Juventus Turyn zrobił pierwszy krok w stronę finału Ligi Mistrzów w Berlinie

LEM
W pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów Juventus pokonał Real Madryt 2:1. To było żywe, interesujące spotkanie, choć nieco zawiodły największe gwiazdy Ronaldo i Pirlo

Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania poważnie osłabione. Trener mistrzów Włoch Massimiliano Allegri nie mógł wystawić rewelacyjnego Francuza Paula Pogby, który nabawił się kontuzji mięśnia i będzie gotowy do gry dopiero rewanżu.

Problemy kadrowe miał też k Carlo Ancelotti. Nie mógł on skorzystać z Luki Modricia, Samiego Khediry oraz Karima Benzemy.

- Jeśli nie będziesz odważny do nie wygrasz półfinału Ligi Mistrzów - mówili przed meczem piłkarze Juventusu i rzeczywiście od początku rzucili się do ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w dziewiątej minucie mocny strzał Carlosa Teveza dobił z najbliższej odległości Alvaro Morata wyprowadzając "Starą Damę" na prowadzenie. Morata to wychowanek Realu, więc nie okazywał radości po tej bramce.

Turyńczycy zresztą długo nie cieszyli się z prowadzenia Już w 27 min do wyrównania doprowadził niezawodny Cristiano Ronaldo, który wykończył koronkową akcję swojego zespołu strzałem głową.

Decydująca dla losów była 57 minuta, kiedy to rozpędzonego Teveza faulem we własnym polu karnym powstrzymał Dani Carvajal. Sędzia Martin Atkinson nie wahał się ani chwili i słusznie wskazał na "wapno". Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany i było 2:1.

Rewanż w Madrycie zapowiada się pasjonująco. "Królewscy" będą musieli zagrać dużo lepiej niż w Turynie, jeśli chcą awansować do finału w Berlinie.

Juventus Turyn - Real Madryt 2:1 (1:1)
Bramki: Morata 9, Tevez 58-k. - Ronaldo 27.
Sędziował: Martin Atkinson (Anglia).
Juventus: Buffon - Evra, BonucciI, ChielliniI, Lichsteiner, Sturaro (64. Barzagli), Marchisio, Pirlo, VidalI, Morata (78. Llorente), TevezI(86. Pereyra).
Real: Casillas - MarceloI, Pepe, Varane, CarvajalI, Isco (63. Hernandez), JamesI, Ramos, Kroos, Bale (86. Jese), Ronaldo.