Budowlani-Dąbrowa 2:3. Prezent gospodyń dla gości

(bart)
Blokują Aleksandra Sikorska i Magdalena Śliwa
Blokują Aleksandra Sikorska i Magdalena Śliwa krzysztof szymczak
W pierwszym meczu ekstraklasy siatkarek o miejsca 5-8 drużyna Budowlanych uległa w Łodzi MKS Dąbrowie Górniczej 2:3. Gospodynie prowadziły już 2:0 w setach i 18:13 w trzeciej partii, jednak wypuściły z rąk wielką, być może niepowtarzalną szansę.

Dąbrowianki pierwsze długo prowadziły (0:2, 1:4 i 3:7), ale do remisu doprowadziła Sanja Popović (7:7). Później goście znów odskoczyli (9:12 i 10:13), ale podopieczne Błażeja Krzyształowicza wróciły do równowagi. Po raz ostatni Dąbrowa była górą przy stanie 20:21, jednak dwa ostatnie punkty zdobyły Sylwia Pycia i Aleksandra Sikorska (25:23).

Druga partia także była zacięta. Na pierwszej przerwie technicznej było 6:8, a na drugiej już 16:14 (znów Popović). Dąbrowa prowadziła jeszcze 18:17, ale od remisu 20:20 nie zdobyła już punktu. Seta zakończyła Pycia.

W trzeciej odsłonie meczu było już 4:8 i 7:10, jednak od wyniku 8:10 łodzianki zaczęły grać koncertowo. Dość powiedzieć, że odskoczyły na pięć punktów (18:13) i wydawało się, że wkrótce będą się cieszyć ze zwycięstwa. Gospodynie przestały reagować na wydarzenia na parkiecie i błyskawicznie zrobiło się 18:22 (straciły dziewięć punktów z kolei). Po bloku na Ewelinie Sieczce dąbrowianki zwyciężyły 25:22.

W czwartym secie dziewczyny z Budowlanych prowadziły 12:8, a później 18:13. Goście gonili, ale wydawało się, iż nie dadzą rady. Było 23:20, a po ataku Popović 24:21. Łodzianki nie wykorzystały trzech kolejnych meczboli (czwartego miały przy rezultacie 26:25) i uległy 26:28.

W tie-breaku było 1:0, 2:1 i 3:2 dla Budowlanych, po akcji Popović 5:5, a po bloku Gabrieli Polańskiej 9:10. Niestety, wkrótce Dąbrowa prowadziła 14:10. Gospodynie zdobyły dwa punkty z rzędu, ale wtedy skutecznie zaatakowała Tamara Kaliszuk (12:15).

Rewanż odbędzie się w czwartek w Dąbrowie (18). Łodzianki muszą wygrać za trzy punkty lub 3:2, wówczas rozegrany będzie tzw. złoty set.

Budowlani Łódź – MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (25:23, 25:20, 22:25, 26:28, 12:15)
Budowlani: Śliwa 1, Skrzypkowska 1, Popović 38, Pycia 16, Sieczka 15, Sikorska 2, Courtis (libero) oraz Polańska 12, Kajzer, Ściurka, Grajber 3.­
Dąbrowa: Konieczna 3, Dziękiewicz 13, Zakreuskaya 9, Cemberci 3, Kaliszuk 20, Sobolska 7, Strasz (libero) oraz Urban, Staniucha-Szczurek 2, Mancuso 11, Piekarczyk.