Ważne
  Trzęsienie ziemi w Nepalu: Ratownicy z Polski polecą z...

  Trzęsienie ziemi w Nepalu: Ratownicy z Polski polecą z pomocą na miejsce katastrofy

  Damian Dragański (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  W niedzielę, ok. godz. 11, z lotniska im. Fryderyka Chopina do Nepalu poleci zespół ratunkowy z fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). - Zmobilizowaliśmy się w kilka godzin i gotowość do wylotu zajmie nam niespełna dobę - powiedział dr Wojciech Wilk, prezes funndacji. Do tej pory wiadomo, że w wyniku sobotniego trzęsienia ziemi w Nepalu zginęło ponad 1000 osób.
  Zespół ratunkowy z fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej liczy sześć osób. Ratownicy polecą do Nepalu lotem komercyjnym w niedzielę przed godziną 11 z warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina. - Naszym celem jest rozpoznanie sytuacji humanitarnej na miejscu oraz niesienie doraźnej pomocy medycznej osobom rannym w tym kataklizmie - wyjaśnił cel wylotu polskich ratowników dr Wojciech Wilk, prezes PCPM.

  Ratownicy chcą dotrzeć do Katmandu i miejsc najbardziej dotkniętych kataklizmem. Na miejscu będą udzielać pomocy medycznej i humanitarnej. - Naszym celem jest także rozpoznać potrzeby co do specjalistycznej pomocy, która może być w Nepalu w ciągu kolejnych dni - dodaje dr Wilk.

  Wilk przyznał w rozmowie z reporterem Agencji Informacyjnej Polska Press, że według planu ratownicy powinni pojawić się na miejscu w poniedziałek ok. godz. 10. - Tak to wygląda "na papierze". Nie mamy jednak całkowitej pewności, ponieważ może się okazać, że lotnisko nie będzie gotowe na nasze lądowanie ze względu na trzesięnie ziemi - wyjaśnił. Dodał przy tym, że grupa ratowników zmobilizowała się do wylotu w niespełna dobę.

  Do tej pory wiadomo, że w wyniku sobotniego trzęsienia ziemi śmierć poniosło ponad 1000 osób. Jego skala wynosiła 7,9 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się 80 km. od stolicy państwa, Katmandu.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Kurde.

   Dariusz Zając

   Zgłoś naruszenie treści

   Nie wiedziałem, że Nepal jest gdzieś koło Łodzi. A tak na poważnie szkoda ludzi.

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama