. Było wiele zabawnych chwil z alkoholem – film „Ciało zanurzone w cieczy” polak to kręcił i między innymi w nim sam też zagrał i się uchlał. Został wywalony ze szkoły z hukiem, nie za film (ciekawy, był o stanie wypicia za wiele) a za słowa jakie wtedy wypowiedział. Przytaczam tą etiudę, gdyż jak słucham wypowiedzi oficjeli to mam odczucie, że ten student nic nie powiedział a obecnie ci wielcy przedstawiają swoje zdanie jakby to oni byli po za wiele wczorajszego.
   Mnie 3 p. polaka jeszcze nie opuściło.
   A sumując temat: jak okraść jeszcze naród? Gierek wprowadził dopłatę 1 zł za butelkę od trunków przy jego sprzedaży (i przed i po zawsze można było oddać butelkę w sklepie za 1 zł), a tu teraz kończą się pomysły, choć trafiane jak rowerem jadąc spotykasz się ze ścianą. A kto na tym wygra?
   Pozdrawiam
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fajne opowieści, ale bez związku

   Hehe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Wiesz, gdy porównamy nasze ceny i warunki sprzedaży alkoholu z tym co się dzieje w Skandynawii, to jest to jak anarchia vs obóz koncentracyjny.

   Warto mieć to na uwadze.

   Osobiście uważam w/w za...rozwiń całość

   Wiesz, gdy porównamy nasze ceny i warunki sprzedaży alkoholu z tym co się dzieje w Skandynawii, to jest to jak anarchia vs obóz koncentracyjny.

   Warto mieć to na uwadze.

   Osobiście uważam w/w za przykład NEGATYWNY, bo pomimo drakońskich obostrzeń i gigantycznych cen poziom alkoholizmu u Skandynawów jest duży, podczas gdy w krajach południa jest wyraźnie lepiej i to bez obozowych warunków.

   Co robić? Nie wiem. Nie mam złotej recepty.

   Ale też z drugiej strony:
   Czy mamy problem? TAK! Pijemy za dużo. Zbyt często po pijaku wsiadamy za kółko. O tym warto rozmawiać, warto coś z tym zrobić. Coś mądrego, lub przynajmniej dobrze rokującego.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hehe

   P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   "Fajne opowieści, ale bez związku"
   Odpowiedź w temacie była pierwsza, z przymrużeniem oka.
   Następnie to była wymiana zdań, coś z tematem a nie co do art. Jak przeglądasz w innych tematach...rozwiń całość

   "Fajne opowieści, ale bez związku"
   Odpowiedź w temacie była pierwsza, z przymrużeniem oka.
   Następnie to była wymiana zdań, coś z tematem a nie co do art. Jak przeglądasz w innych tematach (art.), to sam zauważasz, że wymiany zdań bardzo cęsto nie mają nic do tematu zasadniczego.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OK, słusznie

   Hehe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Słuszna uwaga.
   A opowieść fajna. Chętnie poczytałbym jeszcze. ;-)

   Pozdrawiam.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OK

   P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Pewnie jak ty, nie wszystko człowiek pamięta naraz. Pewne okoliczności przypominają tekie historie przeżyte. A że jestem już lekkowiekowy to i wiele przeżyć / grozy, trwogi, życia, radości czy...rozwiń całość

   Pewnie jak ty, nie wszystko człowiek pamięta naraz. Pewne okoliczności przypominają tekie historie przeżyte. A że jestem już lekkowiekowy to i wiele przeżyć / grozy, trwogi, życia, radości czy wręcz śmiesznych. Był to i komunizm, przełom i obecność.
   Może czasem coś jeszcze wystukam.
   Dzięki za miłe słowo i tez pozdrawiam!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Głupota władzy w świetle teorii spiskowej

   Jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   Sprawa jest oczywista, ta decyzja spowoduje dalszy rozwój szarej strefy, co niekorzystnie wpłynie na budżet państwa i kieszenie tych którzy nie poją i nie palą. Czy istotnie władza tego nie...rozwiń całość

   Sprawa jest oczywista, ta decyzja spowoduje dalszy rozwój szarej strefy, co niekorzystnie wpłynie na budżet państwa i kieszenie tych którzy nie poją i nie palą. Czy istotnie władza tego nie dostrzega? W Internecie można spotkać wyjaśnienie tego faktu według tzw teorii spiskowej. Wystarczy spacerek po jakimkolwiek rynku, aby dostrzec sprzedawców nielegalnego alkoholu i papierosów. Nikt ich nie niepokoi, policja, straż miejska i służby celne starannie omijają takie miejsca. Na zapleczu można dostrzec dobrze umięśnionych panów z ogolonymi głowami, którzy najwyraźniej pełnią rolę ochrony dla tych sprzedawców. Od czasu do czasu można zauważyć luksusowe samochody wyładowujące zaopatrzenie. Wszystko to świadczy o tym, że ta szara strefa jest bardzo dobrze zorganizowana. Według teorii spiskowej miałaby ta strefa dzielić się zyskami z aktualnie rządzącą opcją zapewniającą im w zamian za to bezkarność, a za takim twierdzeniem przemawiałyby również wyniki wyborów w zakładach karnych, gdzie rządząca partia otrzymuje nawet powyżej 90% głosów. Tutaj w ogóle nie rozumiem dlaczego skazani przestępcy w ogóle glosują. Powinni być pozbawieni takiego prawa. Dla polityków podwyżka cen alkoholu to pryszcz, bo natychmiast przyznają sobie odpowiednie podwyżki rekompensujące z nawiązką większe wydatki nie niemałe ilości konsumowanego przez nich alkoholu. A podniesienie oficjalnych cen spowoduje także wzrost obrotów szarej strefy i gdyby teoria spiskowa była prawdziwa, również ich nielegalnych dochodów. Dlatego są tacy jednomyślni w tej sprawie. Oprócz nielicznych wyjątków, które jeszcze nie dorwały się do koryta. No, ale jak wiadomo, teorie spiskowe są wymyślane przez oszołomów i pewnie to wszystko bzdura. To w takim razie jak to się dzieje, że do rządzenia wybieramy ludzi o wątpliwej sprawności umysłowej?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama