Dzieci z Widzewa nie mają gdzie trenować? Rodzice apelują do...

  Dzieci z Widzewa nie mają gdzie trenować? Rodzice apelują do prezydent Hanny Zdanowskiej

  Paulina Szczerkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Dzieci z Widzewa nie mają gdzie trenować? Rodzice apelują do prezydent Hanny Zdanowskiej

  ©Krzysztof Szymczak

  Rodzice dzieci ze wschodniej części Łodzi uważają, że pieniądze przeznaczone na infrastrukturę sportową są rozdzielane niesprawiedliwe. Domagają się budowy boisk treningowych w swojej okolicy.
  Dzieci z Widzewa nie mają gdzie trenować? Rodzice apelują do prezydent Hanny Zdanowskiej

  ©Krzysztof Szymczak

  Rodzice w krótkim czasie zebrali ponad 2 tys. podpisów pod apelem w sprawie budowy piłkarskiego ośrodka treningowego we wschodniej części miasta. Napisali także list otwarty do prezydent Hanny Zdanowskiej. Uważają, że pieniądze na infrastrukturę sportową rozdzielane są niesprawiedliwie, a prezydent nie dotrzymuje danych obietnic.

  - Kiedy mówiła Pani o poszukiwaniu młodych talentów piłkarskich i wspieraniu ich szkolenia przez Miasto wierzyliśmy, iż dotyczyć ono będzie całej Łodzi.
  Po upływie blisko dwóch lat z przykrością stwierdzamy, że koncepcja przedstawiona w 2013 r. pominęła tysiące dzieciaków zamieszkujących wschodnią stronę Łodzi – napisali w liście do Hanny Zdanowskiej. Według rodziców nieporównywanie większe środki finansowe są przeznaczane na budowę obiektów treningowych po zachodniej części miasta.

  - Dzieciaki zgrupowane pod szyldem Widzewa trenują na Orlikach w niemal całej Łodzi, bo nie mają gdzie ćwiczyć na stałe - tłumaczy pan Grzegorz, jeden z rodziców. - Godziny treningów są uzależnione od obłożenia danego Orlika. Często są organizowane w takich godzinach, że rodzice nie mają jak dowieźć dziecka. Szczególnie uciążliwe jest to teraz, kiedy całe miasto jest zakorkowane.

  Rodzice wskazują także na niebezpieczeństwa wynikające z ciągłej gry na sztucznej murawie, w którą wyposażone są Orliki. Według nich sztuczna nawierzchnia o wiele szybciej obciąża stawy i mięśnie u tak młodych chłopców. Nowy obiekt powinien więc być wyposażony w boiska z naturalną trawą.

  Ze zdaniem rodziców zgadza się Radny Rady Miejskiej Rafał Markwant. Jego zdaniem wschodnia część Łodzi traktowana jest przez rządzących jako "sypialnia".

  - Tylko w 2014 roku Pani Prezydent wydała ponad 2,5 mln złotych na boiska przy ul. Srebrzyńskiej i ul. Minerskiej. W ostatnich dniach usłyszeliśmy deklarację budowy kolejnych obiektów. Po wschodniej stronie Łodzi dzieci z Widzewa Wschodu, Olechowa, Janowa czy Nowosolnej nie mają natomiast gdzie trenować i nikt się tym nie przejmuje. Wszystkie inwestycje realizowane są po zachodniej stronie miasta. Dlaczego takie same pieniądze nie zostały przeznaczone na budowę boisk w Parku 3 Maja, na Widzewie Wschodzie czy w Andrzejowie? Tam nie ma dzieci które chcą trenować piłkę? - pyta Markwant.

  Rodzice zebrali ponad 2 tys. podpisów i napisali list do Pani Prezydent, ale to nie wszystko. Na własny koszt przygotowali także wstępną koncepcję obiektów, które miałyby powstać po wschodniej części miasta. Jutro (14 maja) wraz z dziećmi zamierzają złożyć ją na ręce Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej.

  - Tyle mówi się o tym jak ważne jest szkolenie młodzieży, a dzieci z Widzewa wciąż są zaniedbywane. Powstanie nowego obiektu na wschodnich terenach to konieczność - dodają rodzice.

  Inne zdanie, na temat stanu infrastruktury sportowej na Wschodzie, mają przedstawiciele Miasta. - W dawnej dzielnicy Widzew znajdują się obiekty takie jak: kompleks boisk usytuowany na Widzewskiej Górce, obiekt rekreacyjno – sportowy przy ul. Kmicica 5, pełnowymiarowe boisko piłkarskie przy ul. Czajkowskiego 14 czy nowy kompleks sportowy przy ul. Potokowej z pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim z naturalną nawierzchnią – wymienia rzecznik prasowy Prezydenta Łodzi Marcin Masłowski. - Obecnie opracowywana jest także wstępna koncepcja modernizacji obiektu administrowanego przez MOSiR przy ul. Małachowskiego 5/7, która zakłada wybudowanie dwóch boisk na istniejącym boisku trawiastym. Jednego z naturalną i jednego ze sztuczną nawierzchnią.

  Konieczne będzie także wybudowanie nowego budynku socjalno–szatniowego, miejsc parkingowych w jego otoczeniu oraz wykonanie oświetlenia stadionu. Nie zapominajmy, że przebudowywany jest także stadion sportowy przy ul. Piłsudskiego 138. Pani Prezydent na list rodziców oczywiście odpowie.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Masłowski

   michu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   to taki sam Pinokio jak Zdanowska
   wylicza gościu ile boisk jest na Polesiu
   Kmicica 5 to zwykły Orlik plus jeden kort
   Czajkowskiego ciągle obłożone
   Potokowa ruina

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Masłowski to ten żydek?

   Traktorowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   no to po temacie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   boiska

   Joanna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Pisałam to tutaj już nie raz. Te boiska są potrzebne i dla miasta powinien być to priorytet, szczególnie w dobie szumnych deklaracji dotyczących budowy kolejnych boisk na Minerskiej i Unii. Skoro...rozwiń całość

   Pisałam to tutaj już nie raz. Te boiska są potrzebne i dla miasta powinien być to priorytet, szczególnie w dobie szumnych deklaracji dotyczących budowy kolejnych boisk na Minerskiej i Unii. Skoro Pan Masłowski jest taki mądry i wygadany to niech pojedzie na Potokową i zobaczy w jakim stanie jest to boisko. Władze miasta są żałosne udając, że równo traktują obydwie strony Łodzi.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   skandal

   oburzony rodzic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Ta odpowiedź Masłowskiego to jakaś kpina! Dla Łks wyremontowali boiska na Orle, srebrzynskiej i minerskiej i jeszcze chcą i mdobudować kolejne a na wschodzie boisko na stokach w opłakanym stanie a...rozwiń całość

   Ta odpowiedź Masłowskiego to jakaś kpina! Dla Łks wyremontowali boiska na Orle, srebrzynskiej i minerskiej i jeszcze chcą i mdobudować kolejne a na wschodzie boisko na stokach w opłakanym stanie a czajkowskiego wciąż obłożonezwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Żałosna....

   Piotrek Eł

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Właśnie, ŻAŁOSNA odpowiedź ratuszowych wyrobników. Winszuję.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KIEDY REMONT ROKICINSKIEJ W ANDRZEJOWIE?

   panna lodzia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   dziurawa jezdnia na przywitanie

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama