Wybory prezydenckie 2015. Finał kampanii Andrzeja Dudy:...

  Wybory prezydenckie 2015. Finał kampanii Andrzeja Dudy: Trzeba zmienić władzę i naprawić Polskę!

  Leszek Rudziński AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Finał kampanii Andrzeja Dudy
  1/10
  przejdź do galerii

  Finał kampanii Andrzeja Dudy


  ©Grzegorz Jakubowski

  Tłumy sympatyków kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy zgromadziły się w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. - Wierzę, że dokonany zmiany i zrobię wszystko, żeby zrealizować plan naprawy Polski o którym mówiłem w tej kampanii - powiedział podczas czwartkowego wystąpienia Andrzej Duda, kandydat na prezydenta z Prawa i Sprawiedliwości.
  Kandydat do fotela prezydenckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że były trzy momenty które uzmysłowiły mu, że musi wygrać tegoroczną kampanię. Pierwszym była pierwsza konwencja wyborcza kandydata PiS, gdzie ,,zgromadziły się tłumy ludzi wierzących w lepszą przyszłość". Drugi moment to obejrzenie w internecie filmu z Krakowa, w którym młodzi ludzie trzymali kartki "Andrzej musisz". Trzeci moment to sytuacje, mające miejsce podczas podróży Andrzeja Dudy po kraju, w których słyszał "wiele gorzkich słów od ludzi pokrzywdzonych przez obecną władzę". - Władzę trzeba zmienić i zacząć naprawę Rzeczypospolitej. Ja mam wizję odbudowy państwa, a taka jest rola prezydenta Polski. Nasz kraj potrzebuje prezydenta, który nie boi się obywateli, nie boi się tych, którzy protestują - powiedział Andrzej Duda.


  Źródło: TVP/x-news


  Podczas przerywanego oklaskami wystąpienia, kandydat PiS mówił o trudach kampanii wyborczej, podczas której odwiedził blisko 250 miejscowości. - Były dni, w których miałem po kilka spotkań z Polakami w różnych miejscach. I wszędzie przychodziło kilkadziesiąt, czasem nawet i kilkaset osób - opowiadał Duda. Zapewnił, że te spotkania dawały mu wiele energii ale też wiele informacji o stanie państwa polskiego. - Bardzo dużo rzeczy wymaga zmiany, wielu Polaków potrzebuje pomocy. Chcę być prezydentem, który rozwiąże te problemy- zapowiedział Duda.

  - Jak Andrzej coś obieca to zawsze dotrzymuje słowa- wsparła kandydata na prezydenta jego żona Alina Kornhauser. - Przez całe życie nigdy mnie nie zawiódł - podkreśliła żona Andrzeja Dudy, wywołując owację uczestników konwencji.

  Wcześniej na scenie pojawiła się Beata Szydło, szefowa kampanii kandydata PiS. Przypomniała początki kampanii i to, że Duda zebrał największą ilość podpisów potrzebnych rejestracji na kandydata. Podkreśliła także, że ataki na Andrzeja Dudę tylko wzmocniły determinację kandydata. - Premier Ewa Kopacz zapytała, kto odbierze telefon, kiedy zdarzy się coś złego. Wtedy Polacy zdali sobie sprawę, kto teraz odbiera telefon. Po występie Ewy Kopacz nasze notowania poszły w górę - powiedziała wiceprzewodnicząca PiS.

  Podkreśliła, że Andrzej Duda wiele razy zachęcał Bronisława Komorowskiego do wspólnej debaty. Służyły temu spoty wyborcze i inne inicjatywy, takie jak Bronkomarket, czy Muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego. Występ Beaty Szydło przeplatany był spotami wyborczymi, które pojawiały się w tegorocznej kampanii wyborczej.

  Na zakończenie tłum zaczął skandować "Andrzej musisz!" i "Andrzej Duda prezydentem!"

  - Andrzej Duda był już w ponad 240 miastach. Daje on nadzieję zmiany. Dość rządów ludzi którzy uważają że stoją ponad prawem, mogą więcej od obywateli. Gwarancję dobrej zmiany daje Andrzej Duda – powiedział Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.

  Z kolei przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda za pomocą przekazu telewizyjnego oznajmił, że przyszedł czas na zmiany, a ich gwarantem jest Andrzej Duda. - Umowa Solidarności z Andrzejem Dudą gwarantuje lepszą przyszłość pracownikom - podkreślił przewodniczący związku Piotr Duda.

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DUDA

   KASIOR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   i ZEBYS NIE BAL SIE ZAINWESTOWAC W TA POLSKE! TAK JAK TO MOWISZ O ZMIANACH! WIEC DAJ OD SIEBIE NIE ZABIERAJ TYM CO NIE MAJA !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   2 LATA PIS NIERZADOW

   bylo POKAZEM NIEROBSTWA I BURDELU (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   A Polacy maja DOBRA PAMIEC

   dlatego

   NIGDY WIECEJ TEJ PASOZYTNICZEJ kaczoMAFII

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TYLKO pan Duda!!!

   kasienka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Komoroskiego uwalimy kartkami do glosowania!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do kaski piswycierucha

   K T O S (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   dla chama "pan", dla PANA cham...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A kto prowadził finał kampanii?

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   W terenie nad zaufaniem do danej partii pracują jej członkowie.
   Po Hofmanie w przeszłości dwie wielkie gale prowadził i muzeum z Dudą otwierał Rafał Bochenek nowa gwiazda medialna PiS-u. Pan...rozwiń całość

   W terenie nad zaufaniem do danej partii pracują jej członkowie.
   Po Hofmanie w przeszłości dwie wielkie gale prowadził i muzeum z Dudą otwierał Rafał Bochenek nowa gwiazda medialna PiS-u. Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym tak głośno ostatnio nie tylko w prasie lokalnej;
   Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę
   DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu
   DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka)
   DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście?
   DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko
   DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić
   DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź
   DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę
   Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego.
   PiS posiadający większość w Radzie Powiatu wybronił pazernego starostę.
   Dziennik Polski 12.03.2015 Wielicki starosta nie straci stanowiska.
   Gazeta Wyborcza 12.03.2015 Starosta wielicki ocalił głowę i obiecuje poprawę.
   Ile głosów straci Andrzej Duda w wyborach prezydenckich i PiS w wyborach parlamentarnych w swoim mateczniku Wieliczce czas pokaże. Ludzie takich rzeczy prędko nie zapominają.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie daj się straszyć!

   pdf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Forsowana na siłę propaganda obecnych "elit", że nie da się nic zmienić i że wybór jest tylko między PO i PiS, bazuje na STRACHU PRZED ZMIANĄ. Podsyca go i wyolbrzymia po to, aby obywatele NIE...rozwiń całość

   Forsowana na siłę propaganda obecnych "elit", że nie da się nic zmienić i że wybór jest tylko między PO i PiS, bazuje na STRACHU PRZED ZMIANĄ. Podsyca go i wyolbrzymia po to, aby obywatele NIE wyrazili swojej woli w wyborach (co jest najważniejszym elementem systemu demokratycznego), ale żeby dali wyraz swoim strachom, lękom, niepewności i braku poczucia własnej wartości.
   To jest parszywa, antydemokratyczna propaganda! Nie daj się zastraszyć! I głosuj zgodnie z WŁASNYM osądem!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezydent w Polsce nie rządzi

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   „Bardzo dużo rzeczy wymaga zmiany, wielu Polaków potrzebuje pomocy. Chcę być prezydentem, który rozwiąże te problemy”.
   Jak?

   Prezydent zajmuje się głównie „piastowaniem urzędu” czyli...rozwiń całość

   „Bardzo dużo rzeczy wymaga zmiany, wielu Polaków potrzebuje pomocy. Chcę być prezydentem, który rozwiąże te problemy”.
   Jak?

   Prezydent zajmuje się głównie „piastowaniem urzędu” czyli reprezentowaniem i przypinaniem medalików. Prezydent w Polsce nie rządzi. Rządzi rząd wspierany przez parlament.
   Owszem, prezydent może wnieść do parlamentu inicjatywę ustawodawczą ale co z tego?
   Może też wnieść taką inicjatywę grupa obywateli. W każdym przypadku i tak zdecyduje układ polityczny w parlamencie, bo to parlament uchwala ustawy a nie prezydent. Czyli np. obietnice typu „jako prezydent przywrócę poprzedni wiek emerytalny” są puste i bez pokrycia.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co co?

   zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jak puste, jeżeli jakiś poseł będzie głosował przeciw wyleci na zbity pysk. bo od razu zostanie wyłapany szkodnik państwa

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama