Nowe Centrum Łodzi. Firma Enkev opuściła działkę przy Dworcu...

  Nowe Centrum Łodzi. Firma Enkev opuściła działkę przy Dworcu Fabrycznym [ZDJĘCIA]

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nowe Centrum Łodzi. Firma Enkev opuściła działkę przy Dworcu Fabrycznym [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Maciej Stanik

  W środę miasto zajęło działkę Enkev, na której powstanie Nowotargowa. Razem z działką zajęto maszyny firmy i zagrożono odcięciem mediów.
  Budowa Dworca Łódź Fabryczna. Firma Enkev musi zwolnić działkę pod budowę Nowotargowej

  Dla pracowników Zarządu Dróg i Transportu środa była bardzo udanym dniem, ponieważ udało się im podpisać porozumienie z firmą Enkev, na mocy którego miasto zajmuje teren pod budowę Nowotargowej. Dla pracowników Enkev był to koszmarny dzień, ponieważ nie było możliwe przeniesienie produkcji w inne miejsce.

  Firmie grozi wstrzymanie produkcji, a pracownikom zwolnienia z pracy. Na bramie wjazdowej do Enkev zawisły plansze przygotowane przez związki zawodowe: "My też pracujemy na rzecz miasta i naszych rodzin. Nie zabierajcie nam tego!!!".

  - Przejęliśmy teren Enkev na podstawie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID). Wcześniej wyznaczyliśmy termin przejęcia tego terenu. Enkev przekazał go dobrowolnie. To, co znalazło się na przejętym terenie, stało się własnością miasta. Są to również maszyny - powiedział Grzegorz Nita, dyrektor ZDiT.

  Chodzi dokładnie o 5 maszyn. ZDiT przejął je jako elementy budynków i gruntów, natomiast dla Enkev są to środki trwałe. Brak tych maszyn oznacza, że przestała funkcjonować jedna z trzech linii produkcyjnych. Na tej linii powstawały m.in. profesjonalne wkładki do obuwia sportowego dla dużej sieci sprzedającej asortyment dla sportowców.

  Dwie kolejne linie produkcyjne będą działały, ale tylko w przypadku, jeśli dalej funkcjonować będzie magazyn. A ten znajduje się na terenie Enkevu. Miasto może odciąć media, które do niego prowadzą.

  - Rok temu miasto zobowiązało się utrzymać sieć elektryczną, ale obecnie już takich deklaracji nie składa - mówi Czesław Grochulski, prezes Enkev Polska. - Brak prądu dotknie magazyn i logistykę od strony ul. Wodnej. Mam nadzieję, że nie spowoduje to konieczności wstrzymania produkcji i zwolnień załogi. Utrzymanie firmy i pracy jest dla mnie priorytetem. Liczę, że władze miasta jeszcze raz przemyślą swoje decyzje.

  Zdaniem prezesa odcięcie Enkev od prądu odbije się na klimacie wokół przyszłych inwestorów. Nikt nie będzie inwestował w Łodzi, jeśli miasto nie sprzyja firmie z 50-letnim dorobkiem. Enkev zatrudnia 200 osób. Firma chciała stopniowo przenosić produkcję z ul. Targowej na Traktorową 139. Na Bałutach powstaje nowa linia produkcyjna. Ma być uruchomiona w listopadzie. Dopiero wtedy możliwe będzie przeniesienie linii produkcyjnych z Targowej. Cała przeprowadzka ma zakończyć się po przyszłorocznych wakacjach. O ile do tego czasu firma nie upadnie.

  Pracownicy Enkev mówią, że na razie praca wre na trzy zmiany. Boją się przyszłości i dziwią się miastu, że dba o nowe firmy, a o istniejących zapomina.

  - Negocjacje z Enkev trwały od 2008 roku. Firma chciała 2 lata na przeprowadzkę. Tych dwuletnich okresów było już kilka, więc nie rozumiem, dlaczego nie przeniosła się wcześniej . Firma widziała o tym, że będzie musiała się przeprowadzić. Po co czekała na ostatnią chwilę? - dziwi się Grzegorz Nita.

  Jego słowa wywołały zdziwienie Czesława Grochulskiego.

  - Za każdym razem prosiliśmy miasto o możliwość stopniowego przenoszenia produkcji, ale ciągle słyszeliśmy, że mamy wynieść się za miesiąc lub za trzy - mówi prezes Enkev. - Działkę przy Traktorowej pozyskaliśmy 30 czerwca ubiegłego roku. Dopiero od tego czasu przenosimy produkcję. Linie produkcyjne to skomplikowana infrastruktura. Odtworzenie jej w nowym miejscu to wydatek 10 mln zł. Te pieniądze trzeba było pozyskać, a później zdobyć dokumentację projektową dla zakładu w nowej lokalizacji. Kolejne etapy to pozwolenia na budowę, wyłonienie wykonawcy i jego praca. Niestety, niektórym urzędnikom wydaje się, że zakład przemysłowy można przenieść w ciągu tygodnia.

  Działka wywłaszczona przez miasto na budowę drogi przechodzi przez środek nieruchomości należącej do Enkev. Pracownicy konsorcjum budującego dworzec Fabryczny od razu wysłali tam geodetów i geologów, aby zaczęli pomiary. Zaczęli też stawiać ogrodzenie, aby odgrodzić teren budowy od pracowników Enkev. Później zacznie się rozbiórka budynków firmy.

  Wtedy można spodziewać się odcięcia zakładu od prądu. Dopiero w następnej kolejności zacznie się wylewanie asfaltu. Na terenie Enkev powstanie Nowotargowa od Fabrycznego do Tuwima i Nowowęglowa od Nowotargowej do Wierzbowej. Powstaną tam również rampy zjazdowe do dworca.


  Nowe Centrum Łodzi. Enkev Polska musi się przenieść, by zrobić miejsce na Nowotargową

  Nowe Centrum Łodzi. Nie ma porozumienia miasta z firmą Enkev

  Czytaj także

   Komentarze (44)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zarząd Enkev kombinuje i kręci

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   Chyba ślepy widział co się dziąło z tą sprawą; trwała kilka lat - i w tym czasie zarządowi chodziło tylko o kasę. A teraz nagle grozi im przestój bo kilak lat to za mało by zorganizować drugą...rozwiń całość

   Chyba ślepy widział co się dziąło z tą sprawą; trwała kilka lat - i w tym czasie zarządowi chodziło tylko o kasę. A teraz nagle grozi im przestój bo kilak lat to za mało by zorganizować drugą linię. Panie Grochulski - poza zarządzaniem firmą trzeba jeszcze myśleć trochę dalej niż koniec swojego buta, a nade wszystko być obywatelem i widzieć interes społeczny - a Panu tej obywatelskości zabrakło. A teraz "gra" Pan pracownikami - WSTYD!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obserwator mataczy i przeinacza

   Łodzianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Enkev od początku był w sporze z UMŁ, ale urzędasy nawet nie chciały z nimi rozmawiać. A że chodziło o kasę... No cóż, misiu o małym rozumku, w biznesie właśnie o kasę chodzi. To właściwie...rozwiń całość

   Enkev od początku był w sporze z UMŁ, ale urzędasy nawet nie chciały z nimi rozmawiać. A że chodziło o kasę... No cóż, misiu o małym rozumku, w biznesie właśnie o kasę chodzi. To właściwie definicja biznesu.
   Interes społeczny - takie niedookreślone coś, czym się tłumaczy wszelkie nieprawości.
   Czubek buta - obowiązkiem zarządu jest działanie w interesie spółki. To ustawowy obowiązek pod groźbą odpowiedzialności karnej.
   :-)

   A przy okazji: ten sam UMŁ ignorował ludzi wywłaszczanych z Trasy Górnej, toczył wojny podjazdowe z PKS w pobliżu Fabrycznego, itd. itp.
   Wszyscy są z Enkevu???
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Interes społeczny to też poszanowanie inwestora i pracodawcy

   A środku (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Nie można tzw. dobrem ogółu tłumaczyć niszczenia innych. Takie czasy już były, gdy niszczyło się prywatną własność dla dobra robotników i chłopów. Problem jest w tym, że w Łodzi budowano drogi...rozwiń całość

   Nie można tzw. dobrem ogółu tłumaczyć niszczenia innych. Takie czasy już były, gdy niszczyło się prywatną własność dla dobra robotników i chłopów. Problem jest w tym, że w Łodzi budowano drogi dojazdowe, dawano setki milionów pomocy publicznej, zwalniano z wszelkich podatków firmy zachodnie, które miały "nośne" nazwy a zatrudniały na 2- 3 lata te 200 osób. Potem szły dalej. Enkev jest w Łodzi od 51 lat (dawniej Płytoleks). To jeden z najstarszych zakładów włókienniczych. Nie można było mu pomóc w przeniesieniu dając w 2012 roku wystarczającą ilość czasu (chcieli dwa lata a UMŁ dawał maksymalnie 6 miesięcy) i wycenić odszkodowanie według wartości odwtorzeniowej lub relokacji (ile wynoszą koszty przeniesienia). W takich krajach jak Niemcy, Austria w takiej sytuacji płaci się właśnie takie odszkodowanie.....Kiedyś przyjdzie Strassburg i wtedy sprawy się wyjaśnią. I znów Polak będzie "mądry" przed i po szkodzie.... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kuba

   kuba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   kolego to ja mam pomysł, masz działkę i powiedziemy na jednej części masz dom a na drugiej garaż. wchodzę do ciebie i mowie "tu będzie droga jako ze nie biorę całej działki tylko 20-40% daje ci...rozwiń całość

   kolego to ja mam pomysł, masz działkę i powiedziemy na jednej części masz dom a na drugiej garaż. wchodzę do ciebie i mowie "tu będzie droga jako ze nie biorę całej działki tylko 20-40% daje ci 10zł (wartość kawałka jest np 10tys). masz miesiąc na oddanie terenu. oddał byś swoj kawałek działki za mniejszą wartość ??. nadal byś miał dom garaz tylko ze przecinała by je droga. fajnie co. badz obywatelem dla dobra innych oddaj kawałęk swojej działki za duża mniejsza wartość, garaz mozesz postawić sobie nowy. co to a roblem?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oświadczenie Enkev

   jb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   http://ziemiazabierana.blog.pl/

   Oświadczenie Zarządu Enkev Polska S.A.
   odnośnie wywłaszczenia z działki przy Targowej 2 w Łodzi
   W nawiązaniu do decyzji Prezydent Miasta Łodzi o wywłaszczeniu...rozwiń całość

   http://ziemiazabierana.blog.pl/

   Oświadczenie Zarządu Enkev Polska S.A.
   odnośnie wywłaszczenia z działki przy Targowej 2 w Łodzi
   W nawiązaniu do decyzji Prezydent Miasta Łodzi o wywłaszczeniu Enkev z 14 maja 2015
   (DAR-UA-V.6740.12.17.2015), ostatnich informacji medialnych oraz oficjalnemu „urzędniczemu”
   trendowi przedstawiania firmy Enkev Polska S.A., jako powodu opóźnień w realizacji łódzkiej
   inwestycji Dworca Łódź Fabryczna wraz z węzłem drogowym, Zarząd Enkev Polska przedstawia fakty
   w tym zakresie.
   Od roku 2007 Urząd Miasta (UMŁ) w Łodzi stwarza zagrożenie kontynuacji działalności Enkev
   Polska S.A. poprzez próby przejęcia całości lub części działki Firmy na ulicy Targowej 2, bez należytego
   odszkodowania. Początkowo powodem była budowa Centrum Festiwalowego Cammerimage, a od
   roku 2010 są to działania związane z przebiegiem ulicy Nowotargowej zaplanowanym przez sam
   środek budynków produkcyjnych naszej Firmy - między dwoma już istniejącymi ulicami Targową
   i Wodną. W tym celu urzędnicy, wykorzystując swoją przewagę administracyjną, zdecydowali,
   że zastosują specjalną ustawę wywłaszczeniową pod budowę dróg, aby przejąć władanie działką
   Targowa 2.

   http://ziemiazabierana.blog.pl/files/2015/05/O%C5%9Bwiadczenie-Zarz%C4%85du-Enkev-Polska-odno%C5%9Bnie-wyw%C5%82aszczenia-z-dzia%C5%82ki-przy-Targowej-2_18-maja-20151.pdfzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Januszexowi dziękujemy

   SureValla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   Nikt się już na to nie nabierze, przegraliście spory w każdej możliwej instancji, wynocha z terenu budowy!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POWIEM TAK

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

   Całe szczęście że kraj jest zelektryfikowany, bo teraz było by to niemożliwe. "Słup trakcyjny? Na moim polu? Albo płaćta kokosy za dzierżawę albo wynocha"

   Kiedyś wytyczyli gdzie będą stać słupy i...rozwiń całość

   Całe szczęście że kraj jest zelektryfikowany, bo teraz było by to niemożliwe. "Słup trakcyjny? Na moim polu? Albo płaćta kokosy za dzierżawę albo wynocha"

   Kiedyś wytyczyli gdzie będą stać słupy i tyle w temacie. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zwykła

   grabież (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

   To nie żadne wywłaszczenie, to zwykła grabież - pokazuje co czeka każdego kto jest na tyle niemądry aby pozostawać w tym kraju.
   A teraz dla przygłupów co niczego nie rozumieją:
   1./ odszkodowanie...rozwiń całość

   To nie żadne wywłaszczenie, to zwykła grabież - pokazuje co czeka każdego kto jest na tyle niemądry aby pozostawać w tym kraju.
   A teraz dla przygłupów co niczego nie rozumieją:
   1./ odszkodowanie proponowane za działkę enkev było o połowę mniejsze niż cena sprzedaży sąsiedniej mniejszej działki pod bramę miasta - czyli dla przygłupów - spółdzielnia sprzedaje sąsiednie mieszkanie za 100 tyś a za twoje daje ci 50tyś i won - to oczywiście sprawiedliwe - no nie ?
   2./Przeniesienie/zatrzymanie produkcji - nie jest możliwe jeśli mamy długoterminowe kontrakty - kontrakty najpierw muszą się zakończyć, dopiero możemy przestać produkować inaczej producent, który odbiera od nas półprodukty obciąży nas stratami - i bardzo słusznie.
   3./Sam niedawno przeprowadzałem firmę i za transport 1 lekkiej maszyny (około 500kg) na dystans 200 metrów zaśpiewano mi 1000zł - przeniesienie linii produkcyjnej to wydatek kilkuset tysięcy jeśli nie milionów. - oczywiście miasta to nie obchodzi - nikt za to nie zapłaci właścicielowi.
   4./montaż nowej linii produkcyjnej zajmuje przeważnie kilka miesięcy - demontaż i ponowne zmontowanie linii używanej to często dwu-trzykrotnie dłuższy ponieważ zawsze coś zaginie, coś się zepsuje, coś trzeba zamówić extra - głupoty o przeprowadzce w 2 miesiące może pisać tylko wyborca PO

   Podsumowując - grabież, złodziejstwo, dziadostwo

   Jednego tylko nie rozumiem, czemu Enkev przenosi się na traktorową - bo ja po czymś takim bezwzględnie wyniósł bym się z Łodzizwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ceny rynkowe

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Miasto musi zaproponować ceny rynkowe enkev jest sam sobie winny.Takie prawo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj, zapłacimy wszyscy ostro za niszczenie tej firmy

   suzi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   G****** władze w osobie Tomaszewskiego wpakowały nas w droge w tym miejscu, wpisując ją do unijnego projektu i zaczęło się niszczenie tej firmy. Enkev nie dostał ani grosza na przenosiny, to jak...rozwiń całość

   G****** władze w osobie Tomaszewskiego wpakowały nas w droge w tym miejscu, wpisując ją do unijnego projektu i zaczęło się niszczenie tej firmy. Enkev nie dostał ani grosza na przenosiny, to jak miał się przeprowadzić. Tym, co plują na blokowanie budowy Nowotargowej przez Enkev życzę żeby w 2016 ZDiT wszedł im zridem na ich działkę i kazał się wynosić nie placąc za to przeniesienie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ji

   Fr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

   Kto się wreszcie zainteresuje nasadzeniami na ul. Inflanckiej, Zagajnikowej i Astrów? Nikt nie podlewa posadzonych drzewek, wyglądają rachitycznie. Inna sprawa to to, jak wyglądały wizualizacje z...rozwiń całość

   Kto się wreszcie zainteresuje nasadzeniami na ul. Inflanckiej, Zagajnikowej i Astrów? Nikt nie podlewa posadzonych drzewek, wyglądają rachitycznie. Inna sprawa to to, jak wyglądały wizualizacje z zielenią na Inflanckiej (szczególnie ładny miał być zieleniec przy parkingu na rogu Inflanckiej i Zagajnikowej), a jaka jest rzeczywistość...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A temu co jest?

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 9

   Niezdrowy jesteś? Nie podlali cię?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W majestacie prawa władza zarąbała prywatna własność.

   jb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 30

   Dzisiaj Enkev, jutro może spotkać to każdego innego... :-(


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Znasz stan prawny, że się wypowiadasz?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 13

   Skąd ta opinia? Poczytaj trochę innych artykułów na ten temat. Ustal stan prawny i wówczas pisz! Nie ma co straszyć ludzi!
   Tak jest uczciwie!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja znam. Władza zabrała prywatną własność bez należytego odszkodowania

   Gospodarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

   Co mam jeszcze wiedzieć? Podać numery ksiąg wieczystych?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JA NIE WIDZĘ ŻADNEGO PROBLEMU

   sd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 26

   mogli się wynieść kilka lat temu
   mogli się wynieść rok temu
   mogli się wynieść miesiąc temu

   ALE NIE, JAK KROWY BĘDĄ TUTAJ STALI NA TYM MIEJSCU BO JEST ICH I W D MAJĄ PRZEBUDOWĘ O KTÓREJ BYŁO...rozwiń całość

   mogli się wynieść kilka lat temu
   mogli się wynieść rok temu
   mogli się wynieść miesiąc temu

   ALE NIE, JAK KROWY BĘDĄ TUTAJ STALI NA TYM MIEJSCU BO JEST ICH I W D MAJĄ PRZEBUDOWĘ O KTÓREJ BYŁO WIADOMO OD WIELU WIELU LAT.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bo jesteś ślepy

   Nie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 37

   Nie mogli się wynieść kilka lat temu - nie mieli dokąd.
   Zaczęli się wynosić, gdy dostali nową działkę, ale to ZAJMUJE CZAS I PIENIĄDZE.
   Nie dostali ani jednego, ani drugiego.

   Mam nadzieję, że...rozwiń całość

   Nie mogli się wynieść kilka lat temu - nie mieli dokąd.
   Zaczęli się wynosić, gdy dostali nową działkę, ale to ZAJMUJE CZAS I PIENIĄDZE.
   Nie dostali ani jednego, ani drugiego.

   Mam nadzieję, że w sądzie udowodnią swoją krzywdę.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   adam

   adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 29

   kurcze nie kumam ludzi ktorzy sa negatywnie nastawieni do działan tej firmy. moze prosty przykład miasto chce zrobić drogę a droga przechodzi przez wasz ogródek. (a ten ogródek dzieli działkę na...rozwiń całość

   kurcze nie kumam ludzi ktorzy sa negatywnie nastawieni do działan tej firmy. moze prosty przykład miasto chce zrobić drogę a droga przechodzi przez wasz ogródek. (a ten ogródek dzieli działkę na dwie części. i tkos z miasta mowi damy wam 1zł bo chcemy tylko 30% działki a wartość tych 30% jest np 100zł. dalej tracicie na wartości całosci. kto z krzyczących poszedł by na taki układ?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To proste

   :-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 9

   Ci, którzy tak wrzeszczą nigdy nie mieli ogródka. Nie wyobrażają sobie takiej sytuacji. Oni tylko dostawali od miasta.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wszystko przez holenderskiego cwaniczka

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 30

   Właściciel firmy, kolejny cwaniak holenderski działający w Łodzi, wykorzystał WSZYSTKIE możliwe drogi odwołania łącznie z organizacjami UE. Dlaczego nie zrobił nic w kierunku przeniesienia...rozwiń całość

   Właściciel firmy, kolejny cwaniak holenderski działający w Łodzi, wykorzystał WSZYSTKIE możliwe drogi odwołania łącznie z organizacjami UE. Dlaczego nie zrobił nic w kierunku przeniesienia produkcji? Bo cały czas chciał więcej wyciągnąć od miasta. Teraz niech pretensję ma do siebie. Jak zwykle przy okazji cierpią pracownicy no ale to ich szef zgotował im taki los. Nie ma żadnych podstaw do obwiniania miasta za zaistniałą sytuację. Nie wspominajcie Bieruta bo ani nie pamiętacie tamtych czasów ani nie macie wiedzy o tamtym okresie. Czas na prawdomówność. Niech białe będzie białe a czarne czarne!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odwołanie nazywasz cwaniactwem?

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 18

   Czyli stosujesz standardy prawa rodem z komunistycznej Rumunii.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ręce opadają. Zapominasz o dobrze społecznym

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 13

   Idąc Twoim rozumowaniem nie można by wybudować żadnej drogi. Zawsze komuś będzie wadziło. Od tego jest prawo. WSZYSTKO można załatwić na ścieżce prawa. Jednak Holender nie liczył się z żadną,...rozwiń całość

   Idąc Twoim rozumowaniem nie można by wybudować żadnej drogi. Zawsze komuś będzie wadziło. Od tego jest prawo. WSZYSTKO można załatwić na ścieżce prawa. Jednak Holender nie liczył się z żadną, zrobioną zgodnie z prawem, wyceną wartości nieruchomości. On po prostu chciał więcej niż ta nieruchomość jest warta. Stąd jego odwołania. Jednak mając w szerokim poważaniu obowiązujące nas prawo łącznie z decyzjami organów UE nic nie robił w celu przeniesienia produkcji. Teraz on i jego cwani dyrektorzy będą udowadniali, że nie dało się przenieść wcześniej produkcji. Nie miał pieniędzy przecież dostał odszkodowanie od miasta. Każdy bank pod takie zasądzone prawomocnym wyrokiem odszkodowanie udzieliłby mu kredytu na koszty przeniesienia. Ludzie nie dajmy się zwariować. W końcu jest coś co się nazywa dobro społeczne. Uważasz, że buntowanie załogi jest krokiem etycznym? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A może prawo w zakresie odszkodowań jest złe?

   Prawnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Oferowano odszkodowanie według modułu grunt minus koszty rozbiórki. Oferowano za działkę, budynki, instalacje przemysłowe, koszty przeniesienia, koszty przejściowego funkcjonowania na dwu...rozwiń całość

   Oferowano odszkodowanie według modułu grunt minus koszty rozbiórki. Oferowano za działkę, budynki, instalacje przemysłowe, koszty przeniesienia, koszty przejściowego funkcjonowania na dwu działkach, straty handlowe, normalne koszty wynikające z dezorganizacji pracy. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komunista się znalazł!

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   Dla "dobra społecznego" mam odstąpić od przysługujących mi praw?
   Wypisz, wymaluj Rumunia z czasów Nicolae C.

   Był spór o własność, to nic nadzwyczajnego. Nadzwyczajne jest to, że jedna ze stron w...rozwiń całość

   Dla "dobra społecznego" mam odstąpić od przysługujących mi praw?
   Wypisz, wymaluj Rumunia z czasów Nicolae C.

   Był spór o własność, to nic nadzwyczajnego. Nadzwyczajne jest to, że jedna ze stron w ogóle nie próbowała go rozwiązać. Nie chciała rozmawiać. UMŁ.

   A że Holender cwany? To nie jest zakazane. Bycie piz*dą nie jest jedynie słuszną postawą, nawet, jeśli twoje "dobro społeczne" by na tym skorzystało.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hehe

   Starry (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Takie są realia. twoje standardy to tylko idee

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   adm

   adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 18

   starty co ty p.... masz działke wchodzi ci ktos i mowi ci dam ci za to 1zł. działka warta jest 100zł. oddałbyś?

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama