Futbol amerykański: Angels Toruń - Wilki Łódzkie 16:32

Wojciech Grzegorczyk
Grzegorz Gałasiński
Wilki Łódzkie zwyciężyły w Toruniu z drużyną Angels 32:16. Łódzka ekipa awansowała na drugie miejsce w tabeli Grupy Północnej.

To była pierwsza konfrontacja tych drużyn. Wilki udanie zrewanżowały się w Warszawie zespołowi Crusaders i i do niedzielnego spotkania przystąpiły w roli ekipy, która ma szansę na awans do fazy play-off.

Zawodnicy Wilków podkreślali, że w meczu z Aniołami kluczową rolę odegrają atakujący - oczywiście przy mocnym wsparciu szeregów obronnych. Po pierwszej kwarcie Wilki prowadziły dzięki przyłożeniu 6:0. W drugiej kwarcie zdobyli kolejne przyłożenie, ale goście zdobyli aż 10 punktów. W drugiej części także zapowiadało się wyrównane spotkanie.

Trzecia kwarta to po jednym przyłożeniu u obu ekip i Wilki wciąż prowadziły dwoma punktami. Kluczowa była ostatnia kwarta. Podopieczni Jakuba Ciesielskiego nie dali w niej szans gospodarzom, zdobywając 14 punktów i nie tracąc żadnego. Wilki wygrały 32:16.

Łódzki zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli. W sobotę w Aleksandrowie Łódzkim zmierzy się z liderem Grupy Północnej - Seahawks Sopot.

Angels Toruń - Wilki Łódzkie 16:32 (0:6, 10:6, 6:6, 0:14)

IV kwarta

• 16:26 przyłożenie Borysa Bednarek po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Wojciech Krawczyk)
  • 16:32 przyłożenie Jarosława Kality po 50-jardowej akcji biegowej

MVP meczu: Jarosław Kalita (running back Wilki Łodzkie)