Perspektywy 2015. Teatr Poza Teatrem: spektakle, dyskusje i...

  Perspektywy 2015. Teatr Poza Teatrem: spektakle, dyskusje i prezentacje metod pracy

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Spektakl "Bobo Bu" Grupy Teatralnej Sztuczki z Lublina
  1/2
  przejdź do galerii

  Spektakl "Bobo Bu" Grupy Teatralnej Sztuczki z Lublina ©mat. prasowe

  W czwartek uroczyście otwarto w Łodzi festiwal Perspektywy 2015. Teatr Poza Teatrem.
  Przedsięwzięcie przygotował łódzki Teatr Chorea. Jak podkreślają twórcy, tegoroczna edycja "Perspektyw" jest kontynuacją cyklicznego Międzynarodowego Festiwalu RetroPerspektywy.

  - Ta edycja festiwalu jest spotkaniem artystów, którzy chcą zmieniać rzeczywistość wokół siebie - wyjaśniają pomysłodawcy. - Wychodzą poza teatr, poza mury instytucji kultury, aby szukać nowego tworzywa teatru i nowego języka w komunikowaniu się z widzem. Praca w kontekście dysfunkcji społecznych, umysłowych czy fizycznych skłania do stawiania pytań o "normalność" i jej ukryte pułapki.

  W czwartek widzowie zobaczyli pierwsze przedstawienia, dyskutowano też o działaniach performatywnych z mieszkańcami miast.

  W piątek od godz. 11 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3), która jest siedzibą festiwalu, będzie można obejrzeć zapisy filmowe najciekawszych praktyk w działaniach społecznych Teatru Chorea. Od godz. 13 będą prezentowane praktyki Teatru z udziałem uczestników pod hasłem "Ciało/Ruch/Głos". O godz. 18.30 rozpocznie się monodram Oli Szałek z Teatru 40 i 4 zatytułowany "Przyjąć nie". A od godz. 20 będzie można zobaczyć spektakl Teatru Chorea "Vidomi".

  W sobotę od godz. 11 (i 17) pokazane zostanie przedstawienie Grupy Teatralnej Sztuczki z Lublina - "Bobo Bu". Na godz. 12.30 zapowiedziano początek prezentacji metod pracy Grupy Ponton w zakresie "dobrych praktyk w edukacji seksualnej". Od godz. 18.30 będzie można zobaczyć "Spotkanie" Teatru Kiosk Ruchu z Podkowy Leśnej, a od 20 - "Statek miłości. Odcinek 1" Teatru 21 z Warszawy.

  Od godz. 10 w niedzielę pokazane zostaną zapisy filmowe najciekawszych praktyk grup uczestniczących w festiwalu, a od 11 - metody pracy przy spektaklu "Statek miłości". O godz. 15 rozpocznie się dyskusja "Scena (dla) nieprzystosowanych". Na godz. 17.30 zaplanowano początek spektaklu "Plan B" Teatru Art. 51 ze Zgierza, a na godz. 19 - "Import/Export" Stowarzyszenia Edukacji Teatralnej Widok z Białegostoku.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zapraszam

   do naszej przychodni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   leczenia zaburzeń świadomościowych u przedstawicieli Alternatywy Trzeciego Wieku

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zapraszam

   do naszej przychodni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   leczenia zaburzeń świadomościowych u przedstawicieli Alternatywy Trzeciego Wieku

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama