Wybory 2015: Komorowski wzywa Andrzeja Dudę do debaty....

  Wybory 2015: Komorowski wzywa Andrzeja Dudę do debaty. "Wyniki to ostrzeżenie dla władzy" [VIDEO]

  Leszek Rudziński (AIP)/TVN 24/X-News

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Bronisław Komorowski
  1/2
  przejdź do galerii

  Bronisław Komorowski ©Piotr Smolinski / Polska Press

  Członkowie sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego i politycy Platformy Obywatelskiej nie byli przygotowani na to, że ich kandydat straci w kampanii aż połowę poparcia z sondaży.

  TVN 24/X-News

  Jeszcze pół godziny przed rozpoczęciem wieczoru wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego na Stadionie Narodowym sala, w której miała odbyć się impreza, świeciła pustkami. Dziennikarze nerwowo się rozglądali i zastanawiali, dlaczego nie pojawia się nikt ze sztabu obecnej głowy państwa.
  Pierwsi goście Bronisława Komorowskiego zaczęli przychodzić kilka minut po 20.30. Sala zapełniała się powoli. Za to błyskawicznie opustoszała po ogłoszeniu wyników - cała impreza nie trwała nawet 20 minut.

  Sam prezydent Komorowski pojawił się tuż przed ogłoszeniem wstępnych wyników sondażu IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu. Zgromadzona publiczność zaczęła skandować: "Bronek, Bronek!". Szybko jednak wiwaty zamarły, gdy okazało się, że obecna głowa państwa zdobyła tylko nieco ponad 32 proc. głosów, podczas gdy Andrzej Duda z PiS zdobył ponad 34 proc. głosów.

  Wyraźnie niezadowolony prezydent pogratulował wszystkim kandydatom i podziękował Polakom za udział w wyborach. Swoje wystąpienie odczytał z kartki. - Gratuluję bardzo dobrego wyniku Pawłowi Kukizowi i mojemu głównemu kontrkandydatowi Andrzejowi Dudzie. W sposób szczególny pragnę podziękować wszystkim obecnym tutaj i na wielu wiecach wyborczych w całej Polsce. Dziękuję za wsparcie i aktywność, dziękuję serdecznie za wspólną nadzieję na zwycięstwo za dwa tygodnie. Nie miejmy złudzeń - czeka nas ciężka praca, twarda walka, ale też zwycięstwo - powiedział Bronisław Komorowski.

  Urzędujący prezydent zaapelował do kontrkandydata z PiS o udział w debacie prezydenckiej. - Znamy już wstępne wyniki I tury wyborów - trzeba je odczytać jako poważne ostrzeżenie dla obozu władzy. Trzeba wyciągnąć daleko idące wnioski, trzeba słuchać głosu wyborców, bo widać, że konieczna jest mobilizacja wszystkich sił Polski racjonalnej i umiarkowanej, konieczne jest intensywne działanie na rzecz wiary w Polskę obywatelską - powiedział Bronisław Komorowski.

  - Taki wynik jest wielkim wyzwaniem przed druga turą wyborów dla wszystkich tych, którzy wierzą w stabilność i dobro Polski oraz kontynuację marszu, który rozpoczęliśmy ćwierć wieku temu - powiedział zgromadzonym dziennikarzom po ogłoszeniu wyniku wyborów były premier Jerzy Buzek. Jego zdaniem w drugiej turze wyborów okaże się, że zwycięży zdrowy rozsądek Polaków, którzy nie uwierzą w puste obietnice kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

  Zaskoczeniem dla wszystkich zgromadzonych w sztabie wyborczym Bronisława Komorowskiego był wynik Pawła Kukiza. - Jest to skutek dużego rozczarowania wyborców i wielu głosów młodzieży, która popiera Pawła Kukiza. Mam nadzieję, że prezydent Komorowski będzie potrafił przekonać ich do swoich racji i zwycięży - ocenił Wojciech Gawkowski, radny z podwarszawskiego Pruszkowa.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Łonczem siem w BULU z prezdętem Komorowskim

   analfabeta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   jw

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   życzenia

   weteran (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak to się dzieje, że Komorowski jest wygwizdywany na każdym spotkaniu Bronkobusa w poszczególnych miastach, w prawyborach jest na 8 miejscu z poparciem 4-5%, a potem się okazuje, że nagle ma ponad...rozwiń całość

   Jak to się dzieje, że Komorowski jest wygwizdywany na każdym spotkaniu Bronkobusa w poszczególnych miastach, w prawyborach jest na 8 miejscu z poparciem 4-5%, a potem się okazuje, że nagle ma ponad 32% poparcia. Ludzie, przecież to ewidentne fałszerstwo. A dla tych lemingów którzy głosowali na strażnika żyrandola mam życzenie. Życzę wam aby Komorowski podniósł wam wiek emerytalny do co najmniej 80 lat pracy.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do weterana

   sprawiedliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Masz całkowitą rację "weteranie". Jak przed chwilą podano wyniki głosowania przez Polonię w Chicago: 1.Duda-80%, 2.Kukiz-24%, 3.Komorowski-8%., czyli prawie pokrywają się z prawyborami. Brawo...rozwiń całość

   Masz całkowitą rację "weteranie". Jak przed chwilą podano wyniki głosowania przez Polonię w Chicago: 1.Duda-80%, 2.Kukiz-24%, 3.Komorowski-8%., czyli prawie pokrywają się z prawyborami. Brawo POLONIA w USA zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z kartki ?

   Jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Logicznym jest, że ten człowiek to marionetka PO. Przecież skoro odczytał z kartki przemówienie w razie porażki, to także miał przemówienie w razie wygranej.
   To nie prezydent to kukiełka...rozwiń całość

   Logicznym jest, że ten człowiek to marionetka PO. Przecież skoro odczytał z kartki przemówienie w razie porażki, to także miał przemówienie w razie wygranej.
   To nie prezydent to kukiełka sterowana, aż z Brukseli przez fałszywe ręce (fałszywe bo należące do rudej głowy)
   I tylezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po

   AntyPO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Już wystarczy PO, nic dobrego w "Polsce B" nie zrobiliście....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama