13. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run [ZDJĘCIA+FILM]

Dariusz Kuczmera, jw
Grzegorz Gałasiński
Prawie 5 tysięcy biegaczy wzięło udział w 13. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Na metę jako pierwszy dobiegł Stephen Kiplimo z Kenii. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mierzejewska.

Po biegu w Pabianicach, DOZ Maratonie Łódzkim z PZU i Biegu Wdzięcznoćci za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Konstantynowie to były czwarte zawody z cyklu biegów o puchar marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia.

3.729 osób ukończyło bieg główny rozgrywany na dystanie 10 km. Dwa pierwsze miejsca zajęli Kenijczycy, trzeci był reprezentant Ukrainy, a najlepszy z Polaków, biegacz RKS Łódź Tomasz Osmulski zajął piąte miejsce. Emocji było nadzwyczaj wiele.

Od samego rana biegały po centrum Łodzi dzieciaki, a zatem wspaniałą rolę odegrał bieg w sferze promocji zdrowego stylu życia. Brawa należą się głównemu organizatorowi biegu - Stowarzyszeniu Akademia Sport i Zdrowie, patronom biegu prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej, marszałkowi województwa łódzkiego - Witoldowi Stępiniowi i sponsorowi firmie Rossmann.

Warto biegać i nie trzeba wygrywać. Zawodnik, który zajął tysięczne miejsce dostał od sponsora firmy Rossmann wycieczkę zagraniczną o wartości 5 tys. zł, a to dlatego, że niedawno firma otworzyła tysięczną drogerię w naszym kraju.

Bieg główny: 1. Stephen Kiplimo (Kenia) 29.42, 2. Gilbert Kipkosgei (Kenia) 29.43, 3. Roman Romanenko (Ukraina) 30.17, 4. Joel Kosgei Komen (Kenia) 30.43, 5. Tomasz Osmulski (RKS) 32.00, 6. Patryk Stypułkowski (RKS) 32.01, 7. Szymon Halczak (Kędzierzyn) 32.21, 8. Łukasz Oskierko (Warszawa) 32.36, 9. Siergiej Fiskowicz (Ukraina) 32.54, 10. Mateusz Celak (Opoczno) 33.00, 11. Krzysztof Pietrzyk (Koluszki) 33.17, 12. Krzysztof Krygier (Świnice Warckie) 33.22, 13. Agnieszka Mierzejewska (Wolbórz) 33.41.

Rywalizacja na wózkach: 1. Mariusz Włodarski (Rawa Mazowiecka) 3.04
Niepełnosprawni: 1. Damian Berczyński (Geotermia Uniejów) 3.45
Szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta: 1. Kamila Ziółkowska (Boguszyce) 3.52
Szkoły ponadgimnazjalne, chłopcy: 1. Radosław Bednarek (Boguszyce) 3.06
Gimnazja, dziewczęta: 1. Magdalena Ciołak (Boguszyce) 3.44
Gimnazja, chłopcy : 1. Daniel Bauer (Salezjańskie Gimnazjum im. Księdza Bosko) 3.13
Klasy IV-V, dziewczęta : 1. Magdalena Gruszka (Toruń) 2.08
Klasy IV-VI, chłopcy : 1. Kamil Leśniowski (SP 11 Łódź, ul. Hufcowa) 2.00