Fontanna w Piotrkowie zepsuła się, bo mieszkańcy kąpali się...

  Fontanna w Piotrkowie zepsuła się, bo mieszkańcy kąpali się w niej

  Karolina Wojna

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Fontanna w Piotrkowie zepsuła się, bo mieszkańcy kąpali się w niej
  1/2
  przejdź do galerii

  ©kw

  Trwa naprawa fontanny w centrum Piotrkowa. Zepsuła się, bo ludzie się w niej kąpali. Wczoraj wieczorem podświetlany wodotrysk miał wytrysnąć na próbę.
  Trwa naprawa fontanny w parku miejskim w Piotrkowie - mimo że zbliża się lato, wodotrysk jeszcze nie był włączony w tym roku. Fontanna zepsuła się, bo piotrkowianie - na co zwraca uwagę od kilku lat magistrat - korzystają z niej jak z kąpieliska. Ludzie w upały przychodzili do parku z ręcznikami, po fontannie biegały dzieci zatykając stopami dysze.

  Po ostatnim sezonie zniszczone zostały m.in.
  dysze, oświetlenie, instalacja elektryczna oraz stalowe kraty. Część elementów firma, która zajmuje się naprawą fontanny, musiała sprowadzić aż z Kanady, co wydłużyło czas robót. Ich koszt też będzie niemały. - Naprawa fontanny to ok. 40 tys. zł - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

  Jak dodaje, naprawa powinna zakończyć się jeszcze w maju, ale nie wszystkie zniszczenia zostaną usunięte. Do wymiany zostają drewniane płytki, którymi wyłożone jest otoczenie wodotrysku.- Myślimy o wykorzystaniu trwalszego materiału - mówi kierownik Bąkowicz i zaznacza, że straż miejska będzie bardzo pilnować, by w nowym sezonie mieszkańcy respektowali zakaz kąpieli w fontannie.


  Źródło x-news: 31 tys. widzów na premierowym pokazie fontann w Warszawie

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama