Liga Mistrzów. Real - Atletico 1:0. Monaco - Juventus 0:0...

Liga Mistrzów. Real - Atletico 1:0. Monaco - Juventus 0:0 [ZDJĘCIA+VIDEO]

Leszek Jaźwiecki (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Real Madryt czy Atletico Madryt? Zdania na temat, która z tych drużyn zagra w półfinale Ligi Mistrzów były podzielone. Jedni uważali, że podopieczni Diego Simeone podtrzymają dobrą passę ze spotkań z Królewskimi w tym sezonie (z siedmiu meczów Real nie wygrał ani jednego), inni przekonywali że górą będzie obrońca trofeum, Real. Rację mieli ci drudzy. Królewscy wygrali 1:0 i zagrają w półfinale LM!

r-a hl przez NewsTV2014

Za piłkarzami z Santiago Bernabeu przemawiał przede wszystkim atut własnego boiska. Gospodarze musieli sobie jednak radzić bez czterech podstawowych graczy Marcelo (kartki), Luki Modricia, Garetha Bale’a i Karima Benzemy (kontuzje). Z słynnego ataku BBC pozostał jedynie Cristiano Ronaldo.

Foto Olimpik/x-news

Od pierwszych minut zaatakowali piłkarze Carlo Ancelottiego. Szkoleniowiec Realu zaskoczył rywala posyłając do drugiej linii Sergio Ramosa. Szansę otrzymał także Javier Hernandez - Chicharito, który wybiegł na murawę od pierwszego gwizdka sędziego Felixa Brycha z Niemiec.

Pierwsza połowa zakończyła się tak jak pierwszy mecz na Estadio Vicente Calderon - bez bramek. Doskonałej okazji na objęcie prowadzenia nie wykorzystał tuż przed przerwą Ronaldo. Portugalczyk otrzymał dobre podanie od Toniego Kroosa, ale będąc sam na sam z Janem Oblakiem trafił Słoweńca w nogę.

Real mógł rozpocząć drugą połowę od mocnego uderzenia, ale w światło bramki nie zdołał trafić Meksykanin Chicharito. Królewscy nie zwalniali tempa, ale długo nie mieli pomysłu na sforsowanie szczelnej obrony Atletico. Piłkarze obu zespołów nie oszczędzali ani sił ani kości. W 73 min Raul Garcia bez piłki kopnął Raphalea Varane’a, ale zobaczył za to jedynie żółty kartonik.

Od 76. minuty Atletico grało w dziesiątkę. Arda Turan po faulu na Ramosie zobaczył drugą a w efekcie czerwoną kartkę. Real zwietrzył swoją szansę. Na bramkę Oblaka sunął atak za atakiem i w końcu do siatki Atletico trafił Chicharito, dając swojej drużynie awans do półfinału i przerywając dotychczasową niemoc w meczach z lokalnym rywalem.

monjuv2 przez cinsoft1

W drugim meczu Juventus bronił w Monaco jednobramkowej zaliczki z własnego boiska. Turyńczycy nie dali sobie strzelić gola i awansowali.

AS Monaco – Juventus Turyn 0:0
    Pierwszy mecz: 0:1
    Awans: Juventus

Real Madryt – Atletico Madryt 1:0 (0:0)
    Bramka: Javier Hernandez (88)
    Pierwszy mecz: 0:0