Warszawa: Ruszyła pierwszomajowa manifestacja SLD i OPZZ

  Warszawa: Ruszyła pierwszomajowa manifestacja SLD i OPZZ

  Marcin Dobski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  - SLD chce wyraźnie powiedzieć, że PO i PSL nie dba o obywateli - zapowiadał przed dzisiejszą manifestacją pierwszomajową rzecznik SLD Dariusz Joński.
  Mimo, że manifestacja ma podłoże polityczne, próżno szukać najbardziej prominentnych postaci SLD. Rzucił się w oczy brak szefa Sojuszu Leszka Millera i kandydatki na prezydenta Magdaleny Ogórek, która w kampanii wyborczej wspierana jest przez lewicę.

  Na manifestacji w Warszawie pojawiła się za to Joanna Senyszyn, a także przewodniczący OPZZ Jan Guz, która przemawiał do zebranych i pytał retorycznie: - Czy mamy ośmiogodzinny tryb pracy? Czy mamy godne wynagrodzenie? - pyta retorycznie Guz.
  Zebrani stanęli przy kamieniu upamiętniającym pierwszą zbrojną demonstrację robotników na polskich ziemiach, którą zorganizował PPS 13 listopada 1904 roku.

  Manifestanci przynieśli flagi i transparenty. Jeden z nich głosi hasło: "Żądamy emerytury dla kobiet po 35 latach. Dla mężczyzn po 40 latach". Powiewają flagi OPZZ oraz czerwone ze skrótem PPS - Polska Partia Socjalistyczna. Jeden z manifestujących, sędziwy pan o lasce, zapytany przez Agencję Informacyjną Polska Press, dlaczego wybrał się na wydarzenie, powiedział, że zawsze bierze udział w pochodach pierwszomajowych.

  O godzinie 12 w parku przy ul. Rozbrat w Warszawie odbędzie się Piknik Europejski zorganizowany przez SLD. Zaplanowano m.in. przemówienia liderów związkowych i szefa SLD Leszka Millera.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama