O krok od tragedii w Wieluniu. Z zazdrości ugodził kolegę...

  O krok od tragedii w Wieluniu. Z zazdrości ugodził kolegę nożem

  Daniel Sibiak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  O krok od tragedii w Wieluniu. Z zazdrości ugodził kolegę nożem

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Polska Press

  Widok zakrwawionego mężczyzny i goniącego go z nożem w ręku bandziora przeraził mieszkańców Wielunia. Zapobiegli jednak tragedii.
  O krok od tragedii w Wieluniu. Z zazdrości ugodził kolegę nożem

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Polska Press

  Sceny niczym z filmu kryminalnego rozegrały się na ul. Młodzieżowej w Wieluniu. To właśnie tam przechadzający się mieszkańcy spostrzegli zakrwawionego mężczyznę i goniącego go z nożem w ręku bandziora.

  Wystraszeni i sparaliżowani mieszkańcy zaalarmowali policję. Tylko dzięki ich reakcji i szybkiemu przyjazdowi na miejsce funkcjonariuszy udało zapobiec się tragedii.

  - Na miejscu policjanci zastali trzy osoby. Dwóch mężczyzn i kobietę. Jak się okazało, między mężczyznami doszło do awantury i 30-latek zaczął gonić znajomego z nożem w ręku. W trakcie szamotaniny kilkakrotnie dźgnął go w lewe przedramię i bark - mówi Waldemar Kozera, rzecznik wieluńskiej policji.


  Badanie wykazało u poszkodowanego blisko 2 promile alkoholu, a u jego 30-letniego kolegi, który próbował go zabić, ponad pół promila.

  Jak dowiedzieliśmy się w prokuraturze, 30-latek wpadł we wściekłość, gdy znajomy 24-latek dotknął jego konkubinę w miejsce, które on uznał za niestosowne.

  Jak się okazało, zarówno sprawca, jak i pokrzywdzony byli poszukiwani listami gończymi. Obaj mają do odbycia wyroki między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu.

  Pokrzywdzony po udzieleniu pomocy medycznej trafił do zakładu karnego. Prokuratura Rejonowa w Wieluniu postawiła zatrzymanemu sprawcy zarzut usiłowania dokonania zabójstwa.

  Sąd Rejonowy w Wieluniu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wieluńska prokuratura.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama