Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2015: Andrzej Duda...

  Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2015: Andrzej Duda nowy prezydentem Polski MAPY, WIDEO

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Andrzej Duda wyniki wyborów prezydenckich
  1/12
  przejdź do galerii

  Andrzej Duda wyniki wyborów prezydenckich ©Fot: Adam Wojnar/Polska_press

  To już pewne, Andrzej Duda kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrał niedzielne wybory prezydenckie i to on obejmie najwyższy urząd w naszym państwie – informuje Państwowa Komisja Wyborcza, która podała ostateczny wynik wyborów. Różnica między Dudą a ubiegającym się o reelekcję Bronisławem Komorowskim wyniosła ok. 3 pkt. proc.
  Do Państwowej Komisji Wyborczej spłynęły już wszystkie protokoły z 51 okręgów w naszym kraju. I potwierdziły wyniki sondażu exit poll, który został opublikowany zaraz po zakończeniu wczoraj ciszy wyborczej o godz. 22.30.

  Ostatecznie to Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 51,55 proc. głosów, zaś jego konkurent, ubiegający się o reelekcję i wspierany przez Platformę Obywatelską Bronisław Komorowski zdobył 48,45 proc.


  Frekwencja wyborcza w drugiej turze wyniosła niecałe 55,34 proc. I była tylko nieco wyższa od tej, którą osiągnęliśmy w województwie śląskim. W naszym regionie do urn wybrało się wczoraj 55,13 proc. uprawnionych.

  W pierwszej chwili po opublikowaniu sondażu exit poll okazało się, że w naszym województwie większość głosów uzyskał Andrzej Duda. Jednak niedługo później dotarły informacje, że Śląsk ciągle pozostaje twierdzą PO. Chociaż mocno nadszarpniętą, ponieważ różnica między kandydatami jest niewielka. Nazwisko Komorowskiego skreśliło w minioną niedzielę ponad 51 proc. głosujących, zaś Andrzeja Dudy 48,8 proc.  Dodajmy, że zarówno kandydat PO, jak i PiS wygrali w takiej samej liczbie miast i powiatów. Dokładnie po 18.

  Poparcie dla Andrzeja Dudy skoncentrowało się głównie w okręgu częstochowskim i bielskim, jednak strefa jego wpływu pojawiała się również w części centralnej, odbijając m.in. Rudę Śląską, Mysłowice i Piekary Śląskie. W okręgu katowickim zwycięstwo w większości osiągnął Bronisław Komorowski.

  Andrzej Duda najlepszy wynik na Śląsku uzyskał w powiecie bieruńsko – lędzińskim. Tam zagłosowało na niego 64,6 proc. osób. Natomiast Bronisław Komorowski najlepszy wynik w naszym regionie osiągnął w Chorzowie, gdzie 61 proc. wyborców „skreśliło” właśnie jego nazwisko.

  Najmniejsza różnica między Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą, na korzyść tego drugiego padła w Mysłowicach, gdzie Duda wygrał o 1,14 pkt. proc. Zaś najmniejsza różnica na korzyść Komorowskiego została osiągnięta w Jaworznie, gdzie wyniosła ok. 2 pkt. proc.

  Dlaczego niedzielne wybory wygrał Andrzej Duda? Jego kampania była lepiej prowadzona i zorganizowana i to on wygrał to starcie w Internecie. Ale eksperci zwracają również uwagę, że przegrana Komorowskiego to czerwona kartka dla rządów Platformy Obywatelskiej, a wyborcy oczekują zmian. I właśnie taką zmianą ma zagwarantować młodszy i bardziej energiczny Duda.

  Poza tym sztab Komorowskiego nie potrafił zmobilizować w dostatecznym stopniu swoich zwolenników, aby ci w niedzielę poszli do urn. Wyższa frekwencja została osiągnięta we wschodniej części naszego kraju, gdzie zdecydowano większością głosów wygrał Andrzej Duda . W sąsiedniej Małopolsce na Dudę głosowało ponad 70 proc. wyborców, a na Komorowskiego – 28 proc.

  Wyniki w powiatach  frekwencja w powiatach  WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015: PRZECZYTAJ WIĘCEJ  ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2015: Frekwencja wyborcza według PKW [WYNIKI WYBORÓW]  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (42)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gott mit uns Shlonsaken

   filatelista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Ale nie tylko akcje rozstrzeliwania tworzą na przedpolu frontu liczne okazje do stosowania przemocy seksualnej; również żołnierski dzień powszedni stwarza w tym względzie wiele możliwości – na...rozwiń całość

   Ale nie tylko akcje rozstrzeliwania tworzą na przedpolu frontu liczne okazje do stosowania przemocy seksualnej; również żołnierski dzień powszedni stwarza w tym względzie wiele możliwości – na przykład wówczas, kiedy kobieta siedzi całkowicie naga w pomieszczeniu do przesłuchań, a samo przesłuchanie odbywa się na oczach wielu członków komanda. Oczywiście istniały także inne, półoficjalne formy wykorzystywania seksualnego. Przykładowo zakładano „grupy teatralne”, do których „należały przede wszystkim ładne rosyjskie kobiety i dziewczyny, które w ten sposób powiększały swoje racje żywnościowe […]. Po przedstawieniu «odbywały się tańce, pito i potem dziewczyny jakoś dogadywały się [z członkami SS]» […]. W tym celu dowództwo oddziału urządzało poza miastem potajemne miejsca schadzek w zarekwirowanych domach i mianowało specjalnych «dozorców», którzy mieli «opiekować się» tymi budynkami. Można się domyślać, że podobne «domy uciech» istniały także w przypadku innych komand – dysponujemy dowodami, które potwierdzają przelotne romanse z córkami miejscowych burmistrzów, «wieczory pieśni» z rzekomymi piosenkarkami rosyjskimi, uczestnictwo w zabawach wiejskich i pełne ekscesów pijatyki”.

   Willy Peter Reese, intelektualista, który stał się żołnierzem, napisał: „ [...] robiliśmy się melancholijni, opowiadaliśmy sobie o problemach miłosnych i tęsknocie za domem. Śmialiśmy się znów i piliśmy dalej, wykrzykując i szalejąc na torach, tańcząc w wagonach i strzelając w noc, każąc schwytanej Rosjance odstawiać tańce nago i smarowaliśmy jej piersi smarowidłem do cholew, upijając ją tak, jak sami byliśmy pijani”.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gris Got Schlonzaken

   filatelista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Nie tylko Regina Mühlhäuser pisała o sytuacjach, w których zmuszano kobiety do odbywania stosunków seksualnych poprzez złożenie zapewnień, że świadczenie takich usług uchroni je przed zamordowaniem...rozwiń całość

   Nie tylko Regina Mühlhäuser pisała o sytuacjach, w których zmuszano kobiety do odbywania stosunków seksualnych poprzez złożenie zapewnień, że świadczenie takich usług uchroni je przed zamordowaniem – a potem i tak je zabijano. W brytyjskim obozie z podsłuchami Latimer House, Horst Minnieur, marynarz z łodzi podwodnej, opowiadał przytaczaną już historię o „ładnej Żydówce”, którą poznał jako sprzątaczkę w koszarach i która padła ofiarą akcji masowych rozstrzelań. Prawdopodobnie pierwsze pytanie, które nasunęło się jego rozmówcy w związku z tą opowieścią, brzmiało:

   HARTELT: Dawała się pewnie rżnąć, co?
   MINNIEUR: Ta, dawała, ale trzeba było uważać, żeby nie zostać przyłapanym. To nie jest nic nowego, te babki żydowskie były katrupione, to nie było ładne.

   Praktyka zabijania kobiet żydowskich po stosunku płciowym, aby nie naraziły żołnierzy na oskarżenie z powodu „hańby rasowej”, jawi się tutaj jako rzecz najnormalniejsza w świecie – zresztą tak jak to, że Minnieur najprawdopodobniej wykorzystywał seksualnie swoje ofiary. Andrej Angrick udowadnia w swych badaniach nad niemiecką polityką okupacyjną w Związku Sowieckim, że oficerowie Einsatzkommando Sk4 10a gwałcili Żydówki nierzadko aż do chwili, gdy te straciły przytomność. Bernd Greiner opisuje podobne zdarzenia w odniesieniu do wojny wietnamskiej.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fila...

   Tyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   skoncz juz pier dolony gorolu sam smrodzic niy do rzeczy,
   czasami nasuwo sie pytanie, czymu ciebie zodyn o zelezniok niy pier dolnol,
   mozno by cie sie w tym z niynawisci zgnitym lebie aby cojs...rozwiń całość

   skoncz juz pier dolony gorolu sam smrodzic niy do rzeczy,
   czasami nasuwo sie pytanie, czymu ciebie zodyn o zelezniok niy pier dolnol,
   mozno by cie sie w tym z niynawisci zgnitym lebie aby cojs trocha poruszalozwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polski nie stać na emeryturę.

   czas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   I właśnie to pokazały wyniki wyborów.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobrze się stało

   Gg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Nareszcie dziadka ktoś odeslal na emeryturę!
   Gledzil tak że nie dało się wytrzymać

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   a tak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   dla ścisłości to mam nadzieję,że ta pedalska tęcza wreszcie zniknie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wreszcie!!!!!!!!!!

   robert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   wynik w Polsce taki sam jak w Ameryce Polnocnej


   Zdjęcie autora komentarza
   to fakt

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Barak Husajn Obama tez ponaobiecywał i jest wielkim rozczarowaniem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   he he

   olaf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 15

   No cóż... Może znajdzie się jakiś zbędny samolot i poleci jak poprzednik z partii w pisdu do Smoleńska.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jest tolerancja platformersa

   Gg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Wstyd życzyć komuś smierci mały frustracie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pytanie

   anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Nazwisko panieńskie żony Dudy jest jakieś dziwne, czy to Polka jest z pochodzenia aby?


   Zdjęcie autora komentarza
   córa

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   rodu Dawidowego


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak myślałem

   anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   Czyli za moment przypomni im się że po dziadkach mają trzy kamienice w stolicy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo!

   jack (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

   Polska powstaje z kolan-nareszcie!!


   Zdjęcie autora komentarza
   haha

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   haha
   lepiej zabierajcie się do odrabiania bilionu długu bo na razie żyjecie na kredyt nieroby


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To nie wiesz folksdojczu

   January (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   że po przekroczeniu pewnego poziomu dług jest zmartwieniem tego co pożyczał, a nie dłużnika?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   janu...

   Tyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   to jest do wos gorolow blank podobne

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niePOgodzeni?..

   jack (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Panie moderator!- łatki na minus jakoś nie działają...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech to naprawią!

   John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Klikam na czerwoną łapkę i z np. czwórki robi się trójka zamiast piątka czyli ubywa zamiast przybywać. Z zielonymi jest w porządku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Awaria serwisu

   John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Od dawna mają taki błąd. Ja już to zgłaszałem, ale chyba tego nikt nie czyta.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama