Juwenalia 2015 w Łodzi tuż-tuż. Wiemy, kto na nich zagra!

  Juwenalia 2015 w Łodzi tuż-tuż. Wiemy, kto na nich zagra!

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Juwenalia 2015 w Łodzi tuż-tuż. Wiemy, kto na nich zagra!
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Na politechnice zagrają m.in. Happysad i Power Of Trinity, na uniwersytecie Zeus i Hunter. Nie zabraknie pomysłowych gier.
  Po weekendzie w kampusie Politechniki Łódzkiej zaroi się od supermanów, batmanów czy spidermanów. Juwenalia PŁ odbywają się pod hasłem "W ciągu roku inżynierem, w Juwenalia bohaterem!" Znane są już gwiazdy, które zagrają w finałowy weekend w kampusie B (między al. Politechniki, ul. Wróblewskiego i ul. Wólczańską).

  W piątek, 15 maja od godz. 21 wystąpią Rail, Bas Tajpan & Bob One, Happysad, Dwa Sławy i Last Road.
  W sobotę, 16 maja od godz. 20: Sabotage, RZK Sound, Lipali, Eldo, Power Of Trinity, i Cliver. Organizatorzy nie ogłosili jeszcze, którego dnia odbędzie się konkurs miss mokrego podkoszulka, ale turniej z oblewanymi dziewczętami odbywa się każdego roku... Wstęp na koncerty jest otwarty dla osób, które ukończyły 18 lat.

  Finałowy tydzień zabawy na PŁ zaczyna się w środę (13 maja) o godz. 14 zmaganiami wydziałów. Studenci będą rywalizować na placu juwenaliowym m.in. w zawodach sumo (jak przed rokiem - na zdjęciu), nie zabraknie mechanicznego byka rodeo.

  W najbliższy czwartek o godz. 10 odbędzie się tradycyjny bieg na orientację między akademikami. O godz. 15 wydarzenie międzyuczelniane, studenci z różnych szkół wyższych wyruszą w pochodzie z pl. Wolności, aby odebrać klucze od miasta od prezydent Zdanowskiej.

  Natomiast w piątek przed koncertami "własny" pochód studentów PŁ - na jej osiedlu akademickim.

  Po zakończeniu juwenaliów PŁ nie trzeba będzie się zamartwiać jeszcze sesją egzaminów - zabawy rozpoczną się na Uniwersytecie Łódzkim. Juwenalia UŁ, organizowane razem z Uniwersytetem Medycznym zaplanowano na 25-31 maja. Pierwsze dni wypełni rywalizacja sportowa. Na usypanej na osiedlu studenckim Lumumbowo plaży będą odbywać się turnieje siatkówki i piłki nożnej.

  Na trawiastym boisku w piątek (29 maja) dojdzie do finału zawodów między reprezentacjami akademików Lumumby Cup. Nie zabraknie też atrakcji dla sportowców wirtualnych. Odbędzie się turniej gry w komputerową symulację piłki nożnej.

  Poza oficjalnym programem w finałowy weekend juwenaliów zorganizowany zostanie bieg śmierci. To spontaniczny konkurs dla sportowców "ekstremalnych", którzy lubią biegać wokół akademika, przed każdym okrążeniem wspomagając się piwem.

  Zabawa na dobre rozkręci się w nocy z czwartku na piątek imprezą beach party - na plaży, gdzie wcześniej rządzili sportowcy. W piątek (przed finałem Lumumby Cup) barwny pochód studentów spod Wieży Babel (XIV domu studenta) przejdzie pod kolejne akademiki, a uczestnicy obejrzą scenki przygotowane przez mieszkańców osiedla.

  Co z koncertami 29 i 30 maja? - Negocjacje z naszymi gwiazdami są już zakończone - mówi Adrian Pałka, przedstawiciel organizatorów z Uczelnianej Rady Samorządu Studentów UŁ. Ale ogłoszenie gwiazd będzie następowało stopniowo, by "budować" atmosferę . Na razie wiadomo, że na Lumumbowie zagra raper Zeus i zespół Hunter.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo