Pijana potrąciła dwie dziewczyny. 22-latka uratowała...

  Pijana potrąciła dwie dziewczyny. 22-latka uratowała 9-letnią siostrę, ale ma złamany kręgosłup

  Robert Gąsiorek

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  To ten matiz przygniótł 22-letnią Paulinę. Tylko dzięki szybkiej reakcji dziewczyny jej młodsza siostrzyczka Karolinka ocalała.
  1/4
  przejdź do galerii

  To ten matiz przygniótł 22-letnią Paulinę. Tylko dzięki szybkiej reakcji dziewczyny jej młodsza siostrzyczka Karolinka ocalała. ©fot. Policja w Tarnowie

  42-letnia Iwona D. miała 1,1 promila. Wymusiła pierwszeństwo i potrąciła idące drogą dziewczyny. W wypadku ranne zostały dwie dziewczyny w wieku 22 i 9 lat. Starsza ma złamany kręgosłup
  22-letnia Paulina z Pogórskiej Woli odprowadzała swoją młodszą siostrę Karolinkę do szkoły. Były już przy skrzyżowaniu z drogą powiatową. Nagle usłyszały głośny huk. Rozbity matiz jechał wprost na nie. Paulina zdążyła tylko szarpnąć siostrzyczkę. To najpewniej uratowało jej życie.

  - Wybiegłem zobaczyć, co się dzieje. Mała dziewczynka leżała na poboczu, ta starsza miała przygniecione przez samochód nogi. Zbiegli się od razu ludzie i własnymi rękami podnieśli auto - relacjonuje Tadeusz Jarosz z Pogórskiej Woli, który był na miejscu zaraz po zdarzeniu.

  Dziewczyna była w szoku. Nie krzyczała, ale w jej oczach widać było przerażenie. - Mówiła, że bardzo ją boli, nie może się ruszyć - mówi ze smutkiem pan Janusz.

  Złamany kręgosłup
  Po błyskawicznym przewiezieniu dziewczyn do szpitala w Tarnowie obu wykonano specjalistyczne badania. Ich wynik w przypadku Pauliny zabrzmiał jak wyrok.

  - U 22-latki zdiagnozowano złamanie kręgosłupa w odcinku piersiowym. Zaraz po wypadku przeszła operację. Przebywa obecnie na oddziale neurochirurgii, gdzie lekarze walczą o to, aby mogła chodzić - mówi Damian Mika, rzecznik prasowy Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie.

  9-letnia Karolina, dzięki instynktownemu odruchowi siostry, doznała tylko ogólnych potłuczeń. Przebywa jednak w szpitalu na obserwacji.

  Cała miejscowość jest wstrząśnięta tym, co się wydarzyło w czwartek. - Codziennie widziałem je, jak chodziły tędy do szkoły. Takie miłe i uśmiechnięte dziewczyny. Młodsza z nich miała w tamtym tygodniu komunię. A teraz takie nieszczęście. Mam nadzieję, że wszystko z nimi będzie dobrze i wyjdą z tego całe i zdrowe - kręci głową Janusz Madura, sąsiad potrąconych sióstr.

  Pomyliła gaz z hamulcem?
  Sprawczynią wypadku okazała się 42-letnia Iwona D. z Jodłówki- Wałków. W chwili zdarzenia była pijana.

  - Kobieta jadąca matizem drogą podporządkowaną zignorowała znak stop. Wjechała na skrzyżowanie i zderzyła się z hondą civic. Matiz został odrzucony i wypadł na pobocze - wyjaśnia okoliczności wypadku st. asp. Olga Żabińska, z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. - Kierująca matizem miała 1,1 promila alkoholu w organizmie - dodaje.

  Iwona D. została wczoraj przesłuchana przez prokuraturę. W zeznaniach tłumaczyła, że w nocy wypiła "tylko" kilka piw. - Tuż przed wypadkiem ta kobieta zatrzymała się koło mnie i pytała, jak dojechać do jednej z mieszkanek Pogórskiej Woli. Wskazałam jej, że mieszka ona kilka domów dalej. Wyraźnie była jakaś zamroczona, bo przejechała miejsce, które jej wskazałam - mówi Krystyna Banaś z Pogórskiej Woli.

  Sprawczyni wypadku przedstawiła śledczym swoją wersję tego, jak doszło do tego zdarzenia. - Oskarżona twierdzi, że pomyliła pedał gazu z hamulcem - mówi prokurator Jacek Świerczek z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. - Została oskarżona o umyślne spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej nawet do 12 lat pozbawienia wolności - dodaje.

  Po przesłuchaniu został złożony wniosek do sądu o zastosowanie wobec 42-letniej kobiety aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

  - Obrażenia jednej z sióstr są bardzo ciężkie, skutkujące nawet trwałym kalectwem, stąd też wniosek o areszt tymczasowy - wyjaśnia prokurator Świerczek.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo