Cisza nocna w Piotrkowie. Apelacja w sprawie ukaranego...

  Cisza nocna w Piotrkowie. Apelacja w sprawie ukaranego właściciela pubu

  Aleksandra Tyczyńska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Dariusz Kowalczyk, właściciel Skyy Pubu, jest oskarżony o wielokrotne zakłócanie spokoju i spoczynku nocnego poprzez tolerowanie głośnego zachowania
  1/2
  przejdź do galerii

  Dariusz Kowalczyk, właściciel Skyy Pubu, jest oskarżony o wielokrotne zakłócanie spokoju i spoczynku nocnego poprzez tolerowanie głośnego zachowania klientów i włączanie głośnej muzyk ©Dariusz Śmigielski

  Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim rozpatruje apelację przedsiębiorcy ukaranego za głośne zachowanie klientów Skyy Pubu.
  Przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie rozpoczął się we wtorek (26 maja) proces odwoławczy Dariusza Kowalczyka, właściciela Skyy Pubu, oskarżonego o wielokrotne zakłócanie spokoju i spoczynku nocnego poprzez tolerowanie głośnego zachowania klientów i włączanie głośnej muzyki. Obrońca Dariusza Kowalczyka złożyła apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Piotrkowie Tryb., który skazał go na 2 tys. zł grzywny. Sprawa odbiła się w mieście szerokim echem.


  Jak podkreśliła obrońca Dariusza Kowalczyka, sprawa ukarania przedsiębiorcy za głośno bawiących się gości wywołała w Piotrkowie dyskusję na temat roli Starego Miasta jako reprezentacyjnego rejonu Piotrkowa Tryb., pogodzenia interesów mieszkańców i prowadzących tam lokale gastronomiczne, a wreszcie o tym, czy samorząd miasta nie powinien skrócić umownie obowiązujących godzin ciszy nocnej (od 22 do 6). Dodała również, że właściciel pubu nie był dysponentem głośnego zachowania gości, a wręcz przeciwnie - wielokrotnie ich uciszał, więc nie powinien być obarczany odpowiedzialnością za ewentualne uciążliwości, jakie wynikały z gwaru rozmów czy śmiechu, na które uskarżało się troje mieszkańców kamienicy.

  Obrońca zarzuciła też sądowi pierwszej instancji nieprzeprowadzenie postępowania dowodowego i danie wiary tylko jednej stronie - pokrzywdzonym.

  W charakterze oskarżyciela posiłkowego wystąpiła jedna mieszkanka kamienicy, która przed sądem powiedziała, że gehenna mieszkańców trwa już 8 lat, że czują się zastraszani i wykończeni nerwowo. Jej zdaniem, Skyy Pub nie ma nic wspólnego z działalnością kulturalną, a jest jedynie... "zalegalizowaną meliną".

  Sędzia Sławomir Gosławski z uwagi na zawiłość sprawy ogłoszenie wyroku odroczył do 2 czerwca.

  CZYTAJ TEŻ: Cisza nocna w Piotrkowie. Czy ze starówki znikną wszystkie lokale?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama