W Kutnowskim Szpitalu Samorządowym otwarto nową poradnię

  W Kutnowskim Szpitalu Samorządowym otwarto nową poradnię

  Tomasz Dębowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Zdaniem Adama Stępki, prezesa Stowarzyszenia Serce dla Kutna - powstanie poradni to dobry krok, by w Kutnie znów zaczął funkcjonować oddział kardi
  1/2
  przejdź do galerii

  Zdaniem Adama Stępki, prezesa Stowarzyszenia Serce dla Kutna - powstanie poradni to dobry krok, by w Kutnie znów zaczął funkcjonować oddział kardiologiczny
  ©Sławomir Burzyński

  W Kutnowskim Szpitalu Samorządowym otwarto poradnię kardiologiczną. Na razie za opiekę trzeba tu jednak zapłacić.
  W Kutnowskim Szpitalu Samorządowym działa już nowa poradnia kardiologiczna. Na razie z usług poradni można korzystać jedynie odpłatnie. W przyszłości niewykluczony jest jednak kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

  Z uruchomienia poradni zadowolony jest Adam Stępka, przewodniczący Stowarzyszenia Serce dla Kutna, którego celem jest przywrócenie działalności zlikwidowanego oddziału kardiologicznego w kutnowskim szpitalu.


  - Powstanie takiej poradni to z pewnością dobra informacja, ale to nas do końca nie satysfakcjonuje. Będziemy walczyć dalej, żeby Narodowy Fundusz Zdrowia w końcu przywrócił kontrakt i mam nadzieję, że w przyszłości leczenie w tej poradni będzie zupełnie za darmo - tłumaczy Adam Stępka.

  Obecnie z usług poradni korzystają głównie osoby, które wcześniej były stałymi pacjentami zlikwidowanego oddziału. Do dyspozycji pacjentów jest wykwalifikowana kadra medyczna, a także nowoczesny sprzęt medyczny.

  - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, postanowiliśmy zaoferować wszystkim pacjentom, oczekującym wysokiej jakości ambulatoryjnych świadczeń medycznych, kompleksowy pakiet kardiologiczny - mówi lekarz medycyny Małgorzata Głowaty, zastępca ordynatora Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie.

  W kutnowskiej poradni kardiologicznej można aktualnie skorzystać z konsultacji kardiologicznej, testów diagnostycznych i analitycznych, w tym także z badań echokardiograficznych, EKG, prób wysiłkowych.

  - Pacjenci znajdą więc pod jednym dachem pełną ofertę badań kardiologicznych, koniecznych do postawienia prawidłowej diagnozy i zaplanowania właściwego leczenia - dodaje Małgorzata Głowaty.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama