Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2015. Zmagania wydziałów PŁ....

  Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2015. Zmagania wydziałów PŁ. W czwartek pochód [ZDJĘCIA+FILM]

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2015. Zmagania wydziałów PŁ. W czwartek pochód [ZDJĘCIA+FILM]
  1/22
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kasprzak

  Na Politechnice Łódzkiej zaczęły się juwenaliowe imprezy. A w czwartek (14 maja) studenci wszystkich uczelni otrzymają od prezydent Zdanowskiej klucze do miasta
  Wspólny pochód juwenaliowy wszystkich łódzkich studentów wyruszy w czwartek z pl. Wolności. Jego uczestnicy zaczną się tam zbierać od godz. 14.30. Wtedy zacznie się też rozdawanie koszulek z logo miasta - magistrat zamówił ich tysiąc. Logo na T-shircie to używane przez magistrat hasło "Łódź kreuje", złożone z liter w kształcie zaczerpniętym z alfabetu Władysława Strzemińskiego. Pochód wyruszy z placu ok.
  godz. 15, zaś dwa kwadranse potem dotrze, idąc Piotrkowską, do pasażu im. Schillera. Tam odbędzie się uroczystość przekazania studentom kluczy do bram miasta. Ma to zrobić prezydent Hanna Zdanowska. Gdy już "odda władze" żakom, w pasażu zagra zespół Ted Nemeth.

  W ten weekend wielkie koncerty organizuje Politechnika Łódzka, gdzie pierwsze zabawy juwenaliowe rozpoczęły się już w środę (13 maja). Na placu w kampusie B (między al. Politechniki, ul. Wróblewskiego oraz ul. Wólczańską) odbyły się zmagania wydziałów. Przedstawiciele jednostek uczelni, drużyny złożone ze studentów i pracowników, rywalizowały m.in. w zawodach rodeo na mechanicznym byku (drużynie sumowano czasy jej zawodników spędzone na grzbiecie byka), była też sztafeta w workach i jedzenie hot-dogów na czas.

  Kto zagra na politechnice? W piątek od godz. 21 wystąpią Rail, Bas Tajpan & Bob One, Happysad, Dwa Sławy i Last Road. Zaś w sobotę od godz. 20 na scenę wejdą kolejno: Sabotage, RZK Sound, Lipali, Eldo, Power of Trinity i Cliver.

  Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego, organizowane z Uniwersytetem Medycznym, zaplanowano na 25 - 31 maja. W ich finałowy weekend zagrają m.in.: donGURALesko, Novika & Mr. Lex, Zeus, Hunet i Frontside.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Juwenalia

   zapracowany student (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   I co nam po juwenaliach jak są projekty do zrobienia :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Juwenalia

   wiesniak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ja muszę się uczyć!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BUUUUUUuuuuu

   fan hotdogów (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   uuuujaj sie cioto!!!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo