Łódź, królestwo Komorowskiego

  Łódź, królestwo Komorowskiego

  Sławomir Sowa

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Niespodzianki nie było. Najlepszy wynik w województwie łódzkim Bronisław Komorowski osiągnął w Łodzi, gdzie zagłosowało na niego aż 61 procent, co przekłada się na ponad 200 tysięcy głosów.
  Sławomir Sowa

  Sławomir Sowa ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Potężna liczba, która jednak nie przyniosła ustępującemu prezydentowi sukcesu ani w skali kraju, ani w skali województwa. Podobnie zresztą było w pierwszej turze, gdy 40 procent głosów w regionie łódzkim Komorowski zdobył dzięki Łodzi, co nie przełożyło się na zwycięstwo w województwie.

  Zestawienie wyników Bronisława Komorowskiego w Łodzi i regionie łódzkim pokazuje jak powszechnym poparciem cieszył się Andrzej Duda w mniejszych miastach i wioskach. To ich głosy musiały bowiem zrównoważyć te, które padły na Bronisława Komorowskiego w ludnej Łodzi.

  Widać było, że Komorowski postawił na wielkie miasto, ignorując "prowincję". Ale czy zdołałby odwrócić niekorzystny dla siebie wynik, objeżdżając pospiesznie na przykład powiat piotrkowski? Wątpliwe.

  Warto zwrócić uwagę, że Komorowski z Dudą wygrał jeszcze tylko w powiatach zgierskim, pabianickim oraz w Skierniewicach. W tych ostatnich - o całe 13 głosów...

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratuluję tym głosującym

   Szczery wielbiciel czyściciela żyrandoli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Cieszę się, że nie głosowałem na hrabiego herbu "Bul"

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama