Ruszył proces 27-osobowego gangu, który na wielką skalę...

  Ruszył proces 27-osobowego gangu, który na wielką skalę handlował narkotykami [ZDJĘCIA]

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Ruszył proces 27-osobowego gangu, który na wielką skalę handlował narkotykami [ZDJĘCIA]
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Stanik

  Proces 27-osobowego gangu, który na wielką skalę handlował narkotykami, zaczął się w czwartek w Sądzie Okręgowym w Łodzi.
  Wszyscy oskarżeni stawili się na rozprawie, przy czym aż 12 zostało dowiezionych w konwojach z zakładów karnych i aresztów śledczych.

  Sędzia Dariusz Głowacki został zasypany przez adwokatów wnioskami o dobrowolne poddanie się karze przez oskarżonych.
  Do pierwszych rozmów w tej sprawie między obrońcami a prokuratorem doszło jeszcze przed procesem. Dlatego Krzysztof Chojnacki z Prokuratura Apelacyjnej w Łodzi nie ukrywał na sali, że adwokaci robią, co mogą, aby uzyskać dla swych klientów jak najbardziej łagodne i korzystne wyroki.

  Sędzia Dariusz Głowacki przyznał, że połowa oskarżonych zamierza dobrowolnie poddać się karze. Dodał, że w sprawie tej toczą się zaawansowane negocjacje i doszło do pierwszych porozumień dotyczących wyroków między obroną a oskarżeniem. Dlatego, aby dać czas stronom na sfinalizowanie tych rozmów, sędzia odroczył rozprawę do 22 maja.

  Grupa przestępcza działała w latach 2009 - 2013 w Łodzi, Zgierzu, Tuszynie i w innych miastach Polski. Według prokuratury, na jego czele stali: 29-letni Tomasz W., z zawodu technolog robót wykończeniowych, i 49-letni Adam R. - "Rogal", z zawodu kierowca mechanik, który z czasem stał się w gangu najważniejszy. Obaj bandyci organizowali pieniądze i dostawy narkotyków w województwie łódzkim. Przede wszystkim gang handlował marihuaną i amfetaminą.

  Prokuratura ustaliła, że gangsterzy używali telefonów, w których często wymieniali karty SIM. Narkotyki, których ceny ustalali dwaj liderzy gangu, przewożone były na dwa sposoby. Kurierzy wozili je w walizkach pociągiem lub autem, w skrytce, które na dodatek było konwojowane przez drugi samochód.

  Środki odurzające składowano m.in. na terenie prywatnej posesji w Tuszynie. Jeśli ktoś z odbiorców narkotyków nie oddawał w terminie pieniędzy, wówczas stosowano wobec niego tzw. rozmowy dyscyplinujące oraz nakładano kary finansowe za zwłokę.

  Sytuacja finansowa gangu była dość dobra, bowiem - według śledczych - w ciągu dnia na zakup narkotyków mogli bez problemu zabezpieczyć nawet do 150 tysięcy złotych. Grupa przestępcza była dobrze zorganizowana, o czym świadczy choćby podział ról. Dwaj liderzy rządzili twardą ręką, zaś pozostali członkowie organizowali dostawy narkotyków. Jedni zajmowali się ich sprzedażą, a drudzy wyszukiwali dilerów do rozprowadzania środków odurzających w wielu miastach.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rogal to zwykła osiedlowa kozaczyna

   halski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   na mieście był i jest nikim.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ehh

   głupek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Tak się tępi przedsiębiorczość w tym kraju ;)

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama