Kolejarz Łódź - TMRF Widzew 1:1 [ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
Grzegorz Gałasiński
W niedzielę (31 maja) zawodnicy TMRF Widzew zakończyli pierwszy sezon w historii swojego klubu. W ostatnim meczu zremisowali z Kolejarzem Łódź 1:1. Strzelcem bramki dla TMRF był Adam Paciorkowski. W drugiej połowie wyrównał natomiast Rembelski.

Kibicowska drużyna awans do A Klasy zapewniła sobie już dwie kolejki temu, dlatego ostatnie spotkania mogła rozegrać bez żadnej presji. Przed tygodniem widzewiakom udało się wygrać, a dziś musieli podzielić się punktami z lokalnym rywalem.

Na meczu pojawiło się około 500 kibiców Widzewa, którzy od początku głośno dopingowali swoją drużynę. Być może dlatego zawodnicy TMRF od samego początku spotkania rzucili się do ataków. Na efekt trzeba było czekać do 23 minuty, kiedy to wynik otworzył Adam Paciorkowski. Mimo kilku dogodnych sytuacji z obydwóch stron rezultat do przerwy nie uległ zmianie. TMRF wygrywał z Kolejarzem Łódź 1:0.

W drugiej połowie stroną przeważającą również byli goście, ale przy akcjach bramkowych często brakowało im wykończenia. Skuteczniejsi okazali się gospodarze. W 55 minucie zimną krew pod bramką Widzewa zachował Rembalski i było już 1:1. Widzewiacy do końca starali się atakować, ale żadnej z sytuacji nie udało się zamienić na gola.

Pierwszy sezon w swojej historii widzewiacy kończą więc na pozycji lidera, z dużą przewagą nad drugim zespołem w tabeli. W przyszłym sezonie rozpoczną zmagania w łódzkiej A Klasie.

Kolejarz Łódż- TMRF Widzew 1:1 (0:1)

Bramki: 23' Paciorkowski, 55' Rembalski

Kolejarz: Staniszewski- Bednarek, Bednarski, Zganiacz, Dzięgielewski, Landrat, Słoma, Rembelski, Filipiak, Cłapa, Tomczyk

TMRF Widzew: Kurak- Dobrosiński, Gradecki, Pecyna, Paciorkowski, Stolarek, Miskiewicz, Ślaski, Balcerek, Lisowski (Woźniak 79')