Ważne
  Bezpłatna mammografia w Łodzi. Mammobus będzie czekał przy...

  Bezpłatna mammografia w Łodzi. Mammobus będzie czekał przy Carrefourze

  aga

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Panie w wieku 40-75 lat będą mogły przebadać swoje piersi. Mammobus będzie czekał na kobiety 3 i 6 czerwca przy hipermarkecie Carrefour, ul. Przybyszewskiego 176/178 w Łodzi.
  Bezpłatna mammografia w Łodzi. Mammobus będzie czekał przy Carrefourze

  ©Archiwum

  Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. Tym razem badania organizuje Lux Med. To okazja dla pań, które nie zakwalifikowały się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

  W bezpłatnych badaniach mogą wziąć udział kobiety w dwóch przedziałach wiekowych.

  Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:
  • 50 – 69 lat

  Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Otrzymywany wynik badania przesiewowego to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy w piersiach występują nieprawidłowości wymagające dalszej diagnostyki czy też nie. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.

  Badanie przeprowadzane jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

  • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

  Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

  Badania wykonywane są w ramach projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.

  Na oba badania należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

  Jak wygląda badanie?
  Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama