"POSąsiedzku" kolejny raz na Karolowie: warsztaty,...

  "POSąsiedzku" kolejny raz na Karolowie: warsztaty, wycieczka, turnieje

  łk

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Od rana do wieczora rozciągał się program akcji "POSąsiedzku" kolejny raz zorganizowanej przez Poleski Ośrodek Sztuki. Wydarzenie nawiązuje do obchodzonego w Europie Dnia Sąsiada.
  "POSąsiedzku" kolejny raz na Karolowie: warsztaty, wycieczka, turnieje

  ©mat. promocyjne

  Od rana w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 2 odbywały się warsztaty "Jak dobrze mieć sąsiada", zaś w Teatrze "Szwalnia" zajęcia teatralne. Obydwa adresowane były do dzieci.

  Popołudniem w Poleskim Ośrodku Sztuki, który mieści się w zabytkowej willi z lat 30-tych fabrykanta Leona Plihala przy ul. Krzemienieckiej. Okazją do spotkania i nawiązania stosunków sąsiedzkich były m.in. warsztaty florystyczne, wikliniarskie i koronkarskie. Dla dużych i małych przygotowano stanowiska z pobudzającymi intelekt grami planszowymi, zaś dla żądnych kontaktu z przyrodą i historią odbyła się wycieczka rowerowa do Parku na Zdrowiu oraz na dawny poligon na Brusie.

  Akcję "POSąsiedzku" zakończył koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Justyny Panfilewicz i Cezarego Mogielnickiego, a także pokaz taneczny uczestników Zespołu Tańca Nowoczesnego Ad Astra, który działa pod kierunkiem Aleksandry Lewy w POS. Uczestnikom udostępniony został również okazały ogród POS, który cyklicznie staje się plenerem i miejscem warsztatów w ramach Międzynarodowego Pleneru "Przestrzenne Formy z Wikliny".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama