Ważne
  Katastrofa Germanwings:Andreas Lubitz podczas wcześniejszego...

  Katastrofa Germanwings:Andreas Lubitz podczas wcześniejszego lotu testował szybkie obniżanie maszyny

  Sylwia Arlak / AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  [KATASTROFA GERMANWINGS] Andreas Lubitz, drugi pilot, który w marcu doprowadził do katastrofy samolotu linii Germanwings we francuskich Alpach, już podczas wcześniejszego lotu zachowywał się podejrzanie testując szybkie zaniżanie maszyny.
  [KATASTROFA GERMANWINGS]
  Jak podał w środę niemiecki tabloid „Bild” podczas lotu z Duesseldorfu do Barcelony Lubitz bez żadnego logicznego uzasadnienia w sposób kontrolowany obniżał samolot przez kilka minut. Niewykluczone więc, że pilot już wtedy planował rozbić maszynę. Tabloid powołuje się na fragment raportu francuskiej komisji badającej przyczynę katastrofy. Jeszcze tego samego dnia ma zostać przedstawiona całość protokołu.


  Lubitz, pod nieobecność kapitana w kokpicie doprowadził do krytycznego zniżania się samolotu i jego rozbicia się w Alpach. Podczas policyjnej rewizji w domu pilota znaleziono podarte zwolnienia lekarskie datowane na dzień katastrofy. Dokumenty te nie dotarły do pracodawców Lubitza. Mężczyzna miał od kilku lat leczyć się na zaburzenia psychiczne.

  Od stycznia do października 2009 roku Niemiec miał przyjmować leki antydepresyjne oraz korzystać z regularnej pomocy psychoterapeutycznej. Miał też myśli samobójcze. Z odczytu czarnej skrzynki Airbusa A320 wynika, że pilot celowo rozbił samolot.
  Samolot rejsu 4U9525 leciał 24 marca z Barcelony w Hiszpanii do Düsseldorfu w Niemczech. Na pokładzie znajdowało się 6 członków załogi i 144 pasażerów z m.in.: Niemiec, Hiszpanii oraz Australii. Nikt nie przeżył.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UJAWNIAĆ CHOROBY

   PROF.ZW. DR HABI. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   HITLER TAKŻE POCHODZIŁ Z RODZINY KTÓRA CHOROWAŁA NA CHOROBY PSYCHICZNE,JEGO WNUKOWIE NADAL GDZIEŚ ŻYJĄ I KORZYSTAJĄ Z TESTAMENTU DZIADKA ADOLFA KTÓRY ZKŁADAŁ SIĘ ZE ZRABOWANYCH RZECZY NA CAŁEJ...rozwiń całość

   HITLER TAKŻE POCHODZIŁ Z RODZINY KTÓRA CHOROWAŁA NA CHOROBY PSYCHICZNE,JEGO WNUKOWIE NADAL GDZIEŚ ŻYJĄ I KORZYSTAJĄ Z TESTAMENTU DZIADKA ADOLFA KTÓRY ZKŁADAŁ SIĘ ZE ZRABOWANYCH RZECZY NA CAŁEJ EUROPIE zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama