Aukcja koszulek gwiazd sportu w II LO w Łodzi. Sportowcy...

  Aukcja koszulek gwiazd sportu w II LO w Łodzi. Sportowcy pomagają w leczeniu uczennicy

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Swoją koszulkę na aukcję przekazał siatkarz Mariusz Wlazły

  Swoją koszulkę na aukcję przekazał siatkarz Mariusz Wlazły ©Sylwia Dąbrowa/archiwum Polska Press

  II Liceum Ogólnokształcące w Łodzi planuje aukcję koszulek sportowych sław, z której dochód szkoła przeznaczy na leczenie uczennicy.
  Swoją koszulkę na aukcję przekazał siatkarz Mariusz Wlazły

  Swoją koszulkę na aukcję przekazał siatkarz Mariusz Wlazły ©Sylwia Dąbrowa/archiwum Polska Press

  Jak wyjaśnia Dariusz Jędrasiak, wicedyrektor IILO, chodzi o pomoc drugoklasistce, która uległa poważnemu wypadkowi i czeka ją długie leczenie: w tym rehabilitacja narządów ruchu.

  - Uczniowie zebrali już ok. tysiąca złotych, ale planujemy większy rozmach - mówi Jędrasiak.

  Szkoła poprosiła o pomoc Mariusza Wlazłego, siatkarza PGE Skry Bełchatów oraz reprezentanta Polski. Ten nie tylko zadeklarował przekazanie na aukcję swojej koszulki, ale zachęcił do tego samego swoich sportowych przyjaciół - m.in. Zbigniewa Bartmana, grającego obecnie w Jastrzębskim Węglu, rugbystów Budowlanych Łódź oraz siatkarki Chemika Police.

  - Na aukcji znajdzie się od 5 do 10 koszulek - zapowiada Dariusz Jędrasiak.

  Szkoła prawdopodobnie zdecyduje się na prowadzenie aukcji przez serwis internetowy Allegro, zaś licytacja zacznie się od symbolicznej złotówki. Oczywiście, II LO liczy na uzyskanie dużo wyższych kwot.

  Dobre kontakty łódzkiej dwójki i bełchatowskiego klubu to skutek wspólnie realizowanego pomysłu: w ofercie II LO w trwającej jeszcze rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych jest klasa marketingu sportowego pod patronatem PGE Skry Bełchatów.
  Przyjęci do nowej klasy uczniowie będą realizować program poszerzony o różne aspekty prowadzenie klubu sportowego: organizację meczów i planu rozgrywek, promocję drużyny, pozyskiwanie sponsorów, administrowanie obiektami. Wiedzę na te tematy mają przekazywać uczniom pracownicy PGE Skry Bełchatów, młodzież ma także uczestniczyć w organizacji imprez sportowych jako wolontariusze.

  - Nowa klasa to propozycja dla osób interesujących się sportem, ale które niekoniecznie mają predyspozycje do jego uprawiania na wysokim poziomie - kończy Jędrasiak.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama