Ryzykantów na drogach jest coraz mniej

  Ryzykantów na drogach jest coraz mniej

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Łódź zwalnia. Od kiedy za przekroczenie prędkości 50 km/godz. w terenie zabudowanym można stracić prawo jazdy, znaki drogowe są dla kierowców bardziej widoczne niż wcześniej. Na widok ograniczenia prędkości kierowcy uczą się zdejmować nogę z gazu.
  Agnieszka Jasińska

  Agnieszka Jasińska ©Grzegorz Gałasiński

  Jako pierwsza prawo jazdy za prędkość straciła w Łodzi 42-letnia kobieta. Tłumaczyła policjantom, że myślała, że w tym miejscu można jeździć 70 km/godz. Jechała 106. Teraz już coraz mniejszej liczbie kierowców będzie się coś wydawać. W przeciągu pierwszego tygodnia obowiązywania nowych przepisów prawo jazdy w Polsce straciło ponad 450 osób. Jeśli kierowcy będą tracić prawo jazdy w takim tempie jak teraz, niebawem nie będzie miał kto jeździć po drogach.

  Najwyższa pora uświadomić sobie, że prawo jazdy to przywilej. To nie jakiś tam kawałek plastiku, który można schować w portfelu obok karty lojalnościowej hipermarketu. Jeśli nie potrafimy szanować prawa jazdy, wcale nie musimy go mieć.
  Pora przypomnieć sobie jak ciężko zdobyć prawo jazdy. Są osoby, które do egzaminu podchodzą po kilkanaście razy. A zdobyć prawo jazdy będzie jeszcze trudniej. Od nowego roku osoby, które zaliczą egzamin, nie staną się od razu pełnoprawnymi kierowcami. Będą musieli przejść tzw. okres próbny, który potrwa dwa lata. Takie osoby będą obowiązywać dodatkowe ograniczenia.

  Co to wszystko zmieni? Popatrzmy na Zachód. Jeśli za granicą obowiązuje ograniczenie prędkości, to nikt mocniej nie wciska pedału gazu. Powód? Mandaty są tak wysokie, że nikt nie ryzykuje. Na naszych ulicach też już widać, że ryzykantów jest coraz mniej. Na początku kwietnia, czyli zanim wprowadzono nowe przepisy, na ul. Przybyszewskiego samochód potrącił kobietę. Kierowca jechał zbyt szybko. Pewnie nie myślał o bezpieczeństwie. Teraz też zapewne więcej osób martwi się o utratę prawo jazdy bardziej niż o bezpieczeństwo. Ale być może dzięki obawie przed utratą prawa jazdy, kierowcy pojadą wolniej i nie usłyszymy już o takich wypadkach jak właśnie na Przybyszewskiego.  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na POhybel !

   łodzianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   W wyborach parlamentarnych na kazdego tylko nie na platforme!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama